Күні: | 4.02.2015ж |
Пәні: | әдебиет |
Сыныбы: | 5 |
Сабақтың тақырыбы: | І.Жансүгіров «Күй» |
Сабақтың мақсаты: | Ақын шығармашылығына шолу жасап, «Күй» композициялық мазмұнымен танысу, негізгі идеясын анықтау. |
Міндеттері: | 1.Автор туралы біледі. 2.Өлеңнің мазмұнын меңгереді. 2.Шығарманың негізгі идеясын аықтайды. |
Құрал-жабдықтар: | Стикерлер, парақшалар, маркерлер, |
Сабақтың типі: | Жаңа білімді меңгерту сабағы |
Сабақтың түрі: | Аралас сабақ |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: | Миға шабуыл, топтастыру,венн диаграмма |
Күтілетін нәтиже: | 1.Мазмұнға байланысты ойын жүйелейді. 2. Өлең мазмұны бойынша алған мағлұматты зерделейді. 3. Өлеңнен алған әсерлерімен бөліседі. |
№ | Сабақтың барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
І | Ұйымдастыру кезеңі: | Сәлемдесу сергіту сәті Топқа бөлу (сурттермен) | Сергіту сәтін жасайды, топтарға бөлінеді. |
ІІ | Өткен материалды қайталау | С.Сейфуллин «Ақсақ киік» Деңгейлік тапсырмалар арқылы тексеру | І деңгей кесте бойынша берілген тапсырмаларды айтады. ІІ деңгей киіктің аянышты күйіне байланысты ақсақ киіктің монологін оқиды. ІІІ деңгей өлең шумақтарын құрылысына қарай талдайды. |
ІІІ | Жаңа сабақты меңгерту | І. Қызығушылықты ояту Күйшілердің суреттерін слайдтан көрсету арқылы «Күй» сөзін топтастыру ІІ Мағынаны тану 1.Автор туралы мәліметті таратамын. Алған мәліметті топта талқылап, түсіндіру. 2.Поэма туралы түсіндіру. 3. «Болжау» тәсілі. Өлеңді мәнерлеп оқыту. Оқиғаның басталуын тыңдату арқылы ой болжауды тапсыру. 4. РАФТ Рөл- оқушы А-І топ Інгенге ІІ топ құлға ІІІ Ұрыға Ф- хат Т-түйінді ой | І.Күйшілердің суреттерін слайдтан көреді. «Күй» сөзін топтастырады. ІІ. Автор туралы мәліметті оқып талдап, бір-біріне түсіндіреді. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Оқиғаның басталуын аудеодан тыңдайды.ойды аяқтайды. Не болды деп ойлайсың? | Дәлеліңіз қандай? | Не болды? | | | | |
ІV | Сабақты бекіту | Ой толғаныс «Мені түсін» тәсілі Қобыз сарынын тыңдап, сол туралы жазу | «Мені түсін» тәсілі Қобыз сарынын тыңдап, сол туралы жазады. |
V | Сабақты бекіту | Бүгінгі сабақтан не алғанын сұрау. Не ұнады? Не ұнамады? | Оқушылар сабақтан не үйренгендерін айтады. |
VІ | Бағалау | Өз білімдерін стикер арқылы бағалату | Өзіне не ұнағанын , не ұнамағанын айтады |
Үйге: поэманы толық оқу, мазмұнына байланысты жоспар құру |