kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

ҚМЖ "Ежелгі жазулар.Қазақ әліпбиі. Жазудың технологиясы"

Нажмите, чтобы узнать подробности

9.2.1.1 берілген тақырыпқа сай  сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрау;

9.4.4.1 тақырып бойынша түрлі стильдегі мәтіндер құрауда мәліметтерді  жинақтап, дереккөздеріне сілтеме көрсетіп жазу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«ҚМЖ "Ежелгі жазулар.Қазақ әліпбиі. Жазудың технологиясы"»


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 2. «Жолың болсын, жолаушы». М.Мақатаев «Ертең біз жол жүреміз»

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 9

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: 1 6. Теміржол тасымалы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

9.2.3.1 коммуникативтік жағдаятқа сай сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп, өз ойын жеткізу;

9.3.2.1 ғылыми стильде (мақала) жазылған еңбектердің тілдік және жанрлық ерекшелігін анықтап, талдау жасау

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: коммуникативтік жағдаятқа сай сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп, өз ойын жеткізеді;

ғылыми стильде (мақала) жазылған еңбектердің тілдік және жанрлық ерекшелігін анықтап, талдау жасай алады.

Тілдік мақсаттар

Алты деңгейлі, қауіпсіздік, ақылды жүйе, басқару, теңдесі жоқ.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:

Болмасын деп байлығы басқаға азық, Кеткен бабам тарихын тасқа жазып. (Б.Бәйітұлы) -деген өлең жолдарын бүгінгі сабағымыздың эпиграфы.

Үй жұмысын тексеру

«Қар кесегі» тәсілі арқылы мұғалім өткен сабақ туралы пысықтайды, сұрақ қояды.






«Шапалақ»

Слайд




Интербелсенді тақта

Сабақтың ортасы



























1.Сөздікпен жұмыс.

Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс.








Айтылым











Айтылым

3-тапсырма

Жұптық жұмыс




Тыңдалым Айтылым

1- тапсырма

Жеке жұмыс



Оқылым

5- тапсырма

Топтық жұмыс















Қосымша тапсырмалар

Жеке жұмыс

ЕББҚ. (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) Тапсырма сөйлемді толықтырып жазуға анық, нақты түсінділіп беріледі. Мұғалім тарпынан қолдау көрсетіледі,

Жеке қажеттілігі: төмен деңгейлі оқушыға жұптық саралау жүргізіледі. Жоғары деңгейлі оқушымен жұптастырып, спикер рөлі беріледі

Жазылым

4- тапсырма

Жеке жұмыс







Айтылым

6- тапсырма

Жеке жұмыс





8- тапсырма

Айтылым

Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады.

Алты деңгейлі-шестиуровневый

Қауіпсіздік-безопасность

ақылды жүйе-умная система

басқару-управление

теңдесі жоқ-бесподобный

Айтылым Ойтүрткі

*Суретке қарап, өз түсінгеніңді айт. Қандай ой түйдің?

Айтайық

Диалогты толықтырады. Берілген сурет бойынша екі оқушы жұптасып, өзара сөйлеседі. Пікірін білдіреді.

Тыңдалым

Мәтінді тыңдаңдар. Қандай ақпарат естеріңде қалды?

Негізгі ойды білдіретін тірек сөздерді теріп жазып, мағынасын түсіндіріңдер.

Оқылым

Мәтінді зерттеп оқы. Қанша азатжолдан тұрады? Әрбір азатжолда не туралы айтылған? Тақырыбын қой.

1-топ. Мәтін мазмұны бойынша вокзалдың ерекшеліктерін санамалап айтады.

2-топ. Сурет пен мәтінді пайдаланып қысқаша қойылым сценарийін жазады.

3-топ. Етіс түрлерін теріп жазып, сөйлем құрайды. Тақырыпқа қатысты болу керек.

Айтылым

Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. «Қар кесегі» тәсілі қолданылады.

Жеке қажеттілігі бар оқушы жоғары деңгейлі оқушымен жұптасып жұмыс жасайды

Тақырыпқа қатысты интербелсенді тақтада берілген сөздермен сөйлем құрайды.





Жазылым

Бірінші бағандағы сұрақтардың жауабына қажетті сөздерді екінші бағаннан табыңдар. Берілген сөздерден сөйлем құрастырып жазыңдар. Қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндіріңдер.

Айтылым

Тактильді жолдар, ақылды жүйемен басқарылатын құрылым, фудкорт, жүрдек пойыздар деген тіркестердің мағынасын бір-біріңе түсіндіріңдер.

Айтылым Ойтаразы

«ПОПС» формуласын қолданып, мәтіндегі ақпараттар бойынша өз пікірлеріңді дәлелдеңдер.



«Бас бармақ»






















Дескриптор

  1. балл

-Сұхбаттасады


«Бағдаршам»











Дескриптор

5 балл

-Мәтін жазады

-Топтастырады.

-Хат жазады

«Екі жұлдыз, бір тілек»















Дескриптор

3 балл

-Түсіндіреді

-Талдайды


«Өзін- өзі бағалау»





Оқулық

сөздік

слайд



АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар






















Слайд

Оқулық






Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер.









Оқулық


слайд







Кесте








Таратпалар

Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасын беру : 7- тапсырма


Кері байланыс


8- тапсырма

«Менің сабақтан алған әсерім»

 Өз деңгейлерін анықтайды.

Мен сабақтан қандай әсер алдым?

Маған не қиын болды, не оңай болды? Маған қандай ақпарат жаңалық болды? Маған әлі де нені жетілдіру керек?



Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.

Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
ҚМЖ "Ежелгі жазулар.Қазақ әліпбиі. Жазудың технологиясы"

Автор: Чонаева Лаура Кахарманкызы

Дата: 08.12.2024

Номер свидетельства: 661199


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства