kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бердібек Со?па?баев "Т?бінде адам болатын бала"

Нажмите, чтобы узнать подробности

?алай ойлайсыздар, ?депті жол?а т?суіне не себепкер? Анасын аяуы ма, С?йбек ?арт, Оспановтар айт?ан естеліктер ме, Май?анованы? педке?естен шы?ып бара жатып айт?ан с?зі ме ?

“Ма?дайымнан буым б?р?ырап, есік алдына шы?тым.С?йбек к?рінбейді. Омырауымды а?ытып, желпініп, ойланып т?рмын. Не деп шешер екен? Мектептен шынымен – а? шы?ара ма ?”

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Бердібек Со?па?баев "Т?бінде адам болатын бала"»

Класы: 6 А Пәні: Әдебиет Сабақтың тақырыбы: Түбінде адам болатын бала  Сабақтың мақсаты:    Білімділік: Оқушыларды мәтіннің мазмұнымен таныстыра    отырып мәт індегі негізгі ойды,  идеяны ұғындыру.   Мәнерлеп оқу дағдыларын, қызығушылығын  арттыру, ойларын,  пікірлерін еркін айтуға,  өз көзқарастарын дәлелдей білуге үйрету.   Дамытушылық: Жазушы шығармалары арқылы әр оқушының  өзіндік ой – қиялына ерік бере отырып, өзінше  ой түюге баулу, мәтінмен жұмыс істеу, көркем  шығармаға әдеби талдау дағдыларын дамыту,  ғылыми жұмысқа бейімдеу, ізденуге талпындыру,  шығармашылық қабілеттерін дамыту.  Тәрбиелік:  Қожа бейнесі арқылы, оқушыларды адамгершілікке,  мәдениеттілікке, әдебиетті сүюге, үлгі - өнеге алуға  шақыру. Жағымсыз қасиеттерден аулақ болуға  тәрбиелеу.

Класы: 6 А

Пәні: Әдебиет

Сабақтың тақырыбы: Түбінде адам болатын бала

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларды мәтіннің мазмұнымен таныстыра

отырып мәт індегі негізгі ойды, идеяны ұғындыру.

Мәнерлеп оқу дағдыларын, қызығушылығын

арттыру, ойларын, пікірлерін еркін айтуға,

өз көзқарастарын дәлелдей білуге үйрету.

Дамытушылық: Жазушы шығармалары арқылы әр оқушының

өзіндік ой – қиялына ерік бере отырып, өзінше

ой түюге баулу, мәтінмен жұмыс істеу, көркем

шығармаға әдеби талдау дағдыларын дамыту,

ғылыми жұмысқа бейімдеу, ізденуге талпындыру,

шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Қожа бейнесі арқылы, оқушыларды адамгершілікке,

мәдениеттілікке, әдебиетті сүюге, үлгі - өнеге алуға

шақыру. Жағымсыз қасиеттерден аулақ болуға

тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Шығармашылық сабақ  Сабақтың типі: Бекіту сабағы Сабақтың әдісі: Жүйелеу, талдау, қайталау Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, электрондық оқулық,  Б.Соқпақбаевтың “Менің атым Қожа” кітабы,  Еркін Рахышевтің “Менің де атым Қожа” фильмінен  үзінді, слайд арқылы кесте, тірек сызба, суреттер,  веен диаграммасы. Сабақтың өтілу жоспары: 1. Мынау кім ?  2. Оқиғалар тізбегі  3. Үнсіз бейнеле  4. Теріп алу стратегиясы  5. Ой тастау  6. Өз – өзіңе есеп бер! Сабақтың барысы:  1. Ұйымдастыру кезеңі  а) Оқушыларды түгендеу;  ә) Оқушы мен сыныптың сабаққа дайындығын бақылау;  б) Оқушыларды сабаққа психологиялық дайындау,  ойларын бір ортаға топтау мақсатында ой тастау;

Сабақтың түрі: Шығармашылық сабақ

Сабақтың типі: Бекіту сабағы

Сабақтың әдісі: Жүйелеу, талдау, қайталау

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, электрондық оқулық,

Б.Соқпақбаевтың “Менің атым Қожа” кітабы,

Еркін Рахышевтің “Менің де атым Қожа” фильмінен

үзінді, слайд арқылы кесте, тірек сызба, суреттер,

веен диаграммасы.

Сабақтың өтілу жоспары: 1. Мынау кім ?

2. Оқиғалар тізбегі

3. Үнсіз бейнеле

4. Теріп алу стратегиясы

5. Ой тастау

6. Өз – өзіңе есеп бер!

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі

а) Оқушыларды түгендеу;

ә) Оқушы мен сыныптың сабаққа дайындығын бақылау;

б) Оқушыларды сабаққа психологиялық дайындау,

ойларын бір ортаға топтау мақсатында ой тастау;

Бердібек Соқпақбаев

Бердібек Соқпақбаев

1 Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде сыбырлап – сыпсыңдағыш кім?

1

Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде сыбырлап – сыпсыңдағыш кім?

2 Мен оқулық емес, қант аламын. Сіздің не шаруаңыз бар, қоя беріңіз.

2

Мен оқулық емес, қант аламын. Сіздің не шаруаңыз бар, қоя беріңіз.

3 Біз екеуміз таныс шығармыз деймін?

3

Біз екеуміз таныс шығармыз деймін?

4  Мүмкін орныңа барып айтатын шығарсың ?

4

Мүмкін орныңа барып айтатын шығарсың ?

5 Мен сенің әкеңе қарыздыгер адаммын. Менің мойнымда оның тиыны емес, теңге емес, бақандай бір қарасы жүр.

5

Мен сенің әкеңе қарыздыгер адаммын. Менің мойнымда оның тиыны емес, теңге емес, бақандай бір қарасы жүр.

6 Келесі сабаққа қайыссың бақа ұстап әкелесіңдер ?

6

Келесі сабаққа қайыссың бақа ұстап әкелесіңдер ?

Оқиғалар тізбегі  (Ойынның шарты: шатасқан оқиғаларды рет – ретімен қою)

Оқиғалар тізбегі

(Ойынның шарты: шатасқан оқиғаларды рет – ретімен қою)

1 2 3 4 5 Оған байқатпай, жерден жұдырықтай тас жіберіп қалмақшымын. Бақаның әлегі Педсовет Жолдама алған Жантас Оқулық емес, қант аламын

1

2

3

4

5

Оған байқатпай, жерден жұдырықтай тас жіберіп қалмақшымын.

Бақаның әлегі

Педсовет

Жолдама алған Жантас

Оқулық емес, қант аламын

Үнсіз бейнеле

Үнсіз бейнеле

1. “Төбемнен шатыр етіп жай түскендей болды. Не істерімді білмеген қалпымда орнымнан сүйретіліп түрегеле бердім. Маңдайымнан бұрқ етіп суық терім шығып кетті.Ох, шіркін - ай!”

1. “Төбемнен шатыр етіп жай түскендей болды. Не істерімді білмеген қалпымда орнымнан сүйретіліп түрегеле бердім. Маңдайымнан бұрқ етіп суық терім шығып кетті.Ох, шіркін - ай!”

2. “Есікті аша бергенімде, тынысым мүлде бітіп, жүрегімнің соғуы тоқтап қалғандай болды. Сол кездегі келбетім көлденең көзге тірі аруақ тәрізді қыбырлаған бірдеңеге ұқсар деймін”.

2. “Есікті аша бергенімде, тынысым мүлде бітіп, жүрегімнің соғуы тоқтап қалғандай болды. Сол кездегі келбетім көлденең көзге тірі аруақ тәрізді қыбырлаған бірдеңеге ұқсар деймін”.

3 . “Маңдайымнан буым бұрқырап, есік алдына шықтым.Сәйбек көрінбейді. Омырауымды ағытып, желпініп, ойланып тұрмын. Не деп шешер екен? Мектептен шынымен – ақ шығара ма ?”

3 . “Маңдайымнан буым бұрқырап, есік алдына шықтым.Сәйбек көрінбейді. Омырауымды ағытып, желпініп, ойланып тұрмын. Не деп шешер екен? Мектептен шынымен – ақ шығара ма ?”

“ Теріп алу” стратегиясы алғыр, пысық, өтірікші, ақылды, сотқар, тентек, мейірімді,қу, зымиян, шыдамсыз, тиянақсыз әділетті, ақын, әзілқой, арамза, тапқыр, қателіктерін түсіне біледі, жағымсыз

Теріп алу” стратегиясы

алғыр, пысық,

өтірікші,

ақылды,

сотқар, тентек,

мейірімді,қу, зымиян,

шыдамсыз, тиянақсыз

әділетті,

ақын,

әзілқой,

арамза,

тапқыр,

қателіктерін түсіне біледі,

жағымсыз

алғыр, пысық, ақылды, сотқар, тентек, мейірімді, әділетті, ақын, әзілқой, тапқыр, қателіктерін түсіне біледі. Қожа - өтірікші, қу, зымиян, шыдамсыз, тиянақсыз, арамза, жағымпаз Жантас -

алғыр, пысық, ақылды, сотқар, тентек, мейірімді, әділетті, ақын, әзілқой, тапқыр, қателіктерін түсіне біледі.

Қожа

-

өтірікші, қу, зымиян, шыдамсыз, тиянақсыз, арамза, жағымпаз

Жантас

-

Жағымсыз іс- әрекеттерін жөндеуге талаптанады Өз ісіне есеп бере алады Қожаның жағымды жақтары Өз - өзін тәрбиелейді Үлкенді сыйлайды

Жағымсыз іс- әрекеттерін жөндеуге талаптанады

Өз ісіне есеп бере алады

Қожаның жағымды жақтары

Өз - өзін тәрбиелейді

Үлкенді сыйлайды

Тәртіпсіз  Аңқау Қожаның жағымсыз жақтары Сотқар Өтірікші

Тәртіпсіз

Аңқау

Қожаның жағымсыз жақтары

Сотқар

Өтірікші

Ой тастау Қалай ойлайсыздар, әдепті жолға түсуіне не себепкер? Анасын аяуы ма, Сәйбек қарт, Оспановтар айтқан естеліктер ме, Майқанованың педкеңестен шығып бара жатып айтқан сөзі ме ?

Ой тастау

Қалай ойлайсыздар, әдепті жолға түсуіне не себепкер? Анасын аяуы ма, Сәйбек қарт, Оспановтар айтқан естеліктер ме, Майқанованың педкеңестен шығып бара жатып айтқан сөзі ме ?

6.

6.

Абдолла Қарсақбаевтың “ Менің атым Қожа” фильмі мен Еркін Рахышевтің “ Менің де атым Қожа” фильмін салыстырып, ұқсастықтарын тауып жазып келу. “ Менің қиялымдағы Қожа...” қандай болу керек? эссе жазып келу

Абдолла Қарсақбаевтың

Менің атым Қожа” фильмі мен

Еркін Рахышевтің

Менің де атым Қожа” фильмін салыстырып, ұқсастықтарын тауып жазып келу.

Менің қиялымдағы Қожа...” қандай болу керек? эссе жазып келу

Сабақты өткізген мұғалім:  Сыздықова Гүлден Ортауқызы  Өтілген орны:  мультимедиа кабинеті  Күні:  30.01.2010 жыл  Пәні:  Әдебиет  Класы:  6 А

Сабақты өткізген мұғалім: Сыздықова Гүлден Ортауқызы

Өтілген орны: мультимедиа кабинеті

Күні: 30.01.2010 жыл

Пәні: Әдебиет

Класы: 6 А


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Бердібек Со?па?баев "Т?бінде адам болатын бала"

Автор: Сембаева Алтынай Амановна

Дата: 18.11.2015

Номер свидетельства: 254985


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства