Сабақ тақырыбы: | Жемістер мен көгөністердің пішінін зерттейміз. | Мектеп: Екіаша орта мектебі |
Күні:19.02.2018ж. | Кабинет: 33 | Мұғалімнің есімі: Елеусизов Б.Қ. |
СЫНЫП: 1 «А» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.1.1 Өз идеялары мен сезімдерін айқындау үшін қарапайым тәсілдерді анықтап, қоршаған ортадағы кейбір визуалды элементтерді қолдану. | |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жемістер мен көкөністердің түстерін, пішінін ажыратады, пайдалы жақтарын біледі. Оқушылардың басым көпшілігі: Өзінің қиялындағы бейнелерді пайдалануды үйренеді, ермексаздан жемістер мен көгөністердің бейнесін жасайды. Кейбір оқушылар: жемістер мен көгөністерді ермексаздан жасайды, бейнесін сала алады, пайдалы тағамдарды анықтайды. | |
Жетістік критерийлері | Жемістер мен көгөністердің түстерін ажырата отырып, пішінін анықтап пайдалы жақтарын айта алады. Өз қиялындағы бейнені анықтап, өз бетінше жұмыс жасайды. | |
Құндылықтарын дарыту | Оқушылардың бір –бірімен жұптаса, топтаса отырып, еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу. | |
Пәнаралық байланыс | Сурет, өзін-өзі тану, еңбек, дүниетану, математика, сауат ашу. | |
АКТ қолдану дағдылары | Бейнебаян, аудиожазба. | |
Жұмысқа қажетті материалдар | Ермексаз, түрлі-түсті қарандаш, жұмыс дәптері. | |
Ресурстар | Шаттық шеңбері, топтық жұмыс, оқулықпен жұмыс, жұмыс дәптерімен жұмыс, ермексаз бен жұмыс, үлестірме қағаздар, жемістер мен көгөністердің суреттері, жасанды жеміс, көгөністер, интернет. | |
Сілтеме: | Көркем еңбек пәнінің оқулығы және әдістемесі.ОМЖ, ҰМЖ, ҚМЖ. | |
Тілдік құзыреттілік | Көгөністер – овощи – vegetables Жемістер – фрукты - fruit | |
Сабақ барысы: | ||
Тапсырмалар/ уақыты/ | Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушы іс-әрекеті |
Сабақтың басы: Психологиялық ахуал орнату. 3мин | Бала, бала, балапан Қане, қайсы, алақан. Саусақтарың әйбат, Былай-былай ойнат. Бала, бала, балапан Қане, қайсы, алақан. Саусақтарың әйбат, Былай-былай ойнат – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! | Оқушылар бір - бірлерінің қолдарынан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезінеді. |
Топтастыру: 3мин | Жемістер мен көгөністер | 1-топ «Алма» 2-топ «Құлпынай» 3-топ «Қияр» 4-топ «Қызанақ» |
Сабақтың ортасы: Қызығушылығын ояту. 3 мин | Бейнебаян арқылы оқушылардың қызығушылығын оята отырып, «Ойтастау стратегиясы» арқылы жаңа тақырыпты ашу. | Бейнебаян туралы ойларын айтуы. Нелерді көрдіңдер? Олар не деп аталады? Олардың құрамында адам ағзасына пайдалы нелер бар? |
Білу: | Муляж көрсету арқылы (геометриялық фигуралар, пішіні көлемі пайдасы) | Муляж ұстай отырып, оның пішінін, көлемін, түсін анықтай алады. |
Түсіну: | Оқулықпен жұмыс.102-103 бет Суретте берілген көгөністер мен жемістерге назар аудар. Олардың түсі мен пішіні қандай? Үйде немесе дүкенде басқа да жемістер мен көгөністерге қара. Олардың түсі мен пішінін анықта. Есте сақтап, бейнелеуге тырыс. Алдындағы берілген жасанды жемістер мен көгөністерді анықтап, себеттерге салады. | Оқушылар түсінгені бойынша жемістер мен көгөністерді ажыратады. |
Сергіту сәті: | Пішіндер | Shapes Song | Фигуры [Torghai-TV] | Әуен ырғағына билейді. |
Тілдік құзреттілік | Көгөністер – овощи – vegetables Жемістер – фрукты - fruit | Оқушылар көгөністер, жемістер туралы 3 тілде меңгереді. |
Өз бетінше жұмыс | Жұмыс дәптері 21-бет. Жұмыстың орындалу реті: Қолдан сомдалған мүсіндерді жан-жағынан көруге бола ма? Ал суретті ше? | Оқушылар жемістер мен көгөністердің пішіні мен түстерін анықтап, қарындаш, фломастермен салады. |
Операционалдық орындаушылық кезең | Бояумен жұмыс жасайды. | Жемістер мен көгөністердің суреті беріледі соны тиісті түстермен бояйды. |
Ой толғаныс Қолдану | Дескриптор: 1.Қандай жеміс немесе көгөністің түрін боядың? 2.Оның түсі қандай? 3.Пішіні қандай? 4.Дәмі қандай? | ҚМЖ тапсырмасын орындайды. |
Жинақтау: | Түрлі-түсті ермексаздан бірнеше көгөніс пен жемісті мүсінде. Мұғалімің және достарыңмен бірге көгөніс пен жемістен тұратын ұжымдық себет жаса. Ермексазбен жұмыс. Қауіпсіздік ережесін ескерту. | Жемістер мен көгөністердің бір-бір мүсінін жасау. |
Сабақтың соңы | Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім | |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |