kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Розвиток зв`язного мовлення. Написання власної детективної історії на тему енергозбереження

Нажмите, чтобы узнать подробности

Цель: развивать устную и письменную речь учащихся, умение выражать свои мысли, воспитывать любовь к слову.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Розвиток зв`язного мовлення. Написання власної детективної історії на тему енергозбереження»

Урок світової літератури в 7 – Б класі

Тема: Розвиток зв,язного мовлення. Написання власної детективної історії на тему енергозбереження

Мета: розвивати усне та писемне мовлення учнів, уміння висловлювати свої думки, формувати написане за законами певного жанру; виховувати любов до слова.

Тип уроку: урок зв,язного мовлення

Обладнання: робочі зошити

Хід уроку

1.Актуалізація опорних знань (робота з епіграфом)

2Оголошення теми та мети уроку

3Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу

-Бесіда на повторення теоретичного матеріалу:

  • Що таке детектив?

  • Які особливості детективного жанру?

  • Що лежить в основі детективу?

  • Скільки обов’язкових персонажів повинно бути у творі?

  • Якою має бути мова персонажів?

  • Який метод застосовував Шерлок Холмс у своїй практиці?

-Назвіть майстрів детективного жанру

Назвіть знаменитих детективів





- Робота з прислів,ями (розуміння та причина)

Народна мудрість про добро та зло

Кров – не водиця, проливати не годиться.

  • З брудної води ще ніхто чистим не вийшов.

  • Не за те вовка б’ють, що сірий, а за те, що вівцю з’їв.

  • На чужий коровай рота не розкривай.

  • Посієш вітер, пожнеш бурю.

  • Грішне тіло і душу з’їло.

  • Добре ім’я – найкраще багатство.

  • Брехнею світ пройдеш, та назад не повернешся.

  • На злодієві шапка горить.

  • Хто копає яму іншому, той сам у неї попаде.

Робота з пам,яткою написання детективної історії

Складіть основу історії. Сядьте і подумайте головні складові вашого детектива. Розгляньте різні сценарії: вбивство в поїзді, вбивство кинджалом, вбивство в будинку або навіть серійні вбивства. Що б не прийшло вам в голову, запишіть це. Вам потрібно відповісти на наступні питання:
Хто веде слідство?
Кого вб'ють? Що це був за людина, як він жив? Вб'ють кого-небудь ще?
Чому його або їх уб'ють?
Яким способом його або їх уб'ють?
Чи буде хтось знати або здогадуватися про те, хто вбивця? Оприлюднить поліція інформацію про справі або стане тримати її в секреті? Як відреагують на новину друзі і родичі жертви?
Хто під підозрою? Чи пов'язані ці люди з жертвою, з вбивцею або з іншими підозрюваними? Що можна розповісти про їхнє життя?
Нарешті, хто вбивця? Буде він засуджений і яким буде вирок? У яких стосунках він складався з іншими персонажами? Не робіть особу вбивці занадто очевидною.

Деталізуйте. Деякі письменники люблять починати відразу, але детективна історія може вийде заплутаною, тому ми радимо вам перечитати всі записані ідеї і скласти більш детальний план. Створіть "досьє" на кожного персонажа, щоб не забути, хто є хто. Записуйте окремі рядки, фрази і варіанти кінцівки, які можна використовувати.

Починайте писати. Візьміть за основу свою сюжетну лінію - і приступайте. Включіть уяву і творіть в своє задоволення.
Напишіть вступну частину. Тут потрібно, в першу чергу, представити читачеві діючих осіб і місце дії, потім нехай події почнуть розвиватися. Хороша ідея - показати, як різні персонажі один за іншим сваряться з тим, хто незабаром буде убитий. Так вони всі стануть здаватися підозрілими.
Опишіть вбивство. Ця частина має величезне значення. У читача в голові повинна скластися чітка картина, так що не скупіться на деталі. Побачить жертва свого вбивцю чи буде захоплена зненацька? Опишіть почуття жертви перед самим вбивством. Опишіть обстановку, в якій відбувається вбивство. Що-небудь на зразок: "Золото статуї поблескивало в сріблястому місячному світлі, проникавшем крізь товсті шибки. Павлу здалося, що за розбитим склом хтось є. Раптово различив вынырнувшее з темряви обличчя, він застиг від подиву - і в цей момент статуя зірвалася вниз. Він встиг тільки закричати, але через мить крик його замовк назавжди, а навколо голови розпливлося кривава пляма".
Напишіть сцену виявлення тіла. Хто його знайде? Підозрюваний або випадкове особа? Виявиться чи знаряддя вбивства на місці злочину, або вбивця забрав його з собою?
Тепер нехай з'являться підозрювані. Заарештують чи кого-небудь помилково? Чи стане хтось з підозрюваних сприяти поліції або перешкоджати, або почне сам вистежувати вбивцю, або бачив його і спробує шантажувати?
Справа ускладнюється! Виявлені нові докази? Підкинуті чи вони навмисно? Збита з пантелику поліція? Що ще відбувається?
Виключіть кілька підозрюваних. Якщо їх було 12-20, скоротіть кількість до 9-16. Якщо їх було 7-17, то до 6-15.
Зробіть інтригу ще напруженіше! Додайте несподіваний поворот. Один з підозрюваних покінчив із собою? Хтось вбив підозрюваного? З'явилася свіжа інформація про вбивство? Нехай нові подробиці зіб'ють читача з правильного шляху.
Знову виключіть підозрюваних. До цього часу під підозрою повинні залишитися всього 3-4 людини. Пам'ятайте, що кінець не повинен бути передбачуваним. Заплутати читача, щоб він не міг швидко здогадатися. Цікаво, якщо всі головні підозрювані будуть невинні, а вбивцею несподівано виявиться персонаж, який здавався ні при чому. Це буде захоплюючий фінал і справжній сюрприз для читача!
Напишіть закінчення. Піде чи визнання? Або фінал залишиться не до кінця ясним? Звичайно, можлива і така кінцівка: "Звідкись із темряви пролунав тихий вигук: "Так, це зробив я!" Потім відлуння кроків пролунало серед кам'яних стін - таємничий вбивця поспішав зникнути в останній раз... Але якщо ви пишете саме детектив, а не просто історію про вбивства (трилер, роман жахів), читач буде розчарований.

Робота над текстом твору

  1. Робота в чернетках.

  2. Прослуховування учнівських історій.

(2-3 роботи). інсценізація

  1. Підсумки уроку

Бесіда з учнями

  • Чи подобається вам детективна література?

  • Що найбільше захоплює під час читання детективного твору?

  • Хто з героїв детективів вам найбільше запам’ятався?

  • Які фільми, зняті за детективними творами, ви бачили?

  • Чи вдалося акторам передати особливості характеру персонажів детективу на екрані?

4.Домашнє завдання

Підготуватися до контрольної роботи за темою: пригоди та фантастика





3



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Автор: Дутчак Неля Миколаївна

Дата: 03.08.2016

Номер свидетельства: 338542


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства