kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Фариза О??арсынова

Нажмите, чтобы узнать подробности

1. Білімділік:  О?ушылар?а Фариза  туралы ?осымша о?улы?тан тыс танымды? ?ызметі бар ма?л?маттар беру, ?ле?ні? мазм?нын т?сіндіру ар?ылы ал?ан білімдерін ?мірде ?олдана білуіне ж?не а?ынны? ою туралы  ?ле?ді не ?шін  жаз?анын о?ушыларды? т?сінуіне ы?пал жасау.

 Дамытушылы?: ?р о?ушыны? ?зіндік ой-?иялына ерік беріп, ?зінше ой ?орыту?а, ой т?юге баулитын іс-?рекеттерді пайдалану ар?ылы шы?армашылы? ?абілетін шы?дау,  таным-т?сініктерін ке?ейту, с?з м?дениетін дамыту, ой еркіндігіне жол ашатын диалог ар?ылы  п?нге ?ызы?ушылы?ын арттыру.

3. Т?рбиелік м?ні:   А?ынны? ?алдыр?ан  ?ле?дерінен  ?неге алуды? ма?ыздылы?ын т?сіндіру ар?ылы, о?ушыларды адамгершілік  ?асиеттерге баулу,  а?ынны? ?рпа?тары  екенін  сезінуіне  ы?пал жасау ар?ылы   ?лтжандылы??а т?рбиелеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Фариза О??арсынова»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары





Сыныбы: 5 «в»

Күні: 25.04.2014 жыл

Пәні: Әдебиет

Сабақтың тақырбы:

Ф.Оңғарсынова

Сілтеме:

Күнтізбелік жоспар, оқулық,

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділік: Оқушыларға Фариза туралы қосымша оқулықтан тыс танымдық қызметі бар мағлұматтар беру, өлеңнің мазмұнын түсіндіру арқылы алған білімдерін өмірде қолдана білуіне және ақынның ою туралы өлеңді не үшін жазғанын оқушылардың түсінуіне ықпал жасау.

Дамытушылық: Әр оқушының өзіндік ой-қиялына ерік беріп, өзінше ой қорытуға, ой түюге баулитын іс-әрекеттерді пайдалану арқылы шығармашылық қабілетін шыңдау, таным-түсініктерін кеңейту, сөз мәдениетін дамыту, ой еркіндігіне жол ашатын диалог арқылы пәнге қызығушылығын арттыру.

3. Тәрбиелік мәні: Ақынның қалдырған өлеңдерінен өнеге алудың маңыздылығын түсіндіру арқылы , оқушыларды адамгершілік қасиеттерге баулу, ақынның ұрпақтары екенін сезінуіне ықпал жасау арқылы ұлтжандылыққа тәрбиелеу.

СМАРТ бойынша жалпы мақсаты:

Берілген 10 минут ішінде (оқушылардың 70 пайызы) өлеңді мазмұн, құрылысы және берілген тапсырмалар бойынша өз ойларын жеткізе алады.

Күтілетін нәтиже:

1.Оқушылар өлеңді мәнерлеп оқып, мазмұны мен идеясын айта алады.

2. Өлең құрылысына талдап, троп түрлерін ажырата алады.

3.Өлеңді қазіргі өмірмен байланыстырып, ойларын жеткізе алады.

Сабақтың түрі:

Жаңа білімді меңгерту

Сабақтың типі:

Аралас сабақ

Ресурстар:

Интерактивті тақта, постер, маркер

Сабақтың әдіс- тәсілі:

Әдісі:

Тәсілі

Сабақтың

барысы:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

2 мин

1.Оқушыларға жағымды ахуал туғызу;

2.Оқушыларды топқа бөлу;

«Қазақтың оюлары» бейнеролик көрсетіледі;

Ою-өрнектер арқылы топқа бөлініп отырады

Қызығушылығын ояту


«Қызықты сұрақ» әдісі

Оқушылар жауап бере алмаған жағдайда мұғалім өзі жауабын айтады

Мағынаны ажырату

Жаңа сабақ


Ф.Оңғарсынова туралы бейне жазба көрсетіледі;

Өмірі мен шығармашылығынан мәлімет береді.

1.Оқушылар кезекпен өлеңді мәнерлеп оқиды;

2.Семантикалық карта толтырады.




Постер қорғау

20 мин

I топ «Баяндамашылар»

II топ «Зерттеушілер»
III топ «Талдаушылар»
IҮ, Ү топ сұраққа жауап берушілер

I топ. Өлеңнің мазмұнын баяндайды.

II топ. Оюлардың тарихы туралы түсінік береді. сөздерге зерттеу жүргізіледі.(Глоссарий)
III топ Өлеңнің құрылысы мен троп түрлеріне талдайды.
IҮ топ. 2-тапсырма бойынша жұмыс.

Ү топ. 1-тапсырма бойынша жұмыс

Сергіту сәті


Оқушылар жұмыс жасап жатқан уақытта Р.Әлқожаның «Фариза» әні ойналып тұрады


Деңгейлік тапсырма

3 мин

Бағыт бойынша сұрақ

Әр топтан мұғалім көрсеткен оқушы жауап береді

Сабақты қорытындылау


Бейнежазба көрсетіледі


Рефлексия


Кері байланыс парақтары таратылып беріледі

Оқушылар бүгінгі сабақ туралы пікірлерін жазып, мұғалімге өткізеді

Бағалау



Бағалау критерийі:

«5» бағасы:

1.Жауаптың нақты берілуі;

2.Өз ойын толық жеткізе алуы.

«4» баға:

1.Жауап беріледі, бірақ нақты емес;

Үйге тапсырма


Өлеңді жаттау;

Жұмыс дәптерін толтыру.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Фариза О??арсынова

Автор: Искакова Жазира

Дата: 14.11.2015

Номер свидетельства: 253187


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства