Әдебиеттік оқу пәні 3 «ә»-сынып | Сабақтың тақырыбы: Аққұс туралы аңыз. |
Сілтеме | Оқулық,ғаламтордан алынған мәліметтер. |
Мақсаты | 1. Оқушыларға вальстің королі атанған сазгер Шәмші Қалдаяқовтың өмірінен қысқаша түсінік беру; сазгерлік өнердің рухани құндылық екенін мәтіннің мазмұны арқылы түсіндіру. 2. Өнерге, өнер адамдарына құрмет сезімдерін ояту, сөздік қорларын молайту. 3. Өз отанын сүюге қарапайымдылыққа, алғырлыққа, тапқырлық қа, сезімталдыққа тәрбиелеу.
|
Нәтижесі | Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады. Тақырып бойынша білім алады.Оқушылар алған білімдерін тиянақтауға,пысықтауға,өз бетінше жұмыс жасауға үйренеді. Ұйымшылдыққа,бірлесіп жұмыс жасауға дағдыланады. |
Көрнекілі-гі | Интербелсенді тақта,оқулық, дәптер,кластер,стикер, өнер адамдарының суреттері. |
Сабақтың барысы | Стикерлер арқылы топқа бөлу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. |
Жаңа сабақ кезеңдері |
| Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Модуль |
Кіріспе 3 мин | «Мен» треннингі «Сурет өнері» тобы «Әнші өнері» тобы «Күйші өнері» тобы | Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Қима қағаздар бойынша топқа бөледі. «Сөзжарыс ойыны» арқылы дәлелдеу | Шаттық шеңбер. Назарларын сабаққа аударады. «Қай мәтіннен?» ойыны. Алған топтың атын сұрақтар арқылы ашады. | Сыни тұрғыдан ойлау АКТ «Сөзжарыс» ойыны Диалогтік оқыту. «Кір жібі»әдісі бойынша суреттерді таңдау оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау талантты және дарынды балаларды оқыту
оқытудағы басқару және көшбасшылық. СТО
АҚТ
«Аялдама»әдісі
АҚТ
АҚТ |
Білу. 5мин | Үй тапсырмасын сұрау. | -Балалар,үйге берілген тапсырманы тексеріп жіберейік. Үй тапсырмасына дайынбыз ба? Мәтінді түсіндік пе? Жұппен жұмыс\сұрақ-жауап\ | Үйге берілген тапсырманы орындайды. Ә.Қастеев туралы деректер айту. Мәтіннің түсінігін айтады. Өзара бағалау От шашу |
Түсіну 8 мин | «Болжам стратегиясы»
1.Сөзжұмбақты шешу. 2.Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру. 3.Мәтіннің мазмұны туралы түсінік беру. | Екі құстың суреті бойынша не ойлайтындарын сұрайды. Сөзжұмбақтың шешуі арқылы мәтіннің тақырыбын ашады. -Шәмші кім? Шәмші аға туралы түсінік береді. | Ақ және қара құс туралы айтады. Жаңа сабақтың тақырыбымен танысады. Шәмші аға туралы түсінік алады. О.Бодықов туралы мәлімет алады. |
Қолдану 15 мин | 1.Оқушылардың назарын экранға аудару. 2.Экраннан «Болжам кестесін» көрсету. Оқулықпен жұмыс: 3.Мәтінді үш бөлімге бөліп,үш топқа өз беттерінше оқып,түсінге тапсырма беру. Дәптермен жұмыс: Сөздікті дәптерге жаздыру. | Оқушылардың назарын экранға аударады. Экраннан «Болжам кестесін» көрсетеді. Оқулықпен жұмыс: Мәтінді өз беттерінше оқып,түсінуге тапсырма береді.
Сөздікті дәптерге жаздырады.Мағынасын ашады. | Оқушылар назарларын экранға аударады. Экраннан «Болжам кестесін» көреді. Оқулықпен жұмыс: Мәтінді өз беттерінше оқып,түсінеді.
Сөздікті дәптерге жазады.Мәтіннен іздейді. |
Сергіту сәті. 2 мин | Көңілді би әуенімен билеу | Көңілді би әуенімен билетеді. | Көңілді би билейді. |
Талдау 10 мин | Шығармашылық тапсырма: 1-топ:-өзің «Аққұс тың қуанышты әні» деген тақырыпқа қандай сурет салар едің? 2-топ: «Аққұстың мұңды әні»тақырыбына қандай сурет саласың? 3-топ: «Шәмші әнінің құдіреті» деген әңгіме құрау. | Шығармашылық тапсырма береді. 1-топ:-өзің «Аққұс-тың қуанышты әні деген тақырыпқа қандай сурет салар едің»? Дәлелде. 2-топ: «Аққұстың мұңды әні»тақырыбына қандай сурет саласың? Неге? 3-топ: «Шәмші әнінің құдіреті»деген әңгіме құрап көріңдер | Шығармашылық тапсырманы орындайды. 1-топ:-өзің «Аққұс тың қуанышты әні» тақырыбына қандай сурет салар едің? 2-топ: «Аққұстың мұңды әні»тақырыбына қандай сурет саласың?дәлелдеу 3-топ: «Шәмші әнінің құдіреті»деген әңгіме құрайды. |
Жинақтау 3 мин | Болжам кестесін толықтыру. Болжам кестесінің соңғы бағанын толықтырайық. Сабақты қорытындылау. | - Балалар, сабақтың барысында бұл мәтін туралы болжам жасағанбыз, болжамымыз сәйкес келді ме? -Қалай ойлайсыңдар? Бұл мәтінді тағы қалай атауға болады? Сабақты қорытындылайды: Осы мәтіннен көкейімізге не түйдік? | Болжам кестесінің үшінші бағанын толтырады. Сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау 3 мин | Топтық бағалау. Оқушыларды смайликтер арқылы бағалау. Сабақ туралы өз ойын стикерге жазу. Үйге тапсырма беру. | Топ бір-бірін «Екі жұлдыз,бір тілек» арқылы бағалатады. Мұғалім бағалайды. Үйге тапсырма береді. | Топ бір-бірін «Екі жұлдыз,бір тілек» арқылы бағалайды. Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады. |