kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Открытый урок на тему:"Кітаби тіл және оның айырым белгілері"

Нажмите, чтобы узнать подробности

 Сабақ: Кітаби тіл және оның айырым белгілері.

Мектеп: №3 Хамза атындағы жалпы орта мектеп

Күні:07.11.16

СЫНЫП: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Кітаби тіл туралы түсінік беру. Айырым белгілерім таныстыру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: мазмұнын түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі: белгілерін ажырата алады.

Кейбір оқушылар: қосымша тапсырмаларды орындай алады.

Бағалау критерийлері:

Мазмұнын түсінді;

Белгілерін ажырата алады;

Деңгейлік тапсырмаларды орындайды.

Жоғары;

Орта;

Төмен. 

    Дескриптор:

Ойлау деңгейлері

Жоспарланған жаттығулар: мәтін

Ресурстар

Жоспарланған уақыт

Басталуы

«БІЛУ»

Кім?

Не?

Қашан?

Қайда

«ТҮСІНУ»

Неге?

Неліктен?

Не үшін?

  Ұйымдастыру

Ынтымақтастық атмосферасын орнату.

Үй тапсырмасын сұрау.

«Өрмекші торы» әдісімен сұрау. Оқушылар шеңбер құрап, жіпті тастау арқылы сұрақтар тастайды. Барлық оқушы сұрақтармен бірге жіпті лақтыру арқылы өрмекшінің торын жасайды.

Жаңа тақырып

«Айналмалы бекеттер» әдіімен талдау.

Форма  тіл құрылымдарының көмегімен болатын сөйлеудің сыртқы көрінісі. Тұрақты ұғым. Тілдің ауызша түрі адам қай кезден бастап сөйлесе, содан бері бірге жасап келеді.

Стиль белгілі бір қатынас түрінде тілдік бөліктердісұрыптап пайдалану арқылы, ойды жеткізу мәнерінің көрінісі.

Кітаби тіл жазу дәстүрі арқылы белгілі жүйеге түскен, орныққан стильдік жанрлық тармақтары бар тіл. Қоғамдық қызметі де әр алуан.

«жол шетіне шартты белгі қою» әдісімен түсіндіру.

АКТ

парта,тақта суреттер

10 мин

Ортасы

«ҚОЛДАНУ»

Оқулықта берілген жаттығу жұмыстары

  «ТАЛДАУ»

Салыстыр айырмашылығы неде?

81-жаттығу. Түбір сөз, туынды сөз, сөз тудырушы, сөз түрлендіруші жұрнақтың анықтамалары мен мысалдар жазу. Морфология саласын қайталау.

Сөзге кешенді морфологиялық талдау жасау.

«Білім»

Біл- не істе?

Қ.қ - дара

Т.қ- негізгі

М.қ- салт

Болымды

-ім - етістіктен зат есім тудыратын жұрнақ

АКТ

Постер

Таратпа

қағаздар

25 мин

Аяқталуы

«ЖИНАҚТАУ»

Алынған ақпарат негізінде талдау, жинақтау

«Бағалау»

Сен қалай ойлайсың?

Не істер едің?

Өз ойыңыз?

Морфология саласының зерттеу обеьектісі. Топтастыру.

Кері байланыс.

Үй тапсырмасын беру

Талдау

Тест

Қосымша оқу

Кері байланыс жасау үшін қолданылатын сүреттер

10 мин

Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған сралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Сабақ барысында мына сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Открытый урок на тему:"Кітаби тіл және оның айырым белгілері"»

 Сабақ: Кітаби тіл және оның айырым белгілері.

Мектеп: №3 Хамза атындағы жалпы орта мектеп

Күні:07.11.16


СЫНЫП: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Кітаби тіл туралы түсінік беру. Айырым белгілерім таныстыру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: мазмұнын түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі: белгілерін ажырата алады.

Кейбір оқушылар: қосымша тапсырмаларды орындай алады..

Бағалау критерийлері:

Мазмұнын түсінді;

Белгілерін ажырата алады;

Деңгейлік тапсырмаларды орындайды.


Жоғары;

Орта;

Төмен.

 

Дескриптор:

Ойлау деңгейлері

Жоспарланған жаттығулар: мәтін

Ресурстар

Жоспарланған уақыт


Басталуы

«БІЛУ»

Кім?

Не?

Қашан?

Қайда





«ТҮСІНУ»

Неге?

Неліктен?

Не үшін?





 Ұйымдастыру

Ынтымақтастық атмосферасын орнату.

Үй тапсырмасын сұрау.

«Өрмекші торы» әдісімен сұрау. Оқушылар шеңбер құрап, жіпті тастау арқылы сұрақтар тастайды. Барлық оқушы сұрақтармен бірге жіпті лақтыру арқылы өрмекшінің торын жасайды.


Жаңа тақырып

«Айналмалы бекеттер» әдіімен талдау.

Форма тіл құрылымдарының көмегімен болатын сөйлеудің сыртқы көрінісі. Тұрақты ұғым. Тілдің ауызша түрі адам қай кезден бастап сөйлесе, содан бері бірге жасап келеді.

Стиль белгілі бір қатынас түрінде тілдік бөліктердісұрыптап пайдалану арқылы, ойды жеткізу мәнерінің көрінісі.

Кітаби тіл жазу дәстүрі арқылы белгілі жүйеге түскен, орныққан стильдік жанрлық тармақтары бар тіл. Қоғамдық қызметі де әр алуан.

«жол шетіне шартты белгі қою» әдісімен түсіндіру.

 

АКТ

парта,тақта суреттер








10 мин


Ортасы

«ҚОЛДАНУ»

Оқулықта берілген жаттығу жұмыстары







«ТАЛДАУ»

Салыстыр айырмашылығы неде?

81-жаттығу. Түбір сөз, туынды сөз, сөз тудырушы, сөз түрлендіруші жұрнақтың анықтамалары мен мысалдар жазу. Морфология саласын қайталау.









Сөзге кешенді морфологиялық талдау жасау.

«Білім»

Біл- не істе?

Қ.қ - дара

Т.қ- негізгі

М.қ- салт

Болымды

-ім - етістіктен зат есім тудыратын жұрнақ

АКТ

Постер

Таратпа

қағаздар




25 мин


Аяқталуы

«ЖИНАҚТАУ»

Алынған ақпарат негізінде талдау, жинақтау


«Бағалау»

Сен қалай ойлайсың?

Не істер едің?

Өз ойыңыз?


Морфология саласының зерттеу обеьектісі. Топтастыру.

Кері байланыс.









Үй тапсырмасын беру

Талдау

Тест

Қосымша оқу


Кері байланыс жасау үшін қолданылатын сүреттер

10 мин

Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған сралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау


Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.

2.

Сабақ барысында мына сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
Открытый урок на тему:"Кітаби тіл және оның айырым белгілері"

Автор: Талипова Саяра Каримжановна

Дата: 25.11.2016

Номер свидетельства: 362393


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства