kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба?ты? та?ырыбы: Т?рт т?лік

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Есімдік т?рлері. Иелік форма.Т?рт т?лік

Саба?ты? ма?саты:

Білімділігі: т?рт т?лік мал ж?не оны? пайдасы туралы біліп, ??гімелеп ?йренеді; 

Т?рбиелік: е?бекті ба?алай білуге т?рбиеленеді. 

Дамытушылы?: ойлау, танымды? ?абілеттері, ойын жеткізе білу да?дылары артады; 

Саба?ты? ?дісі: ізденушілік, с?ра?- жауап, ??гімелеу.

К?рнекіліктер: суреттер.

Саба?ты? т?рі: аралас саба?. 

Саба?ты? барысы:

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы: Т?рт т?лік»

Сабақтың тақырыбы: Есімдік түрлері. Иелік форма.Төрт түлік

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: төрт түлік мал және оның пайдасы туралы біліп, әңгімелеп үйренеді; 

Тәрбиелік: еңбекті бағалай білуге тәрбиеленеді. 

Дамытушылық: ойлау, танымдық қабілеттері, ойын жеткізе білу дағдылары артады; 

Сабақтың әдісі: ізденушілік, сұрақ- жауап, әңгімелеу.

Көрнекіліктер: суреттер .

Сабақтың түрі: аралас сабақ. 

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

– Сәлеметсіздер ме!

– Сыныпта кім кезекші?

– Сыныпта оқушылар түгелме?

– Бүгін аптаның қай күні?

– Жылдың қай мезгілі?

– Ауа райы қандай?

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

Шығарманы тексеру.

ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту. Тақтаға жануарлар суреттерін іліп, оқушылар сендер бүгінгі сабақта не байқап отырсыңдар?

Бұлар нелердің суреті? Проблемалық сұрақтар қою арқылы Жаңа сабақтың тақырыбын тауып алдырамын. Ендеше оқушылар біздің бүгінгі сабағымыз Жануарлыр туралы болмақ. Біз бүгін Жануарлар әлеміне саяхат жасамақпыз.

Сабақтың мақсаты.Жануарлар туралы түсіндіремін. Олардың жабайы жануарлардан айырмашылықтарын айтамын.

ІV. Кітаппен жұмыс.

1-тапсырма. Суреттер мен сөйлемдерді пайдалана отырып, диалог құраңдар.

Грамматикалық тақырып. Есім сөздердің орнына қолданылатын сөзді есімдік деп атаймыз. Мысалы: мен, бұл, кім, өзім.

Есімдік

Жіктеу (Личные)

Сілтеу (Указательные)

Сұрау (Вопросительные)

Өздік (Возвратные)

Мен,сен,сіз,ол,

біз,сендер,сіздер,олар.

кім?

Бұл,сол, ол, мына, осы, міне, анау,

қай?, қайсы?

Кім? не? неше? қай?қалайша?, қашан?

өз,өзім,өзің,өзі кім?

Дәптермен жұмыс. 2-тапсырма. Төмендегі сөздерге сілтеу есімдіктерін қосып, сөз тіркестерін құраңдар.

Үлгі: сол бұзау, мына жылқы.

Бұзау, лақ, жылқы, сиыр, қой, ешкі.

Иелік форма.

Соңғы дыбыс

Жұрнақ

Мысал

дауысты

-нікі

ботанікі

Ұяң з,ж,

Үнді й,у, л, м, н, н


-дікі


сиырдікі

Қатаң және б,в,г,д

-тікі

лақтікі


V. Тақтамен жұмыс. Сөзге тиісті жұрнақты жалғап жазыңдар.

Қозы дікі,нікі.

Сиыр

Қой

Ешкі

Түйе

Жылқы

Жұрнақтарды қойып орналастыру.

Әр оқушыларға жануарлар туралы тапсырмалыр беру.

V I. Сергіту сәті.

V II. Бекіту. 1.Түйе не істейді?

2. Сиыр не істейді?

3.Ешкі не істейді?

4. Қой не істейді?

Оқушылардың жауаптары тыңдалады.

V IІI. Қорытындылау. 1.Сиыр бізге не береді? (сүт,айран, т.б)

2.Жылқының сүтінен не жасалады?

3.Түйе сүтінің пайдасы қандай? Одан не аламыз?

Үй тапсырмасы: Есімдік түрлерін жаттау. Төлдердің пайдасы туралы мәліметтер жинап әкелу.

Бағалау. Сабаққа белсене ат салысқан оқушыларды бағалау.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Саба?ты? та?ырыбы: Т?рт т?лік

Автор: Дж?ма??лова А?марал Убайдулла?ызы

Дата: 25.12.2015

Номер свидетельства: 270142


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства