kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Та?ырыбы: Т?уелсіздік -азатты?ым, ба? к?нім

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?ушыларды? елін с?юге,Отан?а деген ма?таныш сезімін арттыру?а,елімізді? т?уелсіздігіні? паш ететін т?рлі тарихи о?и?аларды зерделей отырып,егемен елімізге ?ам?ор болу,мемлекетімізді одан ?рі ны?айту,елімізді? ерте?і жастарды? ?олында екенін ??ындыру.

О?ушылар?а патриотты? т?рбие беру.Еліне,Отанына,ту?ан жеріне деген с?йіспеншілігін  ояту.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Та?ырыбы: Т?уелсіздік -азатты?ым, ба? к?нім»

Жамбыл облысы, Қордай ауданы, №51 орта мектеп


7 «а»сынып

Сабақтың тақырыбы:

Мақсаты:














Сабақтың түрі:


Сабақтың әдісі:


Оқушылар үшін оқу нәтижелері



«Тәуелсіздік-азаттығым, бақ күнім»

☺ Оқушыларды елін сүюге, Отанға деген мақтаныш сезімін арттыруға, еліміздің тәуелсіздігінің паш ететін түрлі тарихи оқиғаларды зерделей отырып, егемен елімізге қамқор болу, мемлекетімізді одан әрі нығайту, еліміздің ертеңі жастардың қолында екенін ұғындыру.

☺Оқушыларға патриоттық тәрбие беру. Еліне, Отанына, туған жеріне деген сүйіспеншілігін ояту.

☺Оқушылардың өз бетінше ізденуін қадағалау және білімдерін жетілдіру, шығармашылықпен жұмыс істеуге дағдыландыру, логикалық ойлауы мен есте сақтау қабілеттерін арттыру;


Ізденіс сабақ

Сұрақ-жауап, өзіндік жұмыс, топтастыру, қызығушылықты ояту, ой қозғау, пікір- талас, топтық жұмыс.

Оқушылар өз ойларын жүйелеп жеткізе біледі. Топпен жұмыс жасау барысында әңгімелеп береді.Тарихи оқиғаларға баға бере алады.

«СТО» әдісі бойынша мәтінді оқи отырып, білімді өз беттерімен меңгеру, өзін-өзі реттеу дағдылары дамиды .

Топпен жұмыс жасауға дағдыланады, сыни ойлау қабілеті дамиды, өзіне сенімі артады, ұйымшылдыққа үйренеді.


Б

Л

У

м



Сабақ кезеңдері

Сыни тұрғыдан ойлауға ынталандыратын кезеңдермен байланыс

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті
















Б

і

л

у




Т

ү

с

і

н

у







Қ

о

л

д

а

н

у

Ұйымдастыру

5-минут














10-минут







Мақсаты:Оқушы білімді қабылдайды,түсінеді, түсіндіреді. Бұрыннан білетін білімдерін пайдаланып, мақсатқа жету үшін өз бетімен жұмыс істейді.

7-минут талдауға

8-минут қорғауға

Мақсаты:білімнің негізгі түйінін беру, нақты,

дәлелді мысалдар келтіру.

Амандасу .

Түгелдеу.

Психологиялық ахуал тудыру.

«Жүректен жүрекке » әдісі.

Оқушыларды стикер түстеріне қарай топқа бөлемін.









«Миға шабуыл» әдісі.

Желтоқсан оқиғасы туралы бейнежазба көрсетіледі.

Бейнежазба бойынша сұрақтар

Бейнежазбадан не көріп тұрсыңдар?

Бейнежазбаны көріп, қандай ой түйдіңдер?


Топтық жұмыс.

1-топ. Аталар аңсаған «Тәуелсіздік»

2-топ. Жаңа әлемдегі Қазақстан



Желтоқсан құрбандары жайлы мәлімет. Оза оқу технологиясын қолдана отырып үйге берілген шығармашылық жұмыстарын қорғайды.

«Елбасымыз жайлы не білеміз?»

(Дарынды оқушылармен жұмыс)

Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.

№1 топ – Тәуелсіздік

№2 топ Желтоқсан.

Тақтадағы екі түрлі стикер арқылы топқа бөлінеді.

Оқушылар бейне клипті көреді.

Оқушылар бей нежазбадан көр гендері бойын ша өз ойларын ортаға салады, диалогке түседі.

Оқушылар үлестірмелі мәліметтерді ала отырып «ойлан, бірік, бөліс» әдісімен ортаға салады. Дайын болған өнімді қорғайды.






Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Т

а

л

д

а

у

Мақсаты: Білімді жай қабылдамай-ды,талдайды,

саралайды, салыстырады

М.агентпен хат жазу

Тәуелсіздікке Желтоқсан М. агентпен хат жазады.

Желтоқсанға Тәуелсіздік М. агентпен хат жазады.

Математикалық ойын: (Логикалық сұрақтар)

3800/2+91=1991

4000/2-8=1992

800×2+393=1993

996×2+3 =1995

575/23=25

Жазылған хатты оқушылар топ балып оқиды.

Экрандағы сұрақтарға оқушылар ойлана талдай отырып жауап береді.

Ж

и

н

а

қ

т

а

у

Алған білімнен жаңа өнім жасап шығарады

Суреттер сөйлейді.

Экранда суреттер көрсетіледі.

«Кубизм» стратегиясы. Кубтың алты қырымен алты түрлі сұрақ қойылады.

1.Еліміздің рәміздерін ата?

2.Олар қай жылы қабылданды?

3.Әнұранның авторларын ата?

4. Тудың авторы кім?

5. Республика күнін қай күні атап өтеміз?

6. Бейнесұрақ? Бұл қай фильмнен үзінді?

Н. Ә. Назарбаев қай жылы Президент болып сайланды?

Экранда көрсетілген суреттерді саралап жауап береді.


Б

А

Ғ

А

Л

А

у


«Поэзия минуты»

Тәуелсіздік туралы өлеңдер айтылады.

Өз елін мақтанышпен жырлаған ақын –жазушылар қаншама?!

Оқушылар

Тәуелсіздік туралы өлеңдерін айтады.


Кері байланыс

2-минут

«Екі жұлдыз бір тілек» әдісі.

Қазақстан картасына оқушылар жұлдызшаларды іліп, еліне тілек айтады.


Қорытынды

«Көк тудың желбірегені» әні. Хор

Оқушылар хорменен әнді орындайды.


Мұғалімнің қорытынды сөзі.

Қазақпын, еңселі елмін егеменді,

Кеңейттім кең әлемге керегемді.

Мұхиттың ар жағында жатқан жұрттар

Таныды тепе-тең деп тереземді.

Қазақпын, қойнауы-құт, жері-дархан,

Әнімді бес құрлықтың бәрінде айтам.









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Классному руководителю

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Та?ырыбы: Т?уелсіздік -азатты?ым, ба? к?нім

Автор: Нурахметова Перизат Болатовна

Дата: 13.02.2016

Номер свидетельства: 292910


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства