П?н аты: ? дебиет
Сыныбы: 6
К?ні, айы, жылы:
То?сан:
М??алім:
Саба?ты? та?ырыбы: Ертегілер
Саба?ты? ма?саты:
А) Білімділік: ?р о?ушыны? ?здігімен білім алу?а ?йрету, о?ыту.Білім алуда?ы негізгі талаптарды іске асыру, білімді тере?, ж?йелі, саналы т?рде игеру.
?) Дамытушылы?: О?ушыларды? с?йлеу ?абілетін, сауаттылы?ын дамыту, с?здік ?орларын арттыру, с?здерді орынды ?олдану?а тіл м?дениетін жетілдіруге баулу.
Б) Т?рбиелік: ?аза? ертегілеріне деген с?йіспеншіліктерін арттыру.
Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы: Ертегілер»
Сабақ жоспары:
Пән аты: Ә дебиет
Сыныбы: 5
Күні, айы, жылы:
Тоқсан:
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: Ертегілер
Сабақтың мақсаты:
А) Білімділік: Әр оқушының өздігімен білім алуға үйрету, оқыту.Білім алудағы негізгі талаптарды іске асыру, білімді терең, жүйелі, саналы түрде игеру.
Ә) Дамытушылық: Оқушылардың сөйлеу қабілетін, сауаттылығын дамыту, сөздік қорларын арттыру, сөздерді орынды қолдануға тіл мәдениетін жетілдіруге баулу.
Б) Тәрбиелік: қазақ ертегілеріне деген сүйіспеншіліктерін арттыру.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, түсіндіру, іздендіру.
Сабақтың көрнекілігі: ертегілер кітабы.
Пән аралық байланыс: орыс әдебиеті.
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру.
– Сәлеметсіздер ме!
– Сыныпта кім кезекші?
– Сыныпта оқушылар түгелме?
– Бүгін аптаның қай күні?
– Жылдың қай мезгілі?
– Ауа райы қандай?
Үй тапсырмасын тексеру, сұрау:
1.Сынып бойынша үй тапсырмасының орындалуын тексеру.
2.Үй тапсырмасының орындалуы бойынша оқушылардың білім деңгейін бақылау.
II.Сабақтың мақсаты мен міндетін түсіндіру.
1. Сөздікпен жұмыс.
2. Тапсырмаларды орындау.
3. Сұрақ-жауаптар жүргізу.
III.Жаңа сабақты пысықтау.
Кіріспе сөз.
Ертегілер- халық ауыз әдебиетінің ең көп тараған түрі. Оны халықтың ауызша тараған көркем әңгімесі десекте болады. Ертегілер халқымыздың тарихын, дүниетанымын, тұрмысы мен салтын, әдет-ғұрыпын, нанымы мен сенімін білдіреді.
Ертегілер
Хайуанат-тар туралы ертегілер
Тұрмыс –салт ертегілер
Шыншыл ертегілер
Қиял-ғажайып ертегілер
ош
Сөздік жұмыс:
Ауызша тараған –устно распространяемый
Көркем әңгімесі –художственный рассказ
Тұрмыс-тіршілік –быт и жизнь
Қиял ғажайып ертегілері –фонтазтические , волшебные сказки
Сұрақтар:
1.Ертегідегі адамдар нені армандаған?
2.Ертегілер неше топқа бөлінеді?
IV.Сабақты қорытындылау: Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.
Қазақ халқы ертегілерінорыс ертегілерімен салыстырып, төмендегі кестені толтырыңдар:
Айырмашылықтары
Ұқсастықтары
V. Бағалау.
VІ. Үй тапсырмасын беру. 2- тапысырма. Беріліген сұрақтарға жазбаша жауап беріңдер 75- бет.
Сау болыңдар!