Тақырыбы 26-27 | Ыбырай Алтынсарин. «Атымтай Жомарт», «Мейірімді бала» әңгімелері, «Қазақ хрестоматиясы» оқулығы |
Мақсаты | Жаңа тақырыбымен таныстыру,тапсырмаларды меңгерту,түсіну жолдарын ажырату |
Жалпы мақсат | Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру |
Күтілетін нәтиже | Тақырыптың мазмұнын талдайды,пікірлерін дәлелдейді, тапсырмаларды орындайды |
7 модульдің қолданылуы | АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Кім жылдам, Әлемді шарлау, Жигсо, Ойлан бірік, бөліс, Кубизм |
Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук |
Ұйымдастыру кезеңі Тренинг | Шаттық шеңберін жасай отырып, оқушыларды санау арқылы топқа бөлу | Оқушылардың мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Білім Қызығушылық тарын ояту | «Кім жылдам» арқылы үй тапсырмасын қайталаға сыныптқа сұрақтар беру | Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру Слайда үй тасырмасын қайталау ға сұрақтар жасалып, интерактивті тақтада көрсетіледі. | Мұғалім берген тапсырманы орындау Слайдта жазылған барлық қайталау сұрақтарға әр топ өз білгендерін, білетіндерін сыни тұрғыдан ойлау арқылы нақты дәлелдермен жауап береді |
Түсіну | Жұпта талқылау үшін “Әлемді шарлау” әдістерін пайдалану | Осы әдісте оқушы өз білетінін еске түсіреді, қағазға жазады, көршісімен бөліседі, тобында талқылайды. Яғни айту, бөлісу, ортаға салу арқылы оның ойы ашылады | Берілген тапсырманы уақытылы орындау, топпен тапсырмаларды талқылау, әр топтан оқушыортаға шығып өз ойын және пікірін бүгінгі тақырып бойынша жеткізу |
Қолдану | «ЖИГСО әдісі» пайдаланамыз | Осы көрстелген жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру | Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айтуӘдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады., бір-біріне түсіндіреді |
Сергіту сәті | Ж атты жаттығу жасау | Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау | жаттығулар жасайды. |
Талдау | Ойлан,бірік,бөліс тапсырмасы. Суреттен көрсете отырып постер арқылы | Әр топқа тапсырма беріледі, сол тапсырманы суретер арқылы көрсетеді, нәтижесін постерге салады | Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс жасайды,басқа топтарға бөліседі. |
Жинақтау | Кубизм әдісі 6 қырлы кубик | Әр топқа кубикте жазылған сұрақты беру 6 қырлы күбиктин 6 жағына жаңа тақырыпқа қатысты сұрақтар жазу | Кубиктегі сұрақтарға жауап беру, жаңа тақырыпты талдау әрекеттерін көрсетеді |
Бағалау | Өзін-өзі бағалау | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | Өзін өзі топпн бағалайды |
Рефлексия | Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерді толтыру |
Тақырыбы 26-27 | Ыбырай Алтынсарин. «Қазақ хрестоматиясы» оқулығы |
Мақсаты | Жаңа тақырыбымен таныстыру,тапсырмаларды меңгерту,түсіну жолдарын ажырату |
Жалпы мақсат | Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру |
Күтілетін нәтиже | Тақырыптың мазмұнын талдайды,пікірлерін дәлелдейді, тапсырмаларды орындайды |
7 модульдің қолданылуы | АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Кім жылдам, Әлемді шарлау, Жигсо, Ойлан бірік, бөліс, Кубизм |
Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук |
Ұйымдастыру кезеңі Тренинг | Шаттық шеңберін жасай отырып, оқушыларды санау арқылы топқа бөлу | Оқушылардың мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Білім Қызығушылық тарын ояту | «Кім жылдам» арқылы үй тапсырмасын қайталаға сыныптқа сұрақтар беру | Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру Слайда үй тасырмасын қайталау ға сұрақтар жасалып, интерактивті тақтада көрсетіледі. | Мұғалім берген тапсырманы орындау Слайдта жазылған барлық қайталау сұрақтарға әр топ өз білгендерін, білетіндерін сыни тұрғыдан ойлау арқылы нақты дәлелдермен жауап береді |
Түсіну | Жұпта талқылау үшін “Әлемді шарлау” әдістерін пайдалану | Осы әдісте оқушы өз білетінін еске түсіреді, қағазға жазады, көршісімен бөліседі, тобында талқылайды. Яғни айту, бөлісу, ортаға салу арқылы оның ойы ашылады | Берілген тапсырманы уақытылы орындау, топпен тапсырмаларды талқылау, әр топтан оқушыортаға шығып өз ойын және пікірін бүгінгі тақырып бойынша жеткізу |
Қолдану | «ЖИГСО әдісі» пайдаланамыз | Осы көрстелген жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру | Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айтуӘдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады., бір-біріне түсіндіреді |
Сергіту сәті | Ж атты жаттығу жасау | Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау | жаттығулар жасайды. |
Талдау | Ойлан,бірік,бөліс тапсырмасы. Суреттен көрсете отырып постер арқылы | Әр топқа тапсырма беріледі, сол тапсырманы суретер арқылы көрсетеді, нәтижесін постерге салады | Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс жасайды,басқа топтарға бөліседі. |
Жинақтау | Кубизм әдісі 6 қырлы кубик | Әр топқа кубикте жазылған сұрақты беру 6 қырлы күбиктин 6 жағына жаңа тақырыпқа қатысты сұрақтар жазу | Кубиктегі сұрақтарға жауап беру, жаңа тақырыпты талдау әрекеттерін көрсетеді |
Бағалау | Өзін-өзі бағалау | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | Өзін өзі топпн бағалайды |
Рефлексия | Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерді толтыру |