kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Балм?зда?

Нажмите, чтобы узнать подробности

"Балм?зда?"  м?тінін о?ытуда о?ушылар?а ?аншалы?ты пайдалы ж?не ?андай кері ?сері бар екенін т?сіндіру. Балм?зда?ты? неден ж?не жасалу жолдарын айту.

Ма?саты: О?ушыларды?  Ермек ?тетілеу?лы  жайлы  алды??ы сыныпта ал?ан білімдерін еске т?сіре отыра, Ермек ?тетілеу?лыны? «Балм?зда?» шы?армасыны? мазм?нын т?сініп о?у?а м?мкіндік жасау.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Балм?зда?»

ПӘНІ

Әдебиеттік оқу

Сыныбы

4 «В»

Мерзімі

28.01.2016

Сабақтың тақырыбы

Ермек Өтетілеуұлы. Балмұздақ

Мақсаты

Оқушылардың Ермек Өтетілеуұлы жайлы алдыңғы сыныпта алған білімдерін еске түсіре отыра, Ермек Өтетілеуұлының «Балмұздақ» шығармасының мазмұнын түсініп оқуға мүмкіндік жасау.

Күтілетін нәтиже

Ермек Өтетілеуұлы жайлы білімдерін толықтырады. «Балмұздақ» шығармасының мазмұнын толықтай түсінеді. Шығармашылық қабілеттері артады, топта бірлесіп жұмыс істеу дағдылары дамиды.

Қолданылатын құрал-жабдықтар

А 3 форматтағы беттер, маркерлер, слайд, бағалау парағы, кесте, таймер.

Сабақтың өту барысы

Сабақтың кезеңдері

Уақыт

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Қолданылатын модуль, әдіс-тәсілдер

Күтілетін нәтиже

Ұйымдастыру кезеңі

Топқа бөлу

3 минут

Суретті таңдату арқылы оқушыларды топқа бөледі.

Топ басшысын сайлайды, бағалау парағын таратады.

Топқа бөлінеді.


Топ ережесін сақтайды.




Психологиялық дайындық

1 минут

«Сәлемдесу ойыны»: «Бастаймыз» деген белгі берілгенде әр адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен, көзбен.. иықпен..құлақпен..тіземен..өкшемен..

арқамен..

-Амандасып, көңіліміз көтеріліп қалса, сабақты бастайық!

Оқушылар сәлемдеседі.


Жағымды психологиялық ахуал қалыптасады.

Үй тапсырмасын тексеру

7 минут

Р. Әбілқадырованың «Әскербектің әтеші» әңгімесінің мазмұнын сұрайды.

Әскербектің әкесіне жазған хаттарын оқыту.

Әңгіменің мазмұнын айтады. Сұрақтарға жауап береді.

Хаттарын оқиды.


Мазмұнын айту, мәнерлеп оқу дағдылары артады. Өз ойларын тұжырымдап айтуға үйренеді.


Қызығушылығын ояту


5 минут


1-тапсырма.

Жұмбақтар шешкізеді.

1.Аппақ ас, сызы бар,

Балалар қызығар


2.Ұнатар баланың-

Балдай тәтті тағаммын,

Ортанғы буын алынса,

Сүйеніш боп қаламын


3.Аппақ қардай, дәмі балдай


Автор туралы түсінік беру.

Шерхан Мұртаза 1932 жылы Жамбыл облысы, Жуалы ауданы, Мыңбұлақ топырағында туған. Әкесі Мұртаза 1937 ж. сталиндік репрессияның құрбаны болып кетті.
1955ж. Мәскеудің мемлекеттік Ломоносов атындағы университетін бітіріп шығады.
Қ Жазушының әр жылдары “Табылған теңіз”,“Белгісіз солдаттың баласы”,“Ахметжанның анты”,“Мылтықсыз майдан”повестері,“ Интернат наны”әңгімелері, “ Қара маржан”, бес кітаптан тұратын “ Қызыл жебе”, “Ай мен Айша” романдары, шығармаларының төрт томдығы жарық көрген. Қазақ КСР - нің еңбек сіңірген мәдениет қызметкері, Қазақстанның Халық жазушысы.


Жұмбақтың шешуін табады.


Оқушылар алдарындағы қима қағазға маркермен балмұздақтың суретін салады.




Миға шабуыл

СТО






Ассоциациялық карта


Төменгі сыныпта өткен материалды еске түсіреді.








Тұрар туралы білетін мәліметтерді еске түсіреді.




Хатты түсініп оқиды.





















Автор туралы түсінік қалыптасады.


Мағынаны ашу



10 минут

3 топқа бөліктерін таратады.

Түсініксіз сөздермен жұмыс
Лоторея -
Құмарта -


Оқушылар әңгімемен танысады, өз ойымен аяқтайды, топта талқылайды, бірін-бірі толықтырады.


3 топтан бір оқушыдан шығып, мазмұнын айтады.


Әр топ бірін-бірі бағалайды.

Жеке және топтық жұмыс.



Оқушылар мәтінмен танысады, мазмұнын түсінеді. Топта жұмыс жасайды. Бірін-бірі толықтырады, тыңдайды.

Ұсыныстар айтады.


Формативті бағалау жүзеге асады

Сергіту сәті

2 минут

«Мен қазақпын» бейнежазбасын көрсету.

Оқушылар бейнежазбадағы қимылдарды қайталап билейді.



Бой сергітеді, көңіл-күйлері көтеріледі.


Ой толғаныс


7 минут




Мұғалім оқушылардың білімдерін бекіту мақсатында шығармашылық жұмыс жасауға бағыттайды.

Әр топқа мәтіндегі кейіпкерлерге мінездеме беру тапсырылады.

-Мәтінге басқаша қандай ат қояр едің? Неге олай атағаныңды дәлелде.

-Балмұздақтың зияны мен пайдасы қандай?

1-топ: Тұрарға мінездеме

2-топ: Серікке мінездеме

3-топ: Атамырзаға мінездеме





Әр топ мәтінге басқаша ат қояды. Өз ойларын дәлелдеп айтады.

Топтық жұмыс

Формативті бағалау

Дарынды баланы оқыту, СТО




Тақырып бойынша оқушылардың алған білімдері тиянақталады.

Әр топ бірін-бірі формативті бағалайды



Өз ойларын дәлелдеп айтуға үйренеді.

Үйге тапсырма


2 минут

«Интернат қоймасы» мәтінін мазмұндау.

"Тұрар Сталинге неліктен хат жазды деп ойлайсың?" Ойтолғау жазу.


Үйде мәтінді оқып, мазмұндап келеді.

Ойтолғау жазады.

Ойтолғау

Өз ойларын тиянақтап жазуға дағдыланады.

Бағалау

4 минут

Топ басшыларына сөз береді

Әр топтың топ басшысы бағалау парағына қойған бағаға түсініктеме береді.


Суммативті бағалау



Рефлексия

4 минут


Кесте таратады.

Не білдік? Не үйрендік ? кестесін толтыру тапсырылады.

Оқушылар кестені толтырады. 3-4 оқушы оқиды.

Кесте

Оқушылар сабақ бойынша өз ойларын білдіреді.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Балм?зда?

Автор: Берикбаева Меруерт Сериккалиевна

Дата: 09.03.2016

Номер свидетельства: 303328


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства