kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

C?йлем м?шелерінен ?ткенді ?айталау /модульдік саба?/

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: С?йлем м?шелерінен ?ткенді ?айталау / модульдік саба?/ Ма?саты: С?йлем м?шелері та?ырыбы бойынша ?ткен материалдарды ?айталау, пысы?тау, о?ушыларды?  ойын, тілін дамыту.Саба? модульдік технология бойынша ?ткізіледі.Модульдік технологияны? ?діс -т?сілдері: ?арлы кесек, брейн-ринг, топпен ж?мыс, де?гейлік тапсырмалар, с?зж?мба?тар, синквейн,  интерта?тамен ж?мыс орындалды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«C?йлем м?шелерінен ?ткенді ?айталау /модульдік саба?/ »

Сөйлем мүшелерінен өткенді қайталау


Мақсаты: 1.Оқушылардың сөйлем мүшелері бойынша алған білімдерін бекіту,

тұжырымдау, теориялық білімін практикамен ұштастыру;

2. Модульдік оқыту технологиясының ойын элементтерін жүргізу

арқылы оқушылардың логикалық ой-өрісін, тіл байлығын, белсенді-

лігін дамыту;

3. Ұжымдық жұмыстар жасату арқылы достыққа тәрбиелеу;

Сабақтың түрі: білімді пысықтау, қайталау

Технологиясы: модульдік оқыту технологиясы

Көрнекіліктер: "Брейн-ринг" ойынына қажетті құрал-жабдықтар, интерактивтік тақта,

дидактикалық материалдар

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. "Брейн-ринг"ойыны

ІІІ. Интерактивтік тақтамен жұмыс

ІV. Қорытынды, үйге тапсырма беру

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. "Брейн-ринг"ойыны

Ойынның мақсаты: білімділік, іскерлік, дағдыны пысықтау.

Ойынның құрал-жабдығы:

1. Үстелдер: А, Б, В, Г

2. Қатысушылар: Жүргізуші, А-1, А-2, А-3, А-4, А-5

Жүргізуші, Б-1, Б-2, Б-3, Б-4, Б-5

Жүргізуші, В-1, В-2, В-3, В-4, В-5

Жүргізуші, Г-1, Г-2, Г-3, Г-4, Г-5

3. Тапсырмалар сары- І деңгей

көк- ІІ деңгей

қызыл-ІІІ деңгей

4. Фишкалар сары түс- "3"

көк түс- "4"

қызыл түс- "5"

5. Әр үстелдегі бағалау парағы






А

Оқушының аты- жөні

Б а ғ а

Жалпы

ұпай

Үстел

ұпайы

І

ІІ

ІІІ

1

2


3


4


5








Ойынның өту барысы: Сынып оқушылары 6 адамнан 4 топқа бөлініп, 4 үстелге отырады: А, Б, В, Г үстелдері. Әр үстелде 1жүргізуші, 5 ойыншы отырады: А-1, А-2, А-3, А-4, А-5. Әр үстелге арнап сары- І деңгей, көк- ІІ деңгей, қызыл- ІІІ деңгей тапсырмалары дайындалады. Оқушылар сол тапсырмаларға рет-ретімен жауап береді. Жүргізуші қадағалап, ойыншыларға жауаптарына сай фишкаларын беріп отырады. 3 тапсырманы бұрын дұрыс орындаған топ жеңімпаз болады.


Ойынның тапсырмасы:

І деңгей

1. Сөйлем мүшелері қалай бөлінеді?

2. Бастауыштың сұрақтарын ата.

3. Анықтауыш қандай сөз таптарынан жасалады?

4. Пысықтауыштың қандай түрлері бар?

5. Баяндауыш деген не?

ІІ деңгей

1. Қазақ тілі- қандай тіл? (Ғ. Мүсірепов)

2. Қандай мінез-құлық – рухани кесел? (Әл- Фараби)

3. Не- малдың патшасы, не- малдың қасқасы? (Мақал)

4. Көп сөз- не, аз сөз- не? (Мақал)

5. Ер кезегі- қанша? (Мақал)

ІІІ деңгей

Берілген тақырыпқа мәтін құра

1. Ұстаз – ұлы есім.

2. Ардақтайық ананы!

3. Отан десем ойыма...

4. Менің сыныбым

5. Ана тілі - асыл қазына


ІІІ. Интерактивтік тақтамен жұмыс

1. Тапсырмалар орындау

А үстеліне: Сөйлем мүшелерінің сұрақтарын өз шеңберіне енгіз.

несі? кімнің? не?



қалай? неге? қанша?

қайтті? кіммен? кімді?




кім? қайда? не қылды?

қандай? не істеді?





қашан? кімі?



Б үстеліне: Сөзжұмбақты дұрыс шешсеңдер, ерекше көздерден сөйлем

мүшесінің атауын оқисыңдар.

1

2

3

4

5

6

7

8

1. Қазақтың бас ақыны

2. Сирек кездесетін ағаш

3. Еліміздің жүрегі.

4. Ырыс алды- ...................

5. Қазақ тілінің бір саласы.

6. Бастауыш- қандай мүше?

7. Денсаулық- зор ......................

8. Абайдың сүйікті ұлы.

В үстеліне: Анықтауыштарды тап, жасалу жолдарын анықта.

1) Қысқа жіп- күрмеуге келмес.

2) Әжем күміс жүзігін маған сыйлады.

3) Сыныпта жиырма бес оқушы бар.

4) Осы жылқы- жүйрік.

5) Жалбыраған бұтақтары жерге тиіп тұр.

6) Абайдың әңгімесіне әкесі риза болды.

ілік септігі, зат есім, есімше, есімдік, сын есім, сан есім

Г үстеліне: Сөйлемдерге синтаксистік талдау жасаңдар.

1) Жақыпбек әдебиет сабағында аңшылар туралы әңгімені талдады.


2) Зеңбіректер атысынан кейін жаяу әскер шабуылға шықты.


3) Әлден уақытта аш қасқыр Ақбілек отырған қостың жанына келіп қалды.


2. Тест

1.Ырыс алды-....................... .

а) ынтымақ в) бірлік с) достық

2.Сөйлем мүшелері нешеу?

а) 5 в) 3 с) 2

3.Бастауыш та,баяндауыш та атау тұлғалы зат есімнен болса, араларына сы-

зықша қойылады.

а) иә в) жоқ с) білмеймін

4.Дара анықтауышты тап

а) Қалың қардың үстінде іздер жатыр.

в) Дала жып-жылы болып тұр.

с) Көк ала бұлт аспанды қаптады.

5. Шартты белгі қай сөйлем мүшесіне тән? ~ ~ ~ ~ ~ ~

а) Бастауыш

в) Баяндауыш

с) Анықтауыш

6. Толықтауыштың сұрағын тап

а) қандай?

в) кімге?

с) қашан?

7.Сөйлем мүшесіне тән қатар

а) Мағынасы жоқ, белгілі бір сұраққа жауап бере алмайды.

в) Толық мағыналы, белгілі бір сұраққа жауап бере алады.

с) Мағынасы бар, белгілі бір сұраққа жауап бере алмайды

8.Сын есімнен жасалған бастауышты тап

а) Оқыған кісілер айтты.

в) Жақсы адам ісімен жақсы.

с) Өнерлі өрге жүзеді.

9.Сөйлемнен пысықтауышты тап. Асқар кітапты дауыстап оқыды.

а) Асқар в) оқыды с) дауыстап

10. ........................ – зор байлық.

а) денсаулық в) білім с) бақыт


ІV. Қорытынды, үйге тапсырма беру: Сөзжұмбақ, сканвордтар жасау, тест

сұрақтарын түзу.





















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
C?йлем м?шелерінен ?ткенді ?айталау /модульдік саба?/

Автор: Усманова Шынар Октябрьовна

Дата: 30.03.2015

Номер свидетельства: 193729


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства