kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Нестандартні батьківські збори в 5 класі. РОДИННЕ СВЯТО «Моя сім’я – моя родина»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Батьківські збори в нестандартній формі в 5 класі. Родинне свято.

МЕТА: виховувати любов і повагу до найближчих людей – батька й матері, бажання допомагати їм, вчити всіх членів сім’ї умінню співпрацювати, надавати допомогу один одному, учити бути уважними, чесними, завжди пам’ятати місце, де народився, рідну оселю; формувати почуття обов’язку перед батьками, розвивати творчі здібності дітей.

ОБЛАДНАННЯ: запрошення на свято, проектор, ноутбук, святково прибрана класна кімната, родинні дерева кожної сім’ї (презентація), роздатковий матеріал, вислови про родину.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Нестандартні батьківські збори в 5 класі. РОДИННЕ СВЯТО «Моя сім’я – моя родина»»

Нестандартні батьківські збори

5 клас

РОДИННЕ СВЯТО «Моя сім’я – моя родина»

Л.Г.Царинна, класний керівник,

Вчитель музичного та образотворчого мистецтва

Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7

Черкаської області

МЕТА: виховувати любов і повагу до найближчих людей – батька й матері, бажання допомагати їм, вчити всіх членів сім’ї умінню співпрацювати, надавати допомогу один одному, учити бути уважними, чесними, завжди пам’ятати місце, де народився, рідну оселю; формувати почуття обов’язку перед батьками, розвивати творчі здібності дітей.

ОБЛАДНАННЯ: запрошення на свято, проектор, ноутбук, святково прибрана класна кімната, родинні дерева кожної сім’ї (презентація), роздатковий матеріал, вислови про родину.

ХІД ЗАХОДУ

ВЧИТЕЛЬ. Доброго дня, шановна родино! Щиро вітаємо усіх Вас на наших незвичайних батьківських зборах! Сьогодні ми з вами поговоримо про найсвятіше, що є в кожної людини – це її РОДИНА!

Тож тема сьогоднішніх батьківських зборів – «Моя сім’я – моя родина».

Родина, сім’я – це найдорожче для кожної людини. В родині людина робить свої перші кроки, звідси вона виходить у широкий світ. У сім’ї вона навчається любові і добра, у сім’ї вона вчиться шанувати свій рід, свою землю. На такі святкові збори ми запросили матусь і татусів, дідусів і бабусь, для них ми присвячуємо найщиріші слова. А ведучими на наших зборах будуть найголовніші члени родини – наші діти – учні 5-Б класу. Отже, їм надаємо слово.

Пісня «Ой зелене жито, зелене» (з показом театралізації «Театр ніжок»)

1 учень: Сьогодні в нас родинне гарне свято

Зійшлися мами, тата, бабусі й дідусі,

Сестрички, братики – усіх нас так багато!

Нам так хотілося, щоби зібрались всі.


2 учень: І ось сьогодні ми усі зійшлися,

Поспілкуватися у ці зимові дні,

Здружитися щоб всі ми спромоглися,

Побути разом, поспівать пісні.


3 учень: Бо це чудово, як батьки і діти

У свято й будні завжди поруч йдуть.

Сьогодні всім нам можна порадіти,

Що в нас родини дружно так живуть.


4 учень: Сьогодні свято. Пісня хай лунає

І хай щасливим буде кожен день.

Батьки і діти – і душа співає.

Тож хай лунає більше тих пісень.

Пісня «Дорослі і діти» (караоке)


5 учень: Ми готували вам сюрприз

Старанно і завзято,

Спасибі вам, що ви прийшли

На це родинне свято!


6 учень: Спасибі вам за те, що ви

Веселі і привітні!

Спасибі вам за те, що ви …

Ви просто є на світі!

Пісня «Моя сім’я»


7 учень: В сім’ї розпочинається життя дитини ,

Тому від мами й тата в неї все!

Тож всі манери й правила з родини

Дитя в життя з собою понесе.


8 учень: Як тато є й матуся є рідненька,

Там добре дітям, є в них доброта.

В дітей тоді й сорочечка біленька,

І ластівкою мрія заліта.


9 учень: Сім’я, родина — це велике диво,

Там є любов і ласка, і тепло.

Там дітям затишно і радісно, й щасливо,

А все ж таки, що в слові цім дано?

Перегляд відео «Діти про сімю»


10 учень: В дитини від родини чуйність, ласка.

І від родини в неї доброта.

В сім’ї для неї оживає казка,

І кожна стежечка в житті – проста.


11 учень: Не скупіться на добрі слова,

Бо у світі так мало тепла,

Лиш від рідної хати

Та від лагідних рук мами й тата.

Пісня «На добро»


12 учень: Душею кожної сім’ї є мама.

Кожен любить свою маму,

бо вона найкраща.

13 учень: Найдорожча нам людина –

це матусенька єдина!

І тому ми вам бажаєм,

щоб як квіти ви цвіли,

Щоб завжди здорові, гарні

і щасливі ви були!

Пісня «Мамина сорочка» (караоке)


ВЧИТЕЛЬ: Але, мабуть, важко було б мамі, якби поруч не було тата, якого ви любите і поважаєте не менше від мами. У сім’ї сила тата завжди поєднується з добротою і ніжністю мами. Тато оберігає сім’ю від неприємностей і забезпечує добробут, а мама створює добру атмосферу і затишок в сім’ї. Батько – голова сім’ї, захисник роду, народу. Сьогодні ми хочемо привітати і теплі слова сказати вам, шановні тата.

14 учень: Мій любий і мудрий тату,

Як добре, що ти у нас є,

Як важить для мене багато

Кожне слово твоє.


15 учень: Хто научить жити свято,

Батьківщину берегти?

Ну,звичайно, – любий тато,

Скаже кожний,я і ти.


16 учень: Тату, рідний, мусиш знати –

Ти найкращий в світі тато!

Добрий, сильний та стрункий:

Хіба є ще де такий?


17 учень: Все на світі вміє тато:

І шпаківню змайструвати,

Вміє довгий цвях забити,

Може борщ смачний зварити,

Вміє рибу він ловити,

Мамі дарувати квіти.


18 учень: Будь упевненим, мій тату,

Що тебе я буду вартий.

Все робитиму як ти,

треба тільки підрости


19 учень: Дуже легко й дуже просто

перегнати тата зростом!

Та щоб схожим стать на тата,

треба ще й розумним стати.

Пісня «Пісня для тата»


ВЧИТЕЛЬ: А як же не згадати ще не менш рідних нам людей – дідусів та бабусь. Ці теплі та щирі слова для Вас.

20 учень: Я вітаю свого діда,

І таке йому скажу –

Ти хороший, ти ласкавий,

Ти привітний, гарний, славний,

Будь здоровий – не хворій,

Дідусенько рідний мій!


21 учень: Бабусенько мила,

Бабусенько рідна,

Онукам та дітям

Ти завжди потрібна.

Вітаємо любу

Бабусю зі святом,

Їй зичимо щастя

Й здоров’я багато.


ВЧИТЕЛЬ: Тож ці оплески Вам – наші рідні!


ВЧИТЕЛЬ: Сім’я – яке прекрасне слово, воно несе в собі багату спадщину. Кожна сім’я має своє коріння. Отож, спробували пригадати і відтворити зв’язок з минулим наші родини за допомогою родовідних дерев. Знати свій родовід, зберігати про нього пам’ять – це наш обов’язок не лише перед минулим, а й перед майбутнім поколінням.

22 учень: Я не маю з діда-прадіда портрета,

Лиш уява приліта здаля –

Був подібний прадід до поета,

Був подібний він до коваля.

Брав мій прадід виклепану косу

І косив сіножаті – моря,

І лягали хвилями покоси

На сліди старого косаря.

І в годину вранішню чи пізню

Він живою правдою горів,

Як любив він нашу щиру пісню,

Як він ненавидів ворогів!

А життя нового прагне злету

І вітрами звихрює траву.

Я не маю з прадіда портрета,

Але маю гордість родову.

ВЧИТЕЛЬ: Пропоную переглянути родові дерева наших дітей, а ще Дерево нашого класу, адже це наша СІМ’Я, наша шкільна РОДИНА! Тож дивіться!

Перегляд презентації «Наше родовідне дерево»


ВЧИТЕЛЬ: Кажуть, що кожна людина в житті повинна посадити дерево, побудувати будинок і виростити сина. Ну, ростити сина нашим дітям ще зарано, а от побудувати будинок ми спробуємо вже сьогодні. Безсумнівно, у кожної людини повинен бути будинок, і не просто дах над головою, а місце, де його люблять і чекають, розуміють, приймають таким, який він є, місце, де людині тепло і затишно. Я пропоную нашим дітям побудувати будинок своєї мрії і побачимо, що з цього вийде.

ВЧИТЕЛЬ(ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УЧНІВ): Кожен з вас отримав для побудови одну цеглину, на трьох, які вже є фундаментом будівлі і прикріплені на стенді, написані такі слова «Віра», «Надія», «Любов». Решту вам потрібно підписати і добудувати будинок – тобто будинок своєї мрії.

Учні з цеглинок будують будинок своєї мрії


ВЧИТЕЛЬ: Напередодні свята ми провели анкетування серед дітей. Сьогодні я пропоную вам, шановні батьки таку ж анкету, яку заповнювали діти, але з деякими доповненнями. Ця анкета дасть вам змогу перевірити, наскільки добре ви знаєте своїх дітей. (Див. додаток 1)

(Звучить магнітофонний запис пісні «Злагода»у виконанні Т.Повалій та О. Пономарьова. Батьки заповнюють анкети)

ВЧИТЕЛЬ: А зараз, шановні батьки, можете звірити ваші відповіді з відповідями своїх дітей (вчитель роздає батькам анкети їхніх дітей). Я маю надію на те, що сьогоднішні наші збори допоможуть вам більше зблизитися з вашими дітьми. Хочу вручити пам’ятки, які допоможуть виховувати дітей тільки на радість. (Див. додаток 2)

ВЧИТЕЛЬ: Пройде небагато часу, і наші діти будуть мати свої сім'ї, стануть батьками, хто через 10, а хтось і через 15 років. Які ж принципи виховання наші діти успадкують від своїх батьків? І взагалі, чи хочете ви знати, що діти думають про своїх батьків? На запитання «За що я поважаю своїх батьків?» діти відповіли так:

Презентація «За що я поважаю своїх батьків?»


ВЧИТЕЛЬ: Народна мудрість стверджує, що Земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити сама себе не може. Наші діти – майбутнє нашої Вітчизни. Тож, ростіть мужніми, сильними, надійними і завжди будьте опорою своєї сім’ї та народу, гідними нащадками українського козацтва.


23 учень: І на морі, і в степах

Наганяло козацтво страх,

Бо найкращі вояки –

Запорозькі козаки !


24 учень: І не буде переводу

Українському народу

Доки із глибин сторіч

Долина козацький клич.


25 учень: Гей, Ви хлопці-козаки,

Час нам пісню заспівати,

Наша мати, рідна Січ,

Подає до волі клич.

Пісня «Ми-козаки»


26 учень: Батько, мати, брат, сестричка

І всі інші члени роду –

Всі належать до одного

Українського народу.

27 учень: Розквітай прекрасна Україно,

Рідна земле, матінко моя,

Хай лунає мова солов’їна

Пісня неповторная твоя.

Пісня «Країна моя»

ВЧИТЕЛЬ. А зараз пограємо в гру «Павутинка» - тобто ми стаємо в коло, ведучий називає частину прислів’я і передає комусь з учнів клубочок ниток – ваше завдання закінчити його і т.д.

1. Шануй батька і неньку - / буде тобі скрізь гладенько.
2. Добрі діти – батькам вінець, а / злі діти – батькам кінець.
3. Яке дерево – такі й квіти, які / батьки – такі й діти.
4. Який дуб – такий тин, який / батько – такий син.
5. Який кущ – така й калина, яеа / мати – така й дитина.
6. Сім’я без батька, як / хата без даху.
7. Хто батька-матір зневажає, той / добра не знає.
8. Яке дараво, такі в нього квіточки, які / батьки, такі в них діточки.
9. Добре дитині, коли / добрі батько й матір.
10. При сонці тепло, при / матері тепло.
11. Яка сім’я, / такий і я.
12. Як мати рідненька, то й / сорочка біленька.
13. Як не навчиш дитину в пелюшках. То / не навчиш і в подушках.
14. Малі діти не дають спати, а / великі жити.


ВЧИТЕЛЬ. Мабуть, у кожній родині люблять жартувати, якою б засмученою не була людина, та, почувши дотепний жатр, вона обов’язково посміхнеться. Давайте послухаємо гуморески, які нам підготували родини.


ГУМОРЕСКА 1. (Батько, син).
- А ти татку, в школі вчився?
- Учився, Сергійку.
- А то правда, що ти, татку,
Був одержав двійку?
- Було таке, траплялося...
Малий засміявся:
- Тоді мама правду каже,
Що я в тебе вдався.


ГУМОРЕСКА 2. (Дідусь, бабуся).
Зубрить дід англійську мову,
Хоч йому вже близько ста.
З словником казки дитячі
Помалесенько чита:
- Пліз, гет май шюз, мендід, бабо! –
Раз повів він мудру річ.
Баба злиться: що це значить?
- Постав валянки у піч.
Вранці бабадіда будить:
- Гей, о’кей! Шурлей-мурлів!
Дід питає: - Що то значить?
- Правий валянок згорів.


ГУМОРЕСКА 3. (Мати,батько).
Мати шиє, поруч сидить батько і дає поради:
- Не поспішай, візьми тррохи вліво, пильнуй, щоб голка була від краю на півсантиметра...
- Ти що здурів? Ти ж зовсім не вмієш шити, а вчиш мене?!
- Але ж і ти не вмієш водити машину, а постійно вчиш мене, коли я за кермом.


ГУМОРЕСКА 4. (Батько, донька).
На дивані сидить тато, розгадує кросворд. Входить донька.
- Тату, допоможи розв’язати задачу.
- Прийде мама - допоможе.
Донька виходить, знову входить.
- Тату, там на кухні кран прорвало, вода тече.
- Прийде мама - відремонтує.
Донька виходить, батько встає. Водить носом, входить донька.
- Що це паленим пахне?
- А, на кухні білизна горить.
- А чому ж ти мовчиш?
- Прийде мама – погасить.


ВЧИТЕЛЬ. Дякую за дотепні жарти, надіюсь, що в нас таких родин немає, але на віку, як на довгій ниві, може бути всього.


ВЧИТЕЛЬ. А зараз звертаюсь до вас, дорогі діти. Хочу зачитати вам такий наказ, прислухайтесь до цих слів.
Батько й мати дали вам життя і живуть для вашого щастя. Не завдавайте їм болю, образ, прикрощів, страждань. Все, що вам дають батько й мати – це їхня праця, піт, втома. Умійте поважати працю батьків. Найбільше щастя для матері й батька – ваша працьовитість, любов до науки, повага до старших. Якщо люди вважають вас недобрими людьми – це велике горе для ваших батьків. 
Любити їх – означає приносити в дім мир та спокій. Ваша сім’я – це не тільки батько й матір, бабуся й дідусь, цей ви, діти. Це ваша поведінка, ваші вчинки. Справжня свобода сина й дочки – бути слухняними дітьми. 
Будьте ж чуйними й гідними своїх родин! 

Вчитель: Сьогодні ми ще не зробили одну добру справу. Напередодні свята Миколая як же не зробити доброї справи? І така справа є: чекати в гості самого Миколая. Тож зустрічайте.

(заходить Миколай)


С в я т и й М и к о л а й: 
Вітаю вас, любі діти, шановна громадо!
Я прийшов до вас із далеких небесних просторів і приніс вам благословення від Бога. 
Нині свято в вашім домі і я вас вітаю, 
Гараздів, здоров’я і доброї долі щиро вам бажаю.
Лиш радість та мир несу я в оселі, 
Нехай люди завжди будуть веселі. 
Нехай сліз не буде, не буде біди. 
Багато дарунків приніс я сюди. 

Наказую вам чесно жити, від зла тікати, а добро творити.

Сьогодні я приніс вам солодкі й смачні подарунки й усіх ними наділю: і чемних, і, навіть, не зовсім чемних, бо ви всі мені любі й милі.


(Роздає подарунки)


28 учень: Ось добігає це свято кінця,

Хай лихо обходить ваш дім.

Міцного здоров’я і повного щастя

Набути бажаєм усім!

29 учень: Кохана матусю і рідний татусю,

І наші хороші дідусь і бабуся!  

Бажаєм вам радості, щастя й любові.

Бажаєм, щоб завжди були ви здорові!

30 учень: І хай здоров’я буде у родині,

Щоб радість й сміх веселий наш дзвенів!

Родині ми складаєм славу нині

І кажемо багато добрих слів.

31 учень: Дозвольте сьогодні усім побажати
Багато хороших і сонячних літ,
Дідусям і татам, бабусям і мамам,
Братам і сестричкам - палкий наш привіт.

32 учень: Людське безсмертя з роду і до роду
Увись росте з коріння родоводу.
І тільки той, у кого серце чуле.
Хто знає, береже минуле
І вміє шанувать сучасне,-
Лиш той майбутнє вивершить прекрасне!
33 учень: Вклоняємося усім вам доземно.

(Виходять усі учні і вклоняються батькам).


ВЧИТЕЛЬ. От і закінчуються наші незвичайні батьківські збори. Я щиро вдячна всім, хто знайшов час і прийшов до нас у гості, всім, хто взяв активну участь у підготовці і створенні нашого свята. Сподіваюся, що такі свята стануть традицією нашої великої родини, адже, школа є також частинкою цієї родини.

А закінчити хочу такими словами:
Хай наш незвичайний сімейний урок
Для вас усіх буде, як свято.
Нехай всі родини, як пишний вінок,
Щастям барвистим будуть багаті.
Бабусю шануйте та дідуся,
Матусю любіть і тата,
Нехай родина дружна уся
Буде на радість завжди багата.
Хай тішиться внуками бабця та дід,
Хай тато та мама радіють дитині,
Хай буде, як дуб, могутнім ваш рід,
Хай злагода й мир запанують в родині!

Пісня «А ми бажаєм вам добра»


ВЧИТЕЛЬ. На все добре! До нових зустрічей!


Додаток 1 
Анкета для дітей

1.З ким із родини ти ділишся своїми враженнями про якусь радісну чи сумну подію? 
2. Які свята ви відзначаєте у родині? 
3.Яку пісню любить слухати твоя мама? 
4.Твоя найбільша мрія. 
5.Із ким з однокласників ти дружиш? 
6.Ти отримав на уроці 1 бал. Що тобі скажуть батьки? 
7.Який предмет у школі для тебе найцікавіший? 

Додаток 2
 
Анкета для батьків

1.Хто у вашій сім’ї більше уваги приділяє дітям: мама, тато, бабуся, дідусь? 
2.Які сімейні традиції ви принесли зі свого дитинства в дитинство ваших дітей? 
3.Ваша улюблена пісня. 
4.Найбільша мрія вашої дитини. 
5.З ким із однокласників дружить ваша дитина? 
6.Дитина отримала погану оцінку: ваші дії. 
7.Який предмет у школі є найцікавішим для вашої дитини? 
8.Які проблеми має ваша дитина? 
9.Скільки годин на день ви спілкуєтеся з вашою дитиною? 
10.Що нового для себе ви взяли із сьогоднішніх зборів? 
11.Ваші пропозиції щодо навчально – виховного процесу у класі.

Додаток 3 
Пам’ятка батькам

«Ваша власна поведінка – найвирішальніша річ. Ви думаєте, що виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи караєте її. Ви виховуєте її кожну мить Вашого життя, навіть тоді, коли Вас немає вдома.» А.С. Макаренко

- Любіть дитину не за те, що вона розумна чи красива, а лише за те, що вона Ваша дитина. 
- Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мову. Цікавтесь її справами та проблемами. 
- Надавайте дитині самостійності в діях і прийнятті рішень. 
- Не відгороджуйте дитину від обов’язків та проблем. Вирішуйте всі справи разом з нею. 
- Слідкуйте за своєю зовнішністю. Дитина повинна пишатися вами. 
- Привчайте дітей до самообслуговування. Формуйте трудові навички і любов до праці. 
- Пам’ятайте, що дитина коли-небудь подорослішає і їй доведеться жити самостійно. Готуйте її до майбутнього життя. 
- Ви – перший друг і порадник дитини.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Классному руководителю

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Нестандартні батьківські збори в 5 класі. РОДИННЕ СВЯТО «Моя сім’я – моя родина»

Автор: Царинна Людмила Геннадіївна

Дата: 13.02.2016

Номер свидетельства: 293084


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства