kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Kopilkaurokov.ru

Нажмите, чтобы узнать подробности

. Оқушыларға баламалы тест беріледі. «Ия» немесе «Жоқ» жауаптарының біреуін белгілеу арқылы оқушылар тестті орындайды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Kopilkaurokov.ru»



109 жалпы орта білім беретін мектеп



Тақырыбы:

«Болашақ энергиясы»




Қазақ тілі және әдебиеті пәні мұғалімі:

Умида Хашимова

2022-2023 оқу жылы


Қысқа мерзімді жоспар


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің отбасым және достарым

Мектеп: №109 жалпы орта білім беретін мектеп

Педагогтің аты-жөні:

Умида Хашимова

Күні:

17.10.2022

Сыныбы:

8-сыныптар

Сабақтың тақырыбы:

Болашақ энергиясы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну

8.5.1.2 еліктеу сөздерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану

Сабақ мақсаты

Отанға, әлемге, туған жер, табиғатқа жанашырлық сезімдерін ояту. Болашақ энергиясы, баламалы энергия туралы түсінік қалыптастыру. Олар туралы өз пікірін айта алады. Тапсырмаларды орындау барысында пәндік білімдерін қолданады.

Құндылықтарға баулу

Отан және туған жерге деген мейіріммен махабат қалыптастыру.



Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
































Сабақтың ортасы


Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Оқу құралдарын дайындау. Көтереңкі көңіл-күй орнату, «Тәтті кәмпит» әдісін қолдану арқылы оқушыларды топқа біріктіру.


Үй тапсырмасы.

Баламалы тест. Оқушыларға баламалы тест беріледі. «Ия» немесе «Жоқ» жауаптарының біреуін белгілеу арқылы оқушылар тестті орындайды.


Жаңа тақырып: Болашақ энергиясы

Жаңа сөздер:

дәстүрлі емес

кездейсоқ

қатер

жаңашыл

шамамен

күтілуде

сараптама

тарату

бәсеке

Кітаппен жұмыс

1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.

1. «Энергияны табиғи жолмен өндіру» дегенді қалай түсінесің?

2. Балама энергияның түрлерін білесің бе?

3. Мұнай, көмір, газдан табиғи жолмен өндірілген балама энергияның қандай айырмашылығы бар?


2-тапсырма. Айтылым


Бейнеролик тамашалау негізінде жаңа тақырып бойынша түсінік және білімдерін қалыптастыру.

Бейнеролик бойынша түсініктерін пысықтау.


3-тапсырма. Жазылым.

Бір кезде үйде жарық жалп етті. Мен шыққанда есік тарс етті. Таң ертең сағат шыр етті. Даладан мәшина гүр етті. Ол қисалаң-қисалаң етіп келеді

Оқушылар тәтті кәмпиттерді таңдау арқылы топқа бірігеді.



Дескриптор: Оқушылар өтілген тақырыптар бойынша берілген баламалы тестті орындайды


Дәптерге жаңа тақырыпты жазады.

Оқу бағдарламасына сай сабақ мақсатымен танысады





Жаңа сөздермен танысады


Дескриптор: Жаңа сөздермен танысады





Дескриптор:

  1. Мұғалімді тыңдайды

  2. Сұрақтарға жауап береді









Дескриптор:

  1. «Баламалы энергетика» суреттер топтамасынмұқият қарайды

  2. Өз пікірін білдіреді



Дескриптор:

Баламалы энергия туралы өз пікірін айтады.










Дескриптор:

Бейнеролик тамашалайды.






Дескриптор:

  1. Мұғалімді тыңдайды

  2. Сұрақтарға жауап береді


Кітаптағы тапсырмаларды орындау үшін оқулықтарды дайындайды.

Дескриптор:

Жаңа сөздерді үйренеді


Ауызша кері байланыс

«Тамаша!»

«Жақсы!»

«Жарайсың!»

«Керемет!»


Мадақ сөздер


Дұрыс/дұрыс емес





Ауызша кері байланыс

«Тамаша!»

«Жақсы!»

«Жарайсың!»

«Керемет!»





Мадақ сөздер





Дұрыс/дұрыс емес







Ауызша кері байланыс

«Тамаша!»

«Жақсы!»

«Жарайсың!»

«Керемет!»





Мадақ сөздер



Дұрыс/дұрыс емес











Ауызша кері байланыс

«Тамаша!»

«Жақсы!»

«Жарайсың!»

«Керемет!»





Мадақ сөздер




Дұрыс/дұрыс емес




Тәтті кәмпиттер

Оқу құралдары


Слайд 1



Слайд 2





Слайд 3



Слайд 4







Слайд 6









Слайд 7












Слайд 8






Суреттер

Слайд 9-10



Слайд 11












Слайд 12-13

Бейнеролик













Слайд 15



Сергіту сәті.

Топтық жұмыс

Берілген бейнелеуіш, еліктеуіш сөздерді пайдаланып қос диаграмманы толықтыр.

Берілген сөздер: тарс, жалт, маң-маң, сарт-сұрт, шиқ-шиқ, қисаң-қисаң, тасыр-тұсыр, жарқ-жұрқ.


5-тапсырма. Мәтінмен жұмыс.

«Кім жүйрік»

Балама энергия

Биоотын

Дағдарыс

Күн энергиясы

Жаңашыл идея

Мұнай

Он мыңнан бір

1%





Дескриптор:

1. Топтық жұмысты орындайды

2.Қос диаграмманы толықтырады





Дескриптор:

Тірек сөздерді қолданады









Кітаптағы тапсырмаларды орындау үшін оқулықтарды дайындайды.

Дескриптор:

Жаңа сөздерді үйренеді, мәтінмен жұмыс жасайды.




Ауызша кері байланыс

«Тамаша!»

«Жақсы!»

«Жарайсың!»

«Керемет!»




Мадақ сөздер









Ауызша кері байланыс

«Тамаша!»

«Жақсы!»

«Жарайсың!»

«Керемет!»




Мадақ сөздер




Слайд 19-20



















Слайд 21-22




Сабақтың соңы


Рефлексия

Смайликтер

Үй жұмысы:

4- тапсырма


Бағалау. Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды бағалау.


Оқушылар сабақтан алған әсерлерін, көңіл-күйлерін смайликтерді көрсету арқылы білдіреді.



Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазыпалады.

Мадақ сөздер





Ауызша кері байланыс

«Тамаша!»

«Жақсы!»

«Жарайсың!»

«Керемет!»


Слайд 23






Слайд 24








Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Қабілетті оқушыларға


Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға





Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2:

















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Kopilkaurokov.ru

Автор: Умида Хашимова

Дата: 23.01.2023

Номер свидетельства: 623813


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства