kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Дауылды кезе? д?лд?лі

Нажмите, чтобы узнать подробности

1.Білімділік: Ілиясты? ?мір жолын,творчествосын,эстетикалы? к?з?арасыны? ?алыптасуын,рухани азаматты? бейнесін таныту

2.Дамытушылы?: ?з ойларын ашы? ?рі ж?йелі баяндау?а,?орытынды шы?арып т?йін жасау?а ,проблемалы? с?ра?тарды шешуге да?дыландыру

3.Т?рбиелік:Ілияс шы?армалары ар?ылы таби?ат пен ?нерді,с?лулы?ты, елін,жерін ??рметтеуге баули отырып,эстетикалы? т?рбие беру

Саба?ты? типі:Жа?а білімді ме?герту

Саба?ты? ?дісі: баяндау, ж?йелеу,?орытындылау,жат?а айту,с?зж?мба?тар шешу,слайдтар ар?ылы тапсырмалар орындау

Саба?ты? жабды?талуы,к?рнекілігі: интерактивті та?та,слайдтар,?лестірме карточкалар,с?зж?мба?тар,шешендік с?здер.т.б

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Дауылды кезе? д?лд?лі »

Пән мұғалімі: Чакакова Бақыт Турсунмаметовна

11-сынып. Қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы: Дауылды кезең дүлдүлі

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Ілиястың өмір жолын,творчествосын,эстетикалық көзқарасының қалыптасуын,рухани азаматтық бейнесін таныту

2.Дамытушылық: Өз ойларын ашық әрі жүйелі баяндауға,қорытынды шығарып түйін жасауға ,проблемалық сұрақтарды шешуге дағдыландыру

3.Тәрбиелік:Ілияс шығармалары арқылы табиғат пен өнерді,сұлулықты, елін,жерін құрметтеуге баули отырып,эстетикалық тәрбие беру

Сабақтың типі:Жаңа білімді меңгерту

Сабақтың әдісі: баяндау, жүйелеу,қорытындылау,жатқа айту,сөзжұмбақтар шешу,слайдтар арқылы тапсырмалар орындау

Сабақтың жабдықталуы,көрнекілігі: интерактивті тақта,слайдтар,үлестірме карточкалар,сөзжұмбақтар,шешендік сөздер.т.б

Пәнаралық байланыс: тарих,қазақ тілі.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру.

а).Оқушылардың сабаққа қатысын,даярлығын тексеру.

б).Жаңа сабақтың мақсатымен таныстыру.

Жаңа сабақ.

Кіріспе.Мұғалім сөзі.

Саят Жансүгіровтің « Әке туралы ой»толғауындағы естеліктерінен бастаймын.

Бала шақта,базары қызып тұрған қызықты кезде,балғын көңілге ұялаған құбылыстар мен көріністер кейін ешқашан ұмытылмайды екен.Есейіп кетсең де есіңе оралып, қайталанып жаңғыра береді. «Балаларым өзіме еркелеп, « әкелеген»

Сәттерде менің көз алдыма әкем «Ілияс» елестеп,сағыныштан жүрегім сазады кейде...

Әке,меніңше, бұл-құдіретті сөз.Біз,Ілияс балалары,әкеміздің осы құдіретті сөзді иемденген аяулы азамат,алып тұлға болғанын мақтаныш етеміз.

Саят Жансүгіров.

2.Ілиястың өскен ортасы,алған тәрбиесі,жастық шағы туралы мәліметтер беру.

3.Әкесі,оның Ілиясқа ықпалы

4.Творчестволық жолының алғашқы кезеңі

5.Ілияс-журналист

6.Ілияс мұрасы-құнды мұра



Алайда,І.Жансүгіров тек ақиық ақын ғана емес,әмбебап-мың сырлы,сегіз қырлы суреткер екендігін де таныту.

Ақынның өмірін Қазақстандағы саяси-әлеуметтік жағдайлармен байланыстырамыз.

1937-38 жылдары жазықсыз жазаланған қаламгерлер: І.Жансүгіров,

С.Сейфуллин,Б.Майлин,С.Қожанов,Т.Рысқұлов,А:Асылбеков, М.Мырзағалиев

С.Мендешов,О.Жандосов,Д.Садуақасов,Ы.Құрамысов,Ә.Досов т.с.с

Сабақты пысықтау.

І..Фатима Ғабитованың естелігінен Ілиястың соңғы хатын мәнерлеп оқыту.

«Жазба»,-депсің жазбаймын,

Мүмкін бе еске алмауға?

Айтқанымен...Қош,сәулем!

Кеттім,міне,майданға!..т.с.с

Үміт Ілиясқызының естеліктерінен үзінділер оқыту.

ІІ.Жарық жұлдыздар

  • Ітоп. (Семантикалық карта толтыру)




ІІ топ.






ІІІ топ.






ІІІ. Іздену,зерттеужұмыстарын жүргізу




Осы тор көздерді толтыру керек.

ІІ топтың жұмысы








ІІІ топтың жұмысы:




ІV.Ілияс турлы ақын-жазушылардың ой-пікірлерін тауып жазыңдар.

V.Сұрақтарға жауап беру.

1.Ілияс туралы жазылған шығармалар.

2.Ілиястанушылар

3. «Абай кітабы»жайында айтқан пікірі

4.Әдебиетке қосқан үлесі

5.М.Әуезов «Ілияс туралы айтқан сөзі

6.Шығармаларын атап бер

7.Ілияс туралы жазылған қандай шығармаларды білесіңдер?

8. «Қыз Жібек»қиссасы туралы айтқан пікірі

VІ.Кестені толтыр.

Шығармалары



проза саласындағы еңбектері

1

2

3

4

5

6

7


Драмалары

1


2


3


4


5


6


7



Лирикалары

1.

2

3

4

5

6

7
















Сабақты қорытындылау.

І.Жансүгіровті туған әдебиетіміздің « Алатауы» деп білсек,соның аспан төсін арда емген асқары-Хантәңірісі-ақындығы екендігі анық.

Олай болса,мына сөздерден ақынның бір шумақ өлеңін ұйқастырып жазыңдар.

Тауда өстім----------------------------------?

Тасында-----------------------? өсітім.

Жасымнан-----------------?мұз төсендім,

-------------------------------?кештім.

Үйге тапсырма. «Гималай» өлеңін оқып келу.

Оқушылардың білімін бағалау.














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
Дауылды кезе? д?лд?лі

Автор: Чакакова Ба?ыт Турсунмаметовна

Дата: 17.02.2015

Номер свидетельства: 174480


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства