kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

«Мен және менің айналамдағыма мандықтар! ».

Нажмите, чтобы узнать подробности

ыв пкувфыфыфыфыфыфыфыфыыыв аккккккккккк       мыувувувувувувувувув ввввввпук кер ыыыв ас чм ва

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
««Мен және менің айналамдағыма мандықтар! ».»



Мұғалімнің аты-жөні

Сатыбалдин Б.А

Күні:

03.02.2025

Класс: 7А

Қатысқан оқушылар: 17

Қатыспаған оқушылар : 1

Тәрбие сағатының тақырыбы:

«Мен жәнеменің айналамдағыма мандықтар! ».

Мақсаты:

- Балалардың әртүрлі мамандықтар туралы білімдерін байыту;

- қоғам мен тұлғаның дамуы үшін еңбектің маңыздылығын көрсету;

- логикалық ойлауды дамыту;

- еңбекке, еңбек адамдарына құрмет көрсетуге тәрбиелеу; жасампаздық пен шығармашылыққа ұмтылу; топта жұмыс істеу дағдыларын, өз пікірін білдіру қабілетін дамыту.

Құндылықтар:

Заң мен тәртіп

Ход урока:

Сабақ кезеңі/уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1.Сабақтың басы

0-5 мин


1.Позитивті эмоционалды көңіл-күй қалыптастыру. Қазақстан Республикасының Әнұраны шырқалады



Дескриптор:Мұғаліммен амандасады,Қазақстанәнұранынорындайды

Эмоционалды жағдайды бағалау






2. Сабақтың ортасы

5-45 мин


Оқушылардың білімін өзектендіру


Мұғалім: Балалар, сізқиылыстың не екенінбілесізбе?(Балалардыңжауаптары)

Қиылыс-бұлекіжолдың, көшелердіңқиылысы.


Қиылыс-бұлтаңдаудың символы, сондықтан біз күн сайын таңдау жасауымыз керек: бірнемесе басқа жолмен әрекетету, біреуін немесе екіншісін жасау. Біз қандай таңдау жасайтынымызға байланысты.

Біз қай жолмен жүретінімізді өзіміз анықтаймыз.


Үш жолдың қиылысында жазылғанертегі тасесіңіздеме:

"Оңғабарасың…

Солғабарасың…

Тікелейбарасың ба?»

Ертегі тасы орыс ертегілерінің кейіпкерлерін таңдауалдында қалай қойды:

Қайда бару керек, жәнебіздіңалдымызда, сіз минут сайын осындай таңдау бар деп айта аласыз: қайжолдытаңдаукерек, күш-жігеріңізді не үшін бағыттау керек.


4. Топтарда жұмыс істеу. "Біз ойлаймыз, пайымдаймыз, өзпікірімізді білдіреміз"


Мұғалім: адам өмір бойы кездесетін басты мәселе-өзін қалай жүзеге асыру керек, жасырын бейімділік пен қабілеттерді қалай пайдалану керек. Біздің өмірдегі жетістігіміздің көп бөлігі біз қалай табысты оқитынымызға және болашағымыз үшін қазіргі уақытта не істейтінімізге байланысты.

Сіздің үстелдеріңізде әр топтың қызметін көрсететін эмблемалары бар тақтайшалар бар. Енді біз мектеп ұжымын қандай ортақ мақсаттар, мүдделербіріктіретінін білеміз. Таңдалған бағыттардың бірі туралы өз Ойыңызды айтыңыз: оқу, спорт және шығармашылық.

1 топ



2 топ


3 топ


Топтардықорғау. Мүдделер бойынша бағыттар туралы өз идеяларын білдіріңіз.

1. Біздің арамызда математиканы ұнататын балалар, басқаларында тілдер, үшіншісінде жаратылыстануғылымдары бар.


Біздің арамызда дене шынықтыруды, музыканы, еңбекті жақсы көретіндер де бар. Бұл бізде әртүрлі тәрбие, интеллект, оқуға деген ұмтылыс, мінез, талғам болғандықтан болды. Оқуда біздің басты көмекшілеріміз-мұғалімдер. Егер біз жақсыоқитынболсақ, ондабіз инженер, дәрігер, мұғалім, атбағдарламашысы бола аламыз.д.

(балаларжетістіктерін, алғанграмоталарынкөрсетіп, айтыпбереді)


2. Спорт біздің өмірімізде маңызды орыналады. Спорт-бұлжеңістер мен шығындар, бұл кедергілерге қарамастан мақсатқа жету қабілеті, бұл темір өзін-өзі тәрбиелеу. Спорт біздің өмірімізде маңызды орыналады. Біздің сыныптағы балалар әртүрлі спорт түрлерімен айналысады. Еңтанымал – футбол және көп сайыс.

(спорттық жетістіктер туралы айту)

3. Біздің сынып әртүрлі мектеп байқауларына қатысуға қуанышты. Біздің бишілер мектептегі іс-шаралар кезінде сахнада өнер көрсету арқылы сыныптыңнамысынқорғайды. Өзеңбегімен, талантыменөміріндежетістіккежеткенкөптегентанымаладамдар бар. Көрнектімузыкалық, көркемжәнеәдебиталанттарертебалалықшақтапайдаболады.

Үшжасар Репин жылқылардықағазданкесіп, алтыжасындабояуларменбояды. Пушкин жеті-сегізжасар бала кезіндеөлеңжазды, тіпті француз тіліндеэпиграммаларжазды.

(сахнадаөнеркөрсететінфотосуреттерді, грамоталардыкөрсетіңіз)

5. Ұжымдықшығармашылық - "біздіңсыныптыңкүні" коллажынжасау.

Мұғалім: бірдеұлы философ Сократ: "әрадамныңбойындакүн бар. Тек оғанжарықберіңіз!"Ал сізөзіңіздіңөміржолыңыздыжарықтандыратынкүнжүрегіңіздеөмірсүріпжатқанынсезесізбе? Егерсізоныңәрсәулесіндұрысбағыттасаңыз, кез-келгенмақсатқасәттіқолжеткізеаласыз! Мен сізге "біздіңсыныптыңкүнін"жағудыұсынамын. Оныңжарқырауыүшінәр топ оныңбірсәулесінжағады. Сіздежұмысүшінқажетнәрсеніңбәрі бар: сәулелер, фотосуреттер, қайшылар, желім. Қиялдаңызжәнежасаңыз!

(Топтағыоқушыларжұмыстыорындайды - коллаж)

Мұғалім: міне, бізосыменаяқтадық – он сәулесі бар күн. Балалар, біздіңалдымызда "біздіңсыныптыңкүні" - әрқайсыңыздыңоқу, шығармашылықжәнеспорттыққабілеттеріңіздідамытудың символы. Әрбірсәулесіздіңмектепөміріңіздіңбірбағытынбілдіреді. БіздіңсыныптаӘрқашанкүнболсын!

Табысқажетуүшінөзіңмен, кемшіліктеріңменжұмысістеукерекжәнеолүшінкүнделіктіеңбек, жүйеліеңбекқажет. Соданкейінәркім тек оқудағанаемес, соныменбіргесізтаңдағанқызметтүрінде де өзқабілеттерінжүзегеасыраалады. Өйткені, адамныңтағдырыоныңжекеқасиеттеріменанықталады: ақыл, мәдениет, мейірімділік, тұрақтымінез, күш пен ептілік, дағдылар мен білім. Балалар! Сіздіңертеңгіжетістігіңізбүгінбасталады.


Дескриптор:

Оқушылар мұғалімдерді тыңдайды














Дескриптор:

Әндітыңдау












Дескриптор:

Мұғалімдертыңдап, сұраққажауапбереді



Дескриптор:

Мұғалімдертыңдайды, сұраққажауапбереді















Дескриптор:

Топтарда жұмыс істейді
































Дескриптор: Өзпікірлерін білдіріңіз












Дескриптор: Коллажжасаңыз












Дескриптор: Қауіпсіздіксабағыбойыншаәңгіме










Қол шапалақтау

























Қошеметтер













Әрекеттер арқылы бағалау
















































































МУЗЫКА





























https://youtu.be/hqxQkXRRF6M?si=47OT91NM9EJ8JCdW

3. Сабақтың соңы

40 - 45 мин

Сабақ қорытындысы:

Мұғалім: табысқа жету үшін өзіңмен, кемшіліктерің мен жұмыс істеу керек және ол үшін күнделікті еңбек, жүйеліеңбек қажет. Соданкейінәркім тек оқудағанаемес, соныменбіргесізтаңдағанқызметтүрінде де өзқабілеттерінжүзегеасыраалады. Өйткені, адамныңтағдырыоныңжекеқасиеттеріменанықталады: ақыл, мәдениет, мейірімділік, тұрақтымінез, күш пен ептілік, дағдылар мен білім.

Рефлексия.

 

Дескриптор

Мұғалімдертыңдайды




Дескриптор

сабақтаөзқызметінбағалайды









Рефлексияғаарналған суреттер.
















































5 мектеп-лицей





"Болашаққажолдама" кәсіптікбағдар беру жұмысыбойыншаоблыстықжобашеңберіндеөткізілгенсыныпсағаты.

" Мен және менің айналамдағы мамандықтар ".




Өткізген: А.С.Ермагамбетова
Класс:





2024-2025 оқу жылы



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Классному руководителю

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
«Мен және менің айналамдағыма мандықтар! ».

Автор: Сатыбалдин Бахтияр Айтжанұлы

Дата: 16.02.2025

Номер свидетельства: 665212


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства