Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы: С?лу, ?демі музыка. »
Мұғалім: Қосумова Ұ.Қ.
Пән: Қазақ тілі
Сынып_____7___
Өтілетін күн 09.01.15
Сабақтың тақырыбы: Сұлу, әдемі музыка.
Сабақтың мақсаты: оқушылардың тақырып бойынша қазақша сөйлеу білімдері мен дағдыларын қалыптастыру
Сабақтың міндеттері:1) мәтін арқылы оқушылардың қазақша сөйлеу қабілеттерін дамыту, буын үндестігін қайталау; буын үндестігіне бағынбайтын қосымшалармен таныстыру.
2) ой-өрісін, шығармашылық қабілеттерін дамыту;
3) қазақ тілін үйренуге , сөйлеуге ынталандыру.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдістері: сұрақ-жауап, жекеше, топтық, ұжымдық
Пәнаралық байланыс: әдебиет, музыка, тарих
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, таблица
Сабақтың барысы
1. Ұйымдастыру кезеңі
а) Амандасу
Ә)Оқушы санын түгелдеу
Б) Оқушы назарын сабаққа аудару.
В) Психологиялық ахуал орнату.
II.Үй жұмысын тексеру.
Буын үндестігін қайталау
Жаңа ақпарат
Буын үндестігінебағынбайтын қосымшалар
Буын үндестігі дегеніміз не?
Жіңішке
буынды
Жуан буынды
Буын үндестігі
.
Буын үндестігін сақтамайтын қосымшалар. 123б. №3 ереже. – жұптық жұмыс.
Оқушылар кластер жасап, ережемен өздері танысады.
Буын үндестігіне бағынбайтын қосымшалар
Қандай қосымшалар буын үндестігіне бағынбайды?
Жазба жұмысы: ұжымдық жұмыс
Берілген сөздерден буын үндестігіне бағынбайтын сөздерді жазыңдар
1-топ – мәтіннің 1 бөлігіне ат қойып, қысқаша әңгімелейді.
2-топ – мәтіннің 2 бөлігін әңгімелейді
3-топ - мәтіннің 3 бөлігіне ат қойып, қысқаша әңгімелейді
Пікір жазу.
Қандай музыка адам жүрегіне жол табады деп ойлайсыңдар? Саймақтың сыбызғымен тартқан күйі қандай болды?
Оқушылардың пікілері:
«Адамның жүрегіне тек сұлу, әдемі, шыншыл, мейірмді музыка жол табады. Сыбызғымен ойнаған музыка ерекше музыка, ол дала музыкасы, табиғат музыкасы» . «Саймақ ойнаған музыка, менің ойымша, ол туған жер туралы музыка». «Ол өз елін, өз жерін сағынып, музыка арқылы соны көрсетті. Қалмақтарға оның музыкасы ұнады». «Саймақты музыка тұтқыннан құтқарды. Музыканың күші адамға көмектесті
Сабақты пысықтау
Рефлексия .
Сабақта сендерге не ұнады, не ұнамады? Ұнағандар – жасыл жетон тақтаға іледі
Ұнамағандар – көк жетон тақтаға іледі
VI. Үй тапсырмасы. 1-т 120б..- әңгімелеу, 3-т.121б. -жазбаша