kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба? жоспары М.Ма?атаев «А??улар ?йы?та?анда» поэмасыны? мазм?нын талдау

Нажмите, чтобы узнать подробности

1 «А??улар ?йы?та?анда» поэмасыны?  мазм?нынмен  жетік таныстыру

2.?діс-т?сілдерді  пайдалану ар?ылы о?ушыларды ?з ойларын ж?йрік айту?а ?йрету;

3.Бірлесіп ж?мыс жасау?а, ?йымшыл болу?а  ?йрету.

1. «А??улар ?йы?та?анда» поэмасыны?  мазм?нынмен  жетік танысады

2. ?діс- т?сілдерді  пайдалану ар?ылы о?ушыларды ?з ойларын ж?йрік айту?а ?йренеді;

3. Бірлесіп ж?мыс жасау?а, ?йымшыл болу?а  ?йренеді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба? жоспары М.Ма?атаев «А??улар ?йы?та?анда» поэмасыны? мазм?нын талдау»

Қазақ әдебиетінен қысқа мерзімді жоспар.

Пән мұғалімі: Бегімбетова Ж.С.

Қазақ әдебиеті:

8 «А»-сынып




Күні ,уақыты

19.02.2015 жыл.




Сабақтың тақырыбы:

М.Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасының мазмұнын талдау



Сілтемелер

Бағдарлама, Нұсқаулық 2012-10

Қазақ әдебиеті оқулығы Астана

Тұрсынов Г.Т. Қасымбек А.А. Нұрғазы А.Н.






Мақсаты:

«Аққулар ұйықтағанда» поэмасының мазмұнына сюжеттік талдау жасау арқылы мағынасын ашу.





Міндеттері:

1 «Аққулар ұйықтағанда» поэмасының мазмұнынмен жетік таныстыру

2.Әдіс-тәсілдерді пайдалану арқылы оқушыларды өз ойларын жүйрік айтуға үйрету;

3.Бірлесіп жұмыс жасауға, ұйымшыл болуға үйрету.



Күтілетін нәтиже:

1. «Аққулар ұйықтағанда» поэмасының мазмұнынмен жетік танысады

2. Әдіс- тәсілдерді пайдалану арқылы оқушыларды өз ойларын жүйрік айтуға үйренеді;

3. Бірлесіп жұмыс жасауға, ұйымшыл болуға үйренеді.


Тақырыпты ашуға байланысты әдіс-әсілдер.

Топтық жұмыс, жеке жұмыс әдісі. «Автор орындығы», ментальді карта, эссе.




Құрал-жабдықтары

Стикерлер, кесте, карта, постер, маркер, АКТ.



Пәнаралық байланыс

бейнелеу


Сабақтың түрі:

Жаңа материалды меңгерту.




Қызығушылықты ояту



Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті 2 мин

Бағалау


Сыныпта психологиялық ахуал тудыру


Топқа бөлу

Бірдей заттар алмасу, Осы сәтті пайдаланып, тұрған оқушы орын тауып отырады.


Түрлі-түсті стикерлерді алып, түстер бойынша топқа бөлінеді. Өз топтпрына ат қояды.

Бас бармақ

Білім.

3 мин



Үйге берілген тапсырманы «Автор орындығы» әдісі арқылы сұраймын.

.Оқушылар орындап келген тапсырмаларын «Автор орындығында орындайды»

Әр топтан бір оқушыдан шығады.


Бас бармақ




Түсіну

Мағынаны тану. 5 мин


Оқушыларға жаңа сабаққа мақсат құрдыру.


«Топтпстыру»


Тапсырма


Оқушылар бүгінгі сабаққа мақсат қояды.



«Аққу» сөзін топтастырады.

1-топ Өз жұмыстарын оқиды. Қалған екі топ айтылмаған сөздерді толықтырады.


Топтар өз тобының атын қорғайды

Көңілді смайликтер








Қолдану

15 мин


Постермен жұмыс

Поэма мазмұны бойынша постер жасау.

Оқығандары бойынша поэмадан алған әсерін постерге суреттеп түсіреді

Постерді іліп, қорғайды.


Бас бармақ

Талдау.

10 мин


Кестемен жұмыс



АКТ. Сөздікпен жұмыс

Таратылған кестеге күй мазмұны бойынша сюжеттік талдау жасайды.


Сюжеттің басталуы

Дамуы

Шиеле

нісуі

Шарық

тау шегі

шешімі








Жаңа сөздердің мағынасын ғаламтордан іздеп табу.

Бағдаршам

Жинақтау.

8 мин


Ой толғау

1,2-топ Авторға хат

3,4-топ Кейіпкерге хат жазады

Әр оқушы жұмыстарын конвертке салып, мұғалімге өткізеді.

1,2 хатты мұғалім алып оқып шығады.







Бағалау.

2 мин


Қорытынды

Сұрақ-жауап,

1. Поэманың идеясы қандай?

2. Поэма неліктен «Аққулар ұйықтағанда» деп аталған?

3. Аққуды неліктен киелі құс дейді?


Балалар, сабақ басында мақсат қойған едік, сол мақсатқа жеттік пе? Қалай ойлайсыңдар









Үй тапсырмасы

Малдың өнерге елігетіні өмірде бар құбылыс па? Осы сұрақ төңірегінде ізденіп, дәлел табыңыздар.




Бағалау

Кері байланыс


Бүгінгі сабақтан алған әсерім.

Ең қызығы не болды?

Не қиын болды?











Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Саба? жоспары М.Ма?атаев «А??улар ?йы?та?анда» поэмасыны? мазм?нын талдау

Автор: Бегимбетова Жазира Сакеновна

Дата: 02.04.2016

Номер свидетельства: 313959


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства