kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

«Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі

Нажмите, чтобы узнать подробности

«Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
««Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі»

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Парасат пайымы

Мектеп: Ұзынкөл ЖОББМ

Күні: 13.02.20

Мұғалімнің аты-жөні: Р.Т.Батырова

Сынып: 10 а

Қатысқандар саны: 10

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

«Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі

Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)

10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау;


Сабақ мақсаттары

1.көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтайды және даралайды

2.көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтайды және даралайды, осыған дейін меңгерген ақпаратын пайдаланады

3.көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтайды және даралайды, әңгімеде көтерілген мәселелердің жаңашылдығына баға береді.

Бағалау критерийлері



-көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтайды және даралайды

-осыған дейін меңгерген ақпаратын пайдаланады

-әңгімеде көтерілген мәселелердің жаңашылдығына баға береді.

Тілдік мақсаттар

Тілдік дағдылар: Оқылым: оқулықтағы мәтінді (кейіпкер іс әрекетін, мінездемесін) жекелей және бірлесе оқиды.

Тыңдалым: аудиомәтінді тыңдайды

Жазылым:  кейіпкерді талдау, саралау жұмыстарын орындайды

Айтылым: Монологтік, диалогтік сөйлесулер жүзеге асады, әр оқушы өз ойын ортаға салып, пікір алмасады.

Терминология: образ, галактика т.б.

Сөз тіркестері: көшпелі алтын, күн жүйесі т.б.

Құндылықтарды дарыту

-Қазақстандық патриотизм және әлемдік азаматтық

-Жаңашылдық

-ғылыми ілгерушілікке қызығу

-ұлттық рухани жаңғыру

Ойлау дағдыларының деңгейі

Қолдану, талдау, жинақтау,бағалау

Пәнаралық байланыстар

Физика, химия

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта

Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім

Алдыңғы сабақта оқушылар көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдануды,автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтауды меңгерді

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы

0-7 минут

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу; Оқушылардың назарын сабаққа аударту;

Сабақ тақырыбы, ОМ, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады.

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

Сынып реттілігін қадағалау.

Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау.

«Таза тақта» әдісі. Оқушылар алдыңға тақырып бойынша сұрақтарын стикерге жазып тақтаға іледі.

- Әңгіме ұнады ма?
- Әңгіменің таңғалдырған тұсы?
- Қандай кейіпкерлер бар?

-Әңгімеде қайдай оқиға суреттеледі?

ҚБ: «Жарайсың», «Керемет» деген мaрaпaт сөздeрмен бағалау

Саралау. Диалогта әртүрлі сұрақтарды қолдану арқылы саралау. Мұғалім оқушылардың деңгейіне қарай өзінің сұрақтары мен жауаптарын саралайды.



Сабақтың ортасы

8-12 минут











13-22 минут









23-30 минут









31-33 минут



34-37 минут

  1. Білемін

    Білуім керек

    Үйрендім




    тапсырма.

Оқушылар тақырып бойынша 1, 2 бағанды толтырады. Сабақтың соңғы бөлігінде «Үйрендім» бөлімін толтырады.

ҚБ: «Шапалақтау» әдісі

Саралау. Тапсырма арқылы саралау. Оқушыларға 1 тапсырма беріледі, тапсырманы жеке орындап, топпен талқылау тапсырылды

2-тапсырма.«Джигсо» әдісі бойынша мәтінді талдау. Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Автор-Оқырман - Кейіпкер

ҚБ: Бас (не білдік?) – жүрек ( не сезіндік?) - қол (не істедік?)

Дескриптор

- көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтайды және даралайды

-жеке және топпен жұмыс жасайды

-ресурстармен дұрыс жұмыс жасай алады

Саралау.Ресурс арқылы саралау. Оқушыларға бір тапсырма беріледі, алайда әртүрлі ресурстар ұсынылады

3-тапсырма. «РАФТ» әдісі. Кейіпкерге хат жазыңыз.

Хат соңында кейіпкерге ұсыныс жазыңыз

Дескриптор

-жеке жұмыс жасайды

-кейіпкерге хат барысында ұсыныс жазады

- әңгімеде көтерілген мәселелердің жаңашылдығына баға береді.

ҚБ: Бір сұрақ , бір тілек

Саралау : Нәтиже арқылы саралау. Бір тапсырма беріледі,

оқушылардан жеке нәтиже күтіледі

Үй тапсырмасы: Венн диаграммасын толтыру

Өзара бағалау:

«Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін ауызша бағалайды.

  • Позитивті комментарий;

  • Сындарлы сын;

  • Келешекке ұсыныс.


«ББҮ»

кестесі







Топқа бөлуге

арналған

жазылған

қағаз

қиындылары











«РАФТ» әдісі















«Мадақтау»

сэндвичі

Сабақтың соңы

38-40 минут

Р ефлексия

«Мен түйген ой»





Қосымша ақпарат



Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?

Берген жауаптарын тыңдап , ұсыныс бердім. Тапсырма беріліп, орындау барысында жеке нәтиже күтілді. Кейбір оқушыларға менің тарапымнан әртүрлі қолдау көрсетілді. Қабілеті жоғары оқушылар тапсырманы оқу мақсатына сәйкес орындады.

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз?

Ойын көркемдеп, керекті мәліметтермен толықтыра сөйлеген оқушыларға «Жарайсың», «Керемет» деген мaрaпaт сөздeрімен бағаланды.

Оқушылар сабақ бойынша кері байланысты , өзін-өзі және топтық бағалауы ұйымдастырды.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Сабақ міндеттері шынайы, оқушылардың жас ерекшелігіне және оқу деңгейлеріне сай тапсырмалар орындатылды. Оқушылар берілген тапсырманы тиянақты,мұқият орындады.

Топтық жұмыс кезінде,топпен ойласа отырып,тапсырманы бірлесе орындауға талпынды.

Бір-бірлеріне кедергі келдірмей мұқият тыңдады. Мен дайындаған тапсырмалар бойынша саралау шаралары тиімді болды.

Уақытты тиімді пайдаландым.Өз жоспарыма ешқандай түзетулер енгізбедім. Сабақ барысында оқушылар өзара ынтымақтастық қарым-қатынаста жұмыс жасады.

Жоспарланған сабақ әрекеттері дұрыс бағытта болды. Сабақты және тапсырмаларды орындауда регламент сақталды.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

  1. 1. Оқушылардың тапсырмаларды мұқият, әрі сапалы орындауы

2.Сабақ барысындағы әрекеттері мен тапсырмалардың қорытындысы табысты болды

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1. Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау

2.Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.Тапсырма орындағанда кейбір оқушыларға әлі де көмек қажет болғандықтан, көмек көрсету керек.

2. Оқушылардың деңгейлеріне байланысты тапсырмалар әзірлеу




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
«Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі

Автор: Батырова Рамиля Тапаевна

Дата: 20.05.2020

Номер свидетельства: 550675


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства