Барлық оқушы | Көпшілігі | Жекелеген оқушылар |
Мәтінді оқиды, тақырыбын түсінеді | Мәтінде кездескен жаңа сөздерге түсінік бере алады, мағынасын түсінеді | Мәтінді салыстыра алады, мәтінде кездескен сөздер мен сөз тіркестерін өмірде, күнделікті ауызекі тілдесімде пайдалана алады |
уақыты | кезеңдері | тапсырмалар | мақсаты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ресурстар |
3 мин. | Психологиялық ахуал | «сыйлық» ойыны | Оқушыларда сөздік емес қарым-қатынас арқылы жақсы көңіл-күй тудыру | Оқушыларға түсіндіреді | Ым арқылы қандай да бір сыйлық ұсынып жатқандығын бейнелеп көрсетеді | Баяу музыка |
2 мин. | Ұйымдастыру кезеңі | оқушылармен амандасу, оқушыларды түгендеу, оқушылардың назарын сабаққа аудару | Оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру | Амандасады, жоқ оқушыларды белгілейді | Оқу құралдарын дайындайды | |
5 мин. | Үй тапсырмасын тексеру | «өрмекшінің торы» | өткен тақырыптар бойынша білімдерін тексеру | Оқушыларды шеңберге тұрғызады | Сұрақ қойып жіпті бір-біріне лақтырады | жіп |
2 мин. | Топқа бөлу | Үш түсті қағаздар арқылы топка бөлу | Қызығушылық ояту | Топқа бөледі | Топқа бөлінеді | Түсті фишкалар |
13 мин. | Жаңа сабақ | әңгімелерді түсініп оқу, рөлге бөліп оқу, | әңгімелер не туралы және қандай жанрда жазылғаны туралы білу | Оқушыларға мәтіндерді таратады, тапсырманы түсіндіреді | Оқиды, талқылайды, ойнайды | А-4 парақтары |
10 мин. | Постер жасау | Постер жасату | Критерийлер: белсенді қатысу; уақытты тиімді пайдалану; 4-5 сөйлемнен кем болмауы; эстетикаға сай болуы | Түсіндіру, бағыт беру, қолдау | Постер жасайды, қорғайды | А-3 парақтары, галамтор |
5 мин. | Қорытынды | | | Бағыт береді | Қорғайды, БББ | |
2 мин | Рефлексия | Стикерге алған әсерлерін жазу | Оқушылардың сабақтан алған білімдерін, әсерлерін білу | Стикер таратады | Стикерге жазады | стикерлер |
2 мин. | Үй тапсырмасын беру | Мақал-мәтелдерді жаттап алу | | | | |
1 мин. | Бағалау | | | Жиынтық түрде бағалайды | | |