kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Розробка відкритого уроку "Різдвяна пісня у прозі"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета: допомогти учням зрозуміти моральні цінності, які сповідує родина Кретчитів; поглиблювати навички виразного читання, аналізу образів, уміння робити узагальнення; виховувати повагу до близьких та рідних людей.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Розробка відкритого уроку "Різдвяна пісня у прозі"»

Міністерство освіти України


Макіївська загальноосвітня школа I-III ступенів № 15






Розробка

відкритого уроку

за темою:

«Ч.Діккенс.

«Різдвяна пісня у прозі».

Життя знедоленої родини Кретчитів.

Щасливий фінал як особливість різдвяного оповідання»



Розробила

вчитель російської мови

та літератури

Лакей О.В.
















м. Макіївка



Мета: допомогти учням зрозуміти моральні цінності, які сповідує родина Кретчитів;

поглиблювати навички виразного читання, аналізу образів, уміння робити

узагальнення; виховувати повагу до близьких та рідних людей.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: портрет Ч.Діккенса, ілюстрації до «Різдвяної пісні у прозі», малюнки учнів,

карти-подорожі Скруджа у Різдвяну ніч (роботи учнів), диск «Різдвяна пісня у

прозі».

Хід уроку

Домашнє вогнище має бути вогнищем,

до якого ми завжди повертаємося.

А.Монтерлан (французький

письменник)

  1. Організаційний момент.


II. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Літературний диктант за твором «Різдвяна пісня у прозі»

  1. Чи можете ви назвати головного героя твору?

  2. Чому Скрудж так не любить Різдва?

  3. З якою метою з’являється привид Марлі?

  4. У чому криється причина душевного холоду Скруджа?

  5. Що було найголовнішим для героя? Чи принесло йому це щастя?

  6. Що сприяло переродженню Скруджа?

  7. У чому полягає щастя Кретчита?

  8. Чому Другий Дух завітав саме до бідної родини Кретчитів?

  9. Чому Боб запропонував тост за містера Скруджа, який не зробив йому нічого доброго?

  10. У чому виявилися зміни у поведінці Скруджа стосовно Кретчита після подорожі?

  11. Який підсумок життя героя у теперішньому?

  12. Яким шляхом Скрудж пішов до переродження?

Відповіді

  1. Скрудж, бо Марлі мертвий.

  2. Бо вважає все це дурницею.

  3. Він намагається застерегти від помилок, які колись зробив сам.

  4. У самотності ще з дитинства, був позбавлений батьківського тепла.

  5. Гроші. Ні, бо він залишився один.

  6. Страшне видовище власної смерті.

  7. У дружній родині.

  8. Щоб Скрудж зрозумів, яке це щастя мати сім’ю.

  9. Боб був милосердною людиною, всім все прощав.

  10. Він наказав краще топити, підвищив платню, дав гроші на лікування Тіма, зробив усім подарунки.

  11. Втрата людських почуттів, деградація особистості.

  12. Після побаченого майбутнього в ньому пробудилося відчуття каяття.

2. Слово вчителя

Давайте згадаємо, яким був Скрудж на початку повісті. (Демонстрація уривка із художнього фільму).

- Чому Скрудж був такий?

- Що допомогло йому зрозуміти, що він живе неправильно, що не гроші роблять людину щасливою?


III. Оголошення теми та мети уроку.

Слово вчителя

І сьогодні ми з вами продовжимо нашу подорож, завітаємо в гості до сім’ї клерка Кретчита і постараємося зрозуміти моральні цінності, які сповідує сім’я Боба Кретчита. Запишіть, будь ласка, тему уроку та епіграф. (Діти записують тему уроку та епіграф)


IV. Робота над темою уроку.

1. Вступне слово вчителя

У житті кожного із нас велику роль відіграє родина. Близькі нам люди сприймають нас різними: увінчаними славою і розчарованими невдачами. Головне, щоб навіть у темряві завжди світило вікно, де тебе чекають. Французький письменник А.Монтерлан говорив, що родина, домашнє вогнище, це те місце, куди ми завжди повертаємося. Добре, якщо є куди повертатися.

На сторінках повісті Ч.Діккенса «Різдвяна пісня у прозі» зображено життя однієї сім’ї – родини Кретчитів. Якою ж вона постає перед нами?

2. Інсценізація «Зустріч із Бобом Кретчитом» (виходить учень у ролі Кретчита)

Боб Кретчит. Моє шанування! Мене звати Боб Кретчит. Я служу у конторі містера Скруджа. Платить він малувато, усього 15 шилінгів на тиждень. Але я, чесно кажучи, радий і тому. Сім’я у мене велика і дружна: дружина і п’ятеро дітей! Я усіх їх так люблю, що сказати не можу! Боже, який я щасливий, що вони у мене є! Жаль тільки, що крихітка Тім каліка: він не ходить. Ох, якби були гроші на його лікування! Та нічого, Бог дасть зберемо. Вибачте мені, я щось дуже заговорився з вами. А мої чекають на мене. Адже сьогодні різдвяний вечір. З Різдвом вас! Бувайте!

3. Бесіда.

1) Як ви гадаєте, Кретчит сказав правду, що він щасливий, чи ні? (Так)

2) У чому полягає його щастя? (У дружній родині)

4. Перегляд уривка із кінофільму «Підготовка родини Кретчеиів до Різдва» з подальшим обговоренням.

5. Фізкультхвилинка.

6. Обговорення переглянутого уривка.

1) Чому всі були такі веселі, адже сім’я бідна? (По-перше, Різдво – це велике й радісне свято. Кретчити вірили в Бога й розуміли значення Різдва. А по-друге, у сімї панували злагода й любов, незважаючи на матеріальні нестатки.)

2) Чому Боб запропонував тост за містера Скруджа, адже той не зробив йому нічого доброго? (Боб був дуже доброю й милосердною людиною, він усім все прощав.)

3) Подумайте, чому Другий Дух завітав саме до цієї бідної родини? (Як відомо, Скрудж не мав сімї. Дух хотів показати йому тепло родинного вогню, достукатися до його серця. А ще й те, що не гроші є головним у житті. Під час подорожі Скрудж зрозумів, що він втратив.)

4) Як ви думаєте, чи змінився Скрудж після відвідин оселі Кретчитів? Що саме змінилося? (Скруджа схвилювало те, що він дізнався про смерть крихітки Тіма)

5) Зачитайте слова Духа, які вразили Скруджа. Чому це сталося? («Але яка біда? Коли йому судилося померти, нехай собі помирає і тим самим зменшить надлишок населення». Це били слова Скруджа, і тільки тоді, коли Дух їх повторив, він зрозумів усю їх жорстокість)

6) У чому виявилися зміни у поведінці Скруджа стосовно Боба Кретчита після подорожі у майбутнє з Духом? (Скрудж прийшов до контори раніше, наказав краще топити, підвищив Бобу платню, дав грошей на лікування крихітки Тіма, зробив подарунки усім Кретчитам.)

7) Подумайте, які моральні цінності сповідували Кретчити? (Любов, милосердя, добро, віру в Бога, взаємодопомогу.)

7. Перегляд уривка з кінофільму «Різдвяний ранок Скруджа після подорожі з Духами»

8. Обговорення проблемної ситуації.

- Подумайте, яку роль у розвитку сюжету мала розповідь про Боба Кретчита? (Це різдвяне оповідання. Родина Кретчитів схожа на святе сімейство. Вони віруючі люди, добрі, милосердні, люблять один одного, піклуються один про одного, живуть спільними радощами й болями, вони не прагнуть до наживи і вміють задовольнятися тим, що є . Саме тому вони щасливі й веселі. Вони заслуговують це щастя. Духові потрібно було показати, що сила людини не в грошах, а в сімї. У нормальній родині – сила людини, це її опора й підтримка.)

- Погляньте ще раз на епіграф нашого уроку. Чи згодні ви із французьким письменником?

9. Складання грона на тему «Щастя – це…»


V. Підсумок уроку.

Запитання для контролю

1) Які вічні істини розкрив у своїй повісті Діккенс?

2) Які висновки для себе ви винесли з цього уроку?


VI. Оцінювання учнів.

Оцінюються учні, які відповідали на уроці і учні, які виконали творче домашнє завдання

(ілюстрації до повісті, карти-подорожі)


VII. Домашнє завдання. Підготуватися до контрольного твору за повістю Ч.Діккенса

«Різдвяна пісня у прозі» на тему «Що в житті людини найцінніше?»

за поданим планом (план видається кожному учню на листочках):

I. Головний герой повісті Ч.Діккенса «Різдвяна пісня у прозі».

II. Життя Ебенезера Скруджа.

  1. Причини духовного холоду Скруджа.

  2. Ставлення Скруджа до оточуючих.

  3. Гроші – найголовніше для Скруджа.

  4. Чи принесли гроші щастя героєві?

  5. Переродження Скруджа.

III. Що в житті людини найцінніше?


4




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Розробка відкритого уроку "Різдвяна пісня у прозі"

Автор: Лакей Ольга Васильевна

Дата: 18.01.2016

Номер свидетельства: 278615


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства