kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?ош келді?, ?з Наурыз!

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?ушылар?а Наурыз мерекесіні? ма?ызы мен жан-жа?ты ерекшелігін т?сіндіру, бас?а мерекелерден ерекшелігін аны?тау.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?ош келді?, ?з Наурыз!»

Жанина. Г.Б.Пригород орта мектебінің

қазақ тілі мен әдебиеті

пәнінің мұғалімі.


Тақырыбы:

Қош келдің , әз Наурыз!

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға Наурыз мерекесінің маңызы мен жан-жақты ерекшелігін түсіндіру, басқа мерекелерден ерекшелігін анықтау.

Күтілетін нәтижелер:


  • Мерекенің мәндік сипатын анықтау;

  • Топта жұмыс жасай білу;

  • Өз ойын қорытындылай білу;

Пәнаралық байланыс

. қазақ тілі мен әдебиеті, тарих


Кітаптар, ұлттық киімдер, АКТ



Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І.Қызығушылығын ояту

(4-5 минут)






Алғашқы ұйымдастыру.

Тренинг «Алдар көсе»


Топқа бөлу


Білім.

«Борт журналы» әдісі

«Алдар көсе» тренингі

Музыкалы «Алдар көсенің қимылы» бойынша жаттығулар жасайды.




Ертегі кейіпкерлері бойынша 4-ке ( Алдар көсе,Ер Төстік, Толағай, Тазша бала) боп, 4 топқа бөлінеді.


«Борт журналына» Наурыз туралы не білетіндіктерін жазады.

ІІ.Мағынаны тану.

(25 мин)

Түсіну.

«Кластер» әдісі






Қолдану.

«Фишбон» әдісі




Талдау.

«Венн диаграммасы» әдісі


Жинақтау.

1-топ. Наурыз мерекесіне байланысты әдет-ғұрыптарды «Кластер» әдісімен талдайды







2-топ. «Фишбон» әдісі бойынша, Наурыз мерекесінің тарихын талдайды.

3-топ. «Венн диаграммасы» арқылы Наурыз мерекесі мен Жаңа жыл мерекесін салыстырады.







4- «Шығармашыл» топ Наурыз жырлары мен Жарапазанды жатқа айтады.



Бағалау.


Кері байланыс.



Жаңа жыл мерекесін , Аяз атаны неге қарсы аламыз? Ойтолғау.


Смайликтер арқылы оқушылар сабақ бойынша өз пікірлерін білдіреді.


«Наурыз мерекесі» тақырыбында эссе жазып келу.





Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І.Қызығушылығын ояту

(4-5 минут)






Алғашқы ұйымдастыру.

Тренинг «Алдар көсе»


Топқа бөлу


Білім.

«Борт журналы» әдісі

«Алдар көсе» тренингі

Музыкалы «Алдар көсенің қимылы» бойынша жаттығулар жасайды.




Ертегі кейіпкерлері бойынша 4-ке ( Алдар көсе,Ер Төстік, Толағай, Тазша бала) боп, 4 топқа бөлінеді.


«Борт журналына» Наурыз туралы не білетіндіктерін жазады.


.

ІІ.Мағынаны тану.

(25 мин)

Түсіну.

«Кластер» әдісі






Қолдану.

«Фишбон» әдісі




Талдау.

«Венн диаграммасы» әдісі


Жинақтау.

1-топ. Наурыз мерекесіне байланысты әдет-ғұрыптарды «Кластер» әдісімен талдайды







2-топ. «Фишбон» әдісі бойынша, Наурыз мерекесінің тарихын талдайды.

3-топ. «Венн диаграммасы» арқылы Наурыз мерекесі мен Жаңа жыл мерекесін салыстырады.







4- «Шығармашыл» топ Наурыз жырлары мен Жарапазанды жатқа айтады.



Бағалау.


Кері байланыс.



Жаңа жыл мерекесін , Аяз атаны неге қарсы аламыз? Ойтолғау.


Смайликтер арқылы оқушылар сабақ бойынша өз пікірлерін білдіреді.


«Наурыз мерекесі» тақырыбында эссе жазып келу.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
?ош келді?, ?з Наурыз!

Автор: Жанина Гулнар Батесовна

Дата: 16.05.2016

Номер свидетельства: 327140
