kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба?ты? та?ырыбы Жаз?ы демалыс. Сын есім.

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?ыту ма?саты

Топтасып ж?мыс жасау?а ?йренеді, ?з-?зіне деген сенімділік к?з?арас ?алыптасады, зерттеуге ?йренеді.

Та?ырыпты ашу?а байланысты ?діс-т?сілдер

Психологиялы? ж?мыс, жеке ж?мыс, топты? ж?мыс ?дісі, диалогтык о?ыту

К?рнекілік пен дерекк?здер, ??рал-жабды?тар

Смайликтер, плакат, ба?алау пара?тары, о?улы?, бейнеролик, слайд, т?рлі-т?сті маркерлер

П?наралы? байланыс

Орыс тілі, орыс ?дебиеті, таби?аттану, бейнелеу ?нері

Саба?ты? т?рі

Жа?а саба?ты ме?герту

?олданылатын модульдер

Сын  т?р?ысынан ойлау стратегиясы,

Жас ерекшеліктеріне сай о?ыту,

АКТ ?олдану,

Дарынды балаларды о?ыту.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы Жаз?ы демалыс. Сын есім. »



ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ № 1 САБАҚ ЖОСПАРЫ



Мұғалімнің аты-жөні, тегі

Шериязданов Еркін Құлатайұлы

Пәні

Қазақ тілі

Сыныбы

7 «А»

Сабақтың тақырыбы

Жазғы демалыс. Сын есім.

Мерзімі

2014ж. « » сәуір

Мақсаты

Оқушылардың жазғы табиғат ерекшеліктері, жазғы демалыс жайлы білімдерін анықтау.

Оқыту мақсаты

Топтасып жұмыс жасауға үйренеді, өз-өзіне деген сенімділік көзқарас қалыптасады, зерттеуге үйренеді.

Тақырыпты ашуға байланысты әдіс-тәсілдер

Психологиялық жұмыс, жеке жұмыс, топтық жұмыс әдісі, диалогтык оқыту

Көрнекілік пен дереккөздер, құрал-жабдықтар

Смайликтер, плакат, бағалау парақтары, оқулық, бейнеролик, слайд, түрлі-түсті маркерлер

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі, орыс әдебиеті, табиғаттану, бейнелеу өнері

Сабақтың түрі

Жаңа сабақты меңгерту

Қолданылатын модульдер

Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы,

Жас ерекшеліктеріне сай оқыту,

АКТ қолдану,

Дарынды балаларды оқыту.

Стратегиялық іс-әрекет

Ой қозғау, СТО стратегиясы, топтық жұмыс, сергіту сәті, рефлексия.

Күтілетін нәтиже

Жаздың ерекшеліктерін, жазғы демалыс жайында әңгімелей алады,жаңа сөздермен сөйлем,сөз тіркестерін құрастырады, есте сақтау, ойлау қабілеттері артады.

Сұраққа дұрыс жауап беру дағдысы қалыптасты.Сөздік қорларын, сөйлеу мәдениетін,тіл байлығын дамыта отырып, топпен жұмыс істеуге дағдыланды.
Сөздік қорларын, сөйлеу мәдениетін, тіл байлығын дамыта отырып, топпен жұмыс істеуге дағдыландыру.Табиғатқа деген сүйіспешілгін арттыру және
оны қорғай білуге үйренді.

Сабақтың барысы

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

  1. Ұйымдастыру:

1.Сәлемдесу

2.Түгендеу

Сәлемдесу


  1. Жағымды психологиялықатмосфера орнату немесе сергіту сәні

Бір-біріне әдемі сөздер айтқызу

Бір жылда неше жыл мезгілі бар

қыс,көктем,жаз,күз

Жазға байланысты

открытка арқылы 3

топқа бөліну


Оқушылар бір-бірінің қолынан ұстап, әдемі сөздер айтады. Мысалы: Әділ, сен әдемісің!





  1. Топқа бөлу.

5 оқушыдан 3 топқа бөлу

«Гүлдер», «Құстар», «Табиғат» топтарына бөліну

  1. Ой-қозғау

Топ атаулары жайында түсінік алу;

Слайдтармен жұмыс;


  1. Үй жұмысына шолу. Интербелсенді тақтамен жұмыс

«Мен демалысым» шағын шығарма (оқу), слайд, бейнетаспа арқылы қорғату

«Мен демалысым» шағын шығарма (оқу), слайд, бейнетаспа арқылы қорғау. Әр оқушы өз мәліметтерімен бөліседі.

  1. Жаңа тақырып,

Жаңа мәлімет көздері немесе ақпарат

Мұғалім мәселелік жағдай туындата отырып, түрткі сұрақтарын беру арқылы жаңа тақырыптың мазмұнын оқушылардың көмегімен ашады.
Бір жылда неше жыл мезгілі бар?

Ой қозғау (ассоциация):

Жаз туралы не білеміз?

Жекеше жұмыс.

Топпен жұмыс.

  1. Жаңа тақырып.

Тапсырмалар.

Диологпен жұмыс.

«Менің жазғы демалысым» туралымәтінмен танысу, мәнерлеп оқып, аудару.

Сұрақ-жауап.


Сұрақтармен жұмыс.

Топпен жұмыс. Әр топтың өздеріне берілген тапсырмалары бойынша жұмысы:

1-топ – мәнерлеп оқу;

2-топ – аудару;

3-топ – сұраққа жауап.

  1. Сергіту сәті.

«Бой сергіту» музыкалық жаттығу (интербелсенді тақтаны қолдану арқылы)

  1. Мәтінмен жұмысты қорытындылау.

Сұрақ-жауап (мәтін бойынша).

Берілген мысалдар арқылы Сын есімнің ережесін шығарту.

Талқыланған мәтіндер бойынша сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар берілген көрнекіліктерді (алма, жүзім, шабдалы, құлпынай муляждары) және табиғат құбылысы – жаз мезгілі, жазғы демалыс жайындағы лексиканы қолдана отырып, Сын есімнің жасалу жолдарын анықтады.

  1. Жаттығу жұмысы.

(1 тапсырма) Сын есімнің жасалу жолдарын анықтауға байланысты тапсырма бойынша жұмыс жасату.

Топпен жұмыс. Әр топтың өздеріне берілген тапсырмалары бойынша жұмысы:

1-топ – Сын есімдерді қойып, сөйлемдерді толықтыру;

2-топ – берілген сөздерді тәуелдеу;

3-топ – Сын есімдердің жұрнақтарын анықтау.

  1. Үйге тапсырма.

«Менің жазғы демалысым» тақырыбына ойтолғау жазу.

«Жаз» тақырыбына өлең жаттап келу.


  1. Бағалау.

Өзін-өзі бағалау.


  1. Кері байланыс.


Смайликтер тақтаға жапсырады




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Саба?ты? та?ырыбы Жаз?ы демалыс. Сын есім.

Автор: Шериязданов Еркін ??латай?лы

Дата: 26.12.2014

Номер свидетельства: 148045


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства