Урок украинской литературы в 9 классе "Святое Письмо. Библия. Притчи"
Урок украинской литературы в 9 классе "Святое Письмо. Библия. Притчи"
ознайомити школярів з біблійними притчами, поглибити їх знання про поняття «притча»; охарактеризувати Біблію як Святе Письмо, звертаючи увагу на збірки літературних пам’яток, роль біблійних книг у давній Україні; розвивати усне мовлення, логічне мислення, вміння узагальнювати й робити висновки, осмислено сприймати навчальний матеріал; виховувати почуття поваги до Святого Письма, риси чесності, доброти, порядності, скромності, любові до ближнього.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
План-конспект уроку з української літератури в 9 класі
Тема: Перекладна література. Біблія – святе письмо. Притча про блудного сина. Притча про сіяча.
Мета: ознайомити школярів з біблійними притчами, поглибити їх знання про поняття «притча»; охарактеризувати Біблію як Святе Письмо, звертаючи увагу на збірки літературних пам’яток, роль біблійних книг у давній Україні; розвивати усне мовлення, логічне мислення, вміння узагальнювати й робити висновки, осмислено сприймати навчальний матеріал; виховувати почуття поваги до Святого Письма, риси чесності, доброти, порядності, скромності, любові до ближнього.
Завдання: познайомити дітей зі значенням слів Священне Письмо, притча, Біблія, християнин, пророк; роз’яснити значення сюжетів Біблії для християнської культури; засвоїти різницю поважного та священного ставлення до предметів в православній традиції.
Основні поняття уроку: Святе Письмо, Біблія, пророк, християнин, притча.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Вид уроку: презентація
Обладнання: Біблія, тексти біблійних легенд, презентація «Вивчення Святого Письма в курсі української літератури», ілюстративний матеріал, відео, музичний запис
Структура уроку з хронометражем
І. Організаційний момент (2хв)
ІІ. Актуалізація опорних знань (3 хв)
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку (5 хв)
1У. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу (20 хв)
У. Засвоєння учнями матеріалу (10 хв)
У1. Підбиття підсумків (3хв)
У11. Домашнє завдання (2хв)
ПЕРЕБІГ УРОКУ
Біблія не антична, не сучасна,— вона вічна.
Лютер
Написана сорока людьми,
перекладена сотнями,
надрукована тисячами.
Прочитана мільйонами.
Теодор Василіан
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку
Слово учителя
Для того щоб зберегти одкровення Бога і донести його нащадкам, святі мужі, прийнявши навіювання від Господа, записали його в книги. Справитися з цим непростим завданням їм допоміг Святий Дух, який незримо присутній поруч, вказуючи вірний шлях. Численне зібрання всіх цих книг об`єднують одним загальною назвою - Святе Письмо. Написане Духом Божим за допомогою обраних людей, серед яких були царі, пророки, апостоли, воно стало священним ще з давніх часів.
Біблія — чи не найперший зразок літератури світу, з якого митці — письменники, художники, музиканти, скульптори — черпали своє натхнення, використовуючи біблійні образи, сюжети, мотиви, навіть художні прийоми й засоби. Українською мовою Книгу книг перекладали найвідоміші письменники та вчені — Пантелеймон Куліш, Іван Пулюй, Іван Нечуй-Левицький, Іван Огієнко та ін. Пропоную вам поринути у загадковий світ Біблії.
IV. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Учням дається попереджувальне завдання підготувати повідомлення про Святе Письмо. Під час виступу учнів вмикається презентація з музичним супроводом https://drive.google.com/open?id=0B5e3CI59jam1bHBHZXF0ZkpIYWM
Учень 1
Біблія — це передусім священна книга християн та іудеїв (Старий Заповіт). Проте ми розглядатимемо її на уроках української словесності як одну з найвидатніших пам'яток світової літератури.
Ця найстаріша книга світу, написання якої тривало з XII ст. до н. е. по II ст. н.е., містить твори різних жанрів: міфи, пророцтва, проповіді, повчання, історичні хроніки, ритуальні молитви, притчі, пісні (псалми) та ін. По суті це «божественна бібліотека», яка складається з різних як за формою, так і за змістом релігійних і світських творів, що сприймаються як окремі книги.
До Старого Заповіту входить 50 книг (у православних — Старий Заповіт містить 50 книг, у протестантів — 39, у католиків — 47), а до Нового — 27.
Учень 2
Хто ж автор Біблії? Відомо, що написання цієї найстарішої у світі книги тривало багато століть, її творили представники шістдесяти поколінь — тож автор у Біблії не один. Дослідники нараховують понад сорок творців Біблії, серед них — люди різного соціального становища: вихований у знатній єгипетській сім'ї Мойсей, митник Матвій, цар Соломон, рибалка Петро та ін. Біблію писали в Азії, Африці та Європі трьома мовами — давньоєврейською, арамейською і грецькою. Єремія писав свої твори у в'язниці, Лука — під час подорожей, Мойсей — у пустелі, а деякі автори навіть під час воєнних походів. Започаткував Книгу Книг Мойсей, а завершили — апостоли Христа.
Учень 3
Біблія складається з двох частин — Старого й Нового Заповіту. Старий Заповіт містить:
• літописно-розповідні книги (Буття, Вихід, чотири книги «Царств», книга приповістей Соломонових та ін.);
• художні книги (твори Пророків, книга Іова, Псалтир, Пісня Пісень та ін.).
З літературного погляду найцікавіші епічні фрагменти Біблії, у яких розповідається про створення землі, неба, світла, тварин і перших людей — Адама і Єви (про вигнання їх із раю через гріхопадіння), про всесвітній потоп і Ноїв ковчег, про виведення Мойсеєм єврейського народу з єгипетської неволі.
Учень 4
Новий Заповіт складається з:
• Євангелій (усього чотири — від святих Матвія, Марка, Луки та Іоанна);
• історичного твору («Дії святих апостолів»);
• послання (усього 21 послання апостолів та Апокаліпсис).
Книги Нового Заповіту розповідають про життя Ісуса Христа, про Його вчення і вчинені Ним чудеса, про Його смерть і воскресіння. Отже, в основі поділу Біблії на Старий і Новий Заповіт є народження Ісуса Христа.
Святе Письмо закінчується пророцтвом Апокаліпсиса, у якому описано передбачення й видіння, які відкрилися апостолові Іоанну Богослову, — кінець світу, що мав статися через занепад віри й падіння моралі.
Спроби перекласти Біблію українською мовою відомі ще з XVI ст. Повний переклад Святого Письма почали здійснювати письменник Пантелеймон Куліш із видатним ученим-фізиком Іваном Пулюєм, а завершив його Іван Нечуй-Левицький. Одним
2. Виразне читання біблійних легенд.
Теорія літератури
Притча — повчальне алегоричне оповідання філософсько-етичного змісту. Складається, як правило, із сюжетної розповіді про людське життя і повчального висновку.
2.1. «Притча про блудного сина».
1. Виразне читання твору, стисле коментування його змісту.
2. Тема: розповідь про блукання меншого сина по світу, в результаті якого він зазнав багато поневірянь і бідності.
3.Ідея: засудження марнотратства, хвалькуватості, невміння раціонально користуватися власним майном.
4. Основна думка: сприйми свою помилку, покайся, попроси вибачення — і ти отримаєш прощення («Так, ти винен, але не повернувся, покаявся»).
Перегляд відео «Притча про блудного сина» https://www.youtube.com/watch?v=rhrwhWHFZCA
Складання сенкану блудного сина
2.2. «Притча про сіяча»
1. Виразне читання твору, стисле коментування його змісту.
2. Тема: розповідь Ісуса про значимість для людини місця, куди вона посіє зерно.
3. Ідея: возвеличення людської чуйності, доброти, прагнення безкорисливо надати допомогу тому, хто її потребує; ролі слова — зерна, яке потрапляє у різне середовище.
4. Основна думка: зерно, яке впало на кам’янистий ґрунт,— це про людину, що чує Слово і відразу ж з радістю приймає його, але оскільки в цього зерна нема глибоких коренів, воно довго не проживе; зерна, що впало в тернину,— це про людину, яка чує Слово, та турботи цього віку та омана багатства заглушають його, і зерно не приносить плоду; зерно ж, яке впало на добрий ґрунт,— це про людину, яка чує Слово і розуміє його, така людина приноситьврожай в сто, в шістдесят або в тридцять раз більше посіяного.
Перегляд відео «Притча про сіяча» https://www.youtube.com/watch?v=ztmRxVMhZ3A
У. ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ МАТЕРІАЛУ
Продовжіть речення
Біблія — це... (Зібрання книг історико-літературного та релігійного змісту)
• Мова Святого письма... (Давньоєврейська, арамейська, грецька)
• Континенти створення Біблії... (Азія, Африка, Європа)
• Кількість авторів, що брали участь у створенні світового шедевра... (40 авторів із шістдесяти поколінь)
• Тривалість написання Біблії... (1600 років)
Обмін враженнями, евристична бесіда, виконання завдань пошуково-дослідницького характеру.
— Біблійні легенди ви вже, напевне, чули, знали раніше. Що нового відкрилося для вас при прочитанні? Що вас вразило, здивувало?
— Яке, на ваш погляд, ключове слово в біблійній легенді про створення світу? (Добро (воно є).)
— Які твори перекладної літератури, побудовані на легенді про створення світу, тлумачать та роз'яснюють її? («Шестидневи».)
— Які гріхи людей засуджуються в біблійних легендах? (Гординя, пияцтво, блуд, ідолопоклонництво, непослух та ін.)
— Знайдіть у прочитаних текстах і випишіть вирази, які б ви віднесли до крилатих, афоризмів чи сентенцій (на зразок «створити за образом і подобою своєю»).
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
• Продовжіть фразу:
«Я вважаю, що Біблія — ...» «Мені здається, я по-новому...» «Кожна освічена людина повинна...» «Моральні цінності, закладені в Біблії, ...»
Оцінювання учнів, виставлення балів у щоденник
ІХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати ідейно-художній зміст притч про блудного сина і про сіяча, дібрати матеріал про роль біблійних книг у давній Україні.
Postcard ID: UA-1524984
Hello, my name is Veronika, I'm 23.
It would be great to recieve some beautiful postcard from you. I like art-, comics- and funny-postcard. Or cards, which represent your culture, your country, your nation or just your personality.
I would be happy, if you draw a picture for me: happy friends - wise green cat, little naif giraffe and bat-poet.
Or you can just write me some phrases about something you like, love, adore or hate, despise.
Greetings from Kazakhstan and Happy postcrossing!
Postcard ID: UA-1524987 A little something about fantomaska:
Hi everyone! My name is Lena I am an event organizer for children. I like solving puzzle and going to cinema. I will enjoy any postcard you find interesting. Write how you celebrate your childrens birthdays on your cards,please. if you dont have children yet, you can name books, films or tv series that you like. I find it very interesting
Postcard ID: UA-1524988 A little something about lowinsohn:
I was born in São Paulo but now I live in Juiz de Fora, Minas Gerais. I am an analytical chemistry professor at Federal University of Juiz de Fora. I collect freecards and beer mats/coasters from all countries.
IF IT´S POSSIBLE COULD YOU SEND ME A COASTER FROM YOUR COUNTRY?
I also have these albums: https://plus.google.com/photos/116364223118010591909/albums
Postcard ID: UA-1524989 A little something about Honest:
Hello everybody,
my name is Karin, I live togeter with my husband in Bielefeld, a town with round about 300.000 inhabitants in germany. May be you know "Dr. Oetker", Bielefeld is the also named Pudding town ..:-)
I like Walking in parks and forests or in the little zoo in Bielefeld, meditative dancing, reading romances or biographies, practice Feldenkrais, photograph, making hollidays in Warnemünde a little town at the Baltic Sea.
I am looking forward for interesting postcards with informations or pictures of the land or town you are living angels tigers landscapes or what ever you like.
Unfortunately I can not write English well sorry with your help I learn more :-)
Postcard ID: UA-1524990 A little something about titicoeur17140:
My mane is Alexandra, I live La Rochelle in France.
I like scrapbooking, reading, watch tv and in my free time I like to create jewelry and accessories in polymer clay.
I like Maryline Monroe, New York , Disney, cupcakes, Paris, cats, keep calm cards, Kimmidoll and minions.
In november and december, I would like to receive Halloween and Christmas cards if possible.
I like tea a lot, I would like to receive with my postcard a tea bag of your country if possible.
To preserve the postcards, I would like if possible to receive them in envelopes with beautiful stamps .(I collect postcards and stamps).