kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ма?жан Ж?мабаевты? “Батыр Баян ” поэмасы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты: білімділігі Поэма кейіпкерлерін бейнесіне талдау жасау; дамытушылы?ы: шы?арма кейіпкерлеріні? тарихи бейнесімен ж?не  бас?а жазушыларды? шы?армаларымен салыстыру.; т?рбиелілігі: Отаншылды??а т?рбиелеу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ма?жан Ж?мабаевты? “Батыр Баян ” поэмасы »

 Мағжан Жұмабаевтың “Батыр Баян ” поэмасы ( 8-сынып)

М. Жұмабаевтың «Батыр Баян» поэмасының  кейіпкерлер бейнесіне талдау

Сабақтың мақсаты: білімділігі Поэма кейіпкерлерін бейнесіне талдау жасау; дамытушылығы: шығарма кейіпкерлерінің тарихи бейнесімен және  басқа жазушылардың шығармаларымен салыстыру.; тәрбиелілігі: Отаншылдыққа тәрбиелеу

Күтілетін нәтиже:    

 –  Оқушылардың мәтінмен жұмыс жасай алуы

- ынтымақтаса жұмыс жасауда бір- біріне көмек беруі;

- шығарма тіліне, кейіпкерлер әрекетіне баға бере білулері.

Сабақтың көрнекілігі  слайд, ноутбук

Сабақтың барысы

І .Ұйымдастыру бөлімі

Психологиялық тренинг

«Қырықаяқ» тренингі. Бұл тренингтің мақсаты бірлесе жұмыс жасау. Оқушыларды суреттер алу арқылы топқа бөлу. «Садақ», «Жебе», «Айбалта», «Қылыш» тобы болып бөлінеді.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру үшін

«Ыстық орындыққа» бір оқушы отырғызылып оған сынып оқушылары сұрақ қояды (3,4 оқушыдан артық емес)

Қызығушылықты ояту кезеңі

Ассоциация  ( Оқушылар алда жсайтын жұмыс үшін кейіпкерлерді жүйелейді.)

«Батыр Баян» поэмасының кейіпкерлері кімдер:

-          Жанама кейіпкерлер

-          Ноян

-          Баян

-          Абылай

-          Қалмақ қызы

Мағынаны тану кезеңі

1-тапсырма

 

Топ

Кейіпкер

Тарихтағы орны

Поэмадағы іс-әрекеті

Баға бер

1-топ

 

 

 

Ақпаратты ғаламтордан алады.

Оқушы жауабы  Жауаптар алды мен  дәптерге орындалып, кейін ойларын жүйе леп, топ болып жұ мыстарын қор ғайды

 

2-топ

 

 

Ақпаратты ғаламтордан алады.

 

 

 

Топ

Кейіпкер

Екеуінің кездес кендегі ішкі толғаныс тары

Поэмадағы іс-әрекеті

Баға бер

3-топ


 

 

 

 

Топ

Кейіпкер

Қалмақ халқы туралы  не білесің?

Поэмадағы іс-әрекеті

Баға бер

4-топ

Қалмақ қызы

Қалмақ халқы туралы ғаламтордан  ақпарат алынады

 

 

Жұмыстарын қорғаған оқушыларды “Үш шапалақ” әдісімен бағалау.

2-тапсырма

І.Есенберлиннің «Көшпенділер» триалогиясының екінші «Жанталас» кітабымен байланыс

1. Ноян мен қалмақ қызының кездескен сәті (Ноянның қызды көргендегі алғашқы сезімі – 366- бет)

2.Қалмақ қызының ішкі ойы (367-бет)

3.. Інісін өлтірген Баянның жан айқайы. Абылай пікірімен санасуы -370 бет

4.Күркіреуік өзенінен өтердегі Баянның әрекеті (391- бет)  (Пайдаланылған кітап “Көшпенділер”  баспасынан 2008 жылы шыққан)

Жауаптар  ауызша тыңдалады.

Ой толғаныс

Кинодан  үзінді көрсетіледі. (Баянның Ноянды өлтірген тұсы мен Баянның жау қолыннан қаза болар сәті. Назар аударатын мәселе Баянның биікте өлемін деген пікірі арқылы патриоттық тәрбие беріледі.)

Үш сөйлемге осы оқиға туралы сезіміңді сыйғыз. Үздік жұмыстар “Автор орындығында” оқылады

Бағалау

Саған ұнаған жұмыс

Саған ұнамаған жұмыс

 

 

 Үйге:  Поэма тіліне талдау жаса және “Түркістан” өлеңін оқу




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Ма?жан Ж?мабаевты? “Батыр Баян ” поэмасы

Автор: Сарсебаева Назира Маратовна

Дата: 09.06.2015

Номер свидетельства: 218716


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства