kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сайын М?ратбековты? "?ылау" ??гімесіне саба? жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

С.М?ратбековті?  "?ылау" ??гімесі  саба? жоспары Блум таксаномиясыны? негізіне сала отырып жасал?ан.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сайын М?ратбековты? "?ылау" ??гімесіне саба? жоспары»



Қазақ әдебиеті:

6 «А»-сынып

Күні ,уақыты

27.02.2016 жыл.

Сабақтың тақырыбы:

С.Мұратбеков «Қылау»

Сілтемелер

Бағдарлама, Нұсқаулық 2012-10

Қазақ әдебиеті оқулығы Алматы «Атамұра»2011

К.Ісләмжанұлы,С.Тілешова,Б.Әрінова,Р.Баттал.

Мақсаты:

Оқушылардың танымдық қабілетін жетілдіру, шығарманы талдай отырып, жетік меңгеруіне жағдай жасау.

Міндеттері:

Оқушы бойына адамгершілік, қарапайымдылық, ізденушілік, белсенділік қабілеттерін қалыптастыра отырып, өз пікірлерін қорғауға ықпал ету.

Күтілетін нәтиже:

Оқушы ой-қиялының дамуына, пікір айтуына еркіндік беріледі.

Өз өміріне, қоршаған ортаға сын көзбен қарайды.

Өзгенің пікірін тыңдап, оған өз көзқарасын қоса біледі.

Шыншылдық, адамгершілікке ұмтылады.

Өз пікірін қорғай, дәлелдей алады.Әр түрлі шығармашылық жұмыстарға, топпен жұмыс істеуге үйренеді.

Тақырыпты ашуға байланысты әдіс-тәсілдер.

Топтық жұмыс, жеке жұмыс әдісі. Топтастыру, салыстыру. Автор орындығы.».АКТ. Эссе. Академиялық дау-дамай, «Әдеби оқу», ВЕНН диагрмамасы


Құрал-жабдықтары

Слайд көрсетілімі, стикерлер, кесте.

Сабақтың түрі:

Жаңа материалды меңгерту.


Қызығушылықты ояту

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Сыныпта жағымды атмасфера қалыптастыру. Шаттық шеңберін құру.

Мозайка құрастыру

3 мин

Оқушылар бөліктерге бөлінген шана, ат,қыс бейнесі

Құрастыру арқылы 3 топқа бөлінеді.


Білім.

Үйге берілген тапсырма бойынша «Зымыран сұрақ» деген әдіс пайдаланып, оқушыларға сұрақ қойылады.

5 мин


1.Таң азанда әке дауысы Сатайдың құлағына неліктен жағымсыз естілді?

2.Әке ақылы Сатайды неліктен ызаландырды?

3.Әңгіме қай ауылды, қай кезеңде өрбіп жатыр?

4.Сатайдың сезімталдығы мен жайдарлылығы оның қандай әрекеттерінен байқалады?



Мағынаны тану.

Түсіну. Қолдану.

«Аудио» таспадан Сатайдың дауысын тыңдату.

Кімнің дауысы?

Сатайға әке даусы қалай естілді?

Сендер үлкендердің ақылын қалай қабылдайсыңдар?



Интербелсенді тақтадан «Қылау» әңгімесінің мазмұнын тыңдату.

15 мин

1.Оқушылар аудиотаспадан тыңдағаннан кейін өз ойларын ортаға салады.

2.Оқушылардың пікірі тыңдалады.

«Әдеби оқу» стратегиясы бойынша талданады.

«Қылау» әңгімесін үш бөлімге бөліп, әр топқа оқу тапсырылады.Мәтінмен жұмыс.

І топ «Зерттеушілер»

ІІ топ «Ізденушілер»

ІІІ топ «Мінездеме берушілер»



Талдау.

І топ «Зерттеушілер»































ІІ топ «Ізденуші »





ІІІ топ

«Мінездеме беруші»

Шығармадағы кейіпкерлерге мінездеме береді.

7 мин

Әңгіме құрылысына талдау жасайды.

Шығарма тақырыбы:

Идеясы


Әңгіменің басталуы


Шиеленісуі


Оқиғаның байланысы


Шарықтау шегі


Шешімі




«Талқылау» кестесін толтырады

Шығарманың тақырыбы


Негізгі кейіпкерлер


Әрекеті


Осы әрекетке итермелеген не нәрсе


Кейіпкердің бойындағы қасиет


Әңгіме қалай аяқталады?





Кейіпкерлер

Өмірге қызығушылығы

Адамгершілік қасиеті

Кейіпкерге баға

1

Сатай




2

Рабиға




3

Сатайдың әкесі
















5 мин

Жинақтау. Бағалау.

Салыстыру

«ВЕНН диаграммасын» толтырады. Қожа мен Сатайды салыстырады.

Сатай

Қожа







«Академиялық дау-дамай» стартегиясы:
5. .Өлім мен өмір туралы Сатайдың ойлауына не түрткі болды?

Ойтолғау

7 мин

«Автор орындығы» (А. Енсеповтың «Балалық шақ» күйін қосып қою.)

«Егер мен жазушы болсам...» Ой толғау.

Оқушылар алдыларында тұрған түрлі-түсті қағаздарды көтеру арқылы сабақтан алған әсерлерін білдіреді.

/Оқушылар түрлі-түсті стикерлерге ұсыныстары мен тілектерін жазып, тілек ағашына іліп кетеді./



Үй тапсырмасы

Эссе «Мен достықты қалай түсінемін».



Бағалау.

Формативті бағалау.

3 мин

Критерий бойынша топты бағалайды.

Кері әсер парағын толтырады.

Рефлексия жазу.

















































Автор туралы ақпарат





Т.А.Ә: Есбаева Майра Томанқызы

Туған жылы: 01.03.1986

Жұмыс орны: Жуалы ауданы, №29 Александр Герцен атындағы орта мектебі

Лауазымы: Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі

Педагогикалық өтілі :8 жыл

Біліктілік санаты: 2

Байланыс телефоны: 87753749016

Байланыс E-mail :[email protected]

Курс деңгейі: ІІІ негізгі деңгей

Деңгейлік курстан өткен жері: Тараз қаласы «Өрлеу» біліктілікті арттыру ұлттық орталығы» АҚ филиалы 

Байқауды өткізу шарттары мен тәртібімен таныстым

Мерзімі: 11.04.2016

Қолы:











































































Критерийалды бағалау жүйесінің тапсырмалар тізімі:

Білімі

Сатай дауысына байланысты тыңдалған пікірлер мен сұрақтар жауабы

2 балл

Түсіну

«Қылау» әңгімесінің мазмұны бойынша мәтінмен жұмыс

3 балл

Қолдану

Топта талқылап пікірлерін білдіруі

4 балл

Талдау (Аналаз)

Әңгіменің құрылысы, талқылау кестені толтыру мен мінездеме беру кестесін толтыру жұмысы.

5 балл

Жинақтау (Синтез)

Қожа мен Сатай бейнесін салыстыруы, сұрақтарға жауап беруі

7 балл

Бағалау(сыни өзіндік пікір)

«Егер мен жазушы болсам...» ойтолғау арқылы пікірлерін білдіруі

10 балл



























Сабақ сезіміме әсер етті.

Сабақ сезіміме әсер етті.



























Сабаққа көңілім толды

















Сабаққа көңілім толды



Сабақтан жаңа идеялар байқадым

Сабақтан жаңа идеялар байқадым

Сабаққа көңілім толды

Сабаққа көңілім толды






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Сайын М?ратбековты? "?ылау" ??гімесіне саба? жоспары

Автор: Есбаева Майра Томановна

Дата: 30.04.2016

Номер свидетельства: 323662


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства