Урок в 5 класі; Лінійна перспектива. Композиція: «Краєвиди мого дитинства»
Урок в 5 класі; Лінійна перспектива. Композиція: «Краєвиди мого дитинства»
Мета уроку: Ознайомити зі способом відтворення простору за допомогою лінійної перспективи; уміти малювати архітектурні споруди, формувати навички малювати предмети прямокутної форми в перспективі; розвивати окомір, спостережливість; продовження навичок роботи з фарбами,олівцями, та комп’ютером ; виховувати любов до краси рідного краю.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Мета: Ознайомити зі способом відтворення простору за допомогою лінійної перспективи; уміти малювати архітектурні споруди, формувати навички малювати предмети прямокутної форми в перспективі; розвивати окомір, спостережливість; продовження навичок роботи з фарбами,олівцями, та комп’ютером ; виховувати любов до краси рідного краю.
Тип уроку: комбінований
Техніка виконання: Живопис, графіка, малювання на комп’ютері в програмі «Paint».
Обладнання: для учителя – плакат із зображенням хати у фронтальному та кутовому положеннях, програма Презентація «Краєвиди мого дитинства», кружечки для оцінювання робіт учнів;
для учнів - альбом, простий олівець, гумка, різнокольорові олівці, фарби, пензлики,палітра, склянка з водою, опорні елементи для композиції.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
2. Повідомлення теми уроку.
Добрий день діти! Сьогодні у нас урок незвичайний і дуже цікавий. Перш ніж я назву тему уроку, хочу у вас запитати: Хто з вас із народження проживає в нашому селищі? Відповідь.
І ті з вас що народилися в нашій Червоногригорівці, і ті що приїхали з других місць, все рівно, завжди будуть згадувати її, як рідний край свого дитинства. Тому що дитинство ваше проходить в цьому чудовому куточку нашої великої держави України.
А тема нашого уроку: «Краєвиди мого дитинства»
Девіз нашого уроку: «Ми – художники, митці! Ми - таланти і творці!»
3. Мотивація навчальної діяльності.
Задача нашого уроку навчитись малювати сільські краєвиди за допомогою лінійної перспективи розвиваючи творчу активність, талант і навички роботи з фарбами, олівцями та комп’ютером. Дітки а хто знає, що таке перспектива? Відповіді. (Видиме скорочення предметів, які віддаляються від нас).
Які ви знаєте найважливіші терміни лінійної перспективи? Відповіді. (Лінія горизонту, точка сходження ліній. )
А зараз давайте трішечки повторимо пройдений матеріал за допомогою тестів…
На сьогоднішньому уроці ми з вами розділились на команди:
Зараз ми переглянемо презентацію краєвидів нашого чарівного, мальовничого селища. При перегляді будите уважні, зверніть увагу на ті моменти де є явно виражена лінійна перспектива, якого кольору небо, дерева та простір в різні пори року, яка пора року вам найбільше сподобалась при перегляді презентації. Твори яких художників вам найбільше сподобались і запам’яталися.
ПЕРЕГЛЯД ПРЕЗЕНТАЦІЇ
Запитання після перегляду презентації
1. На березі якого водосховища знаходиться наше селище?
2. Які пори року вам найбільше сподобалися при перегляді?
3. Які кольори характерні для осені і зими?
4. З чим зрівнюються наші степи?(морем, килимом)
5. Назвіть прізвища художників яких ви запам’ятали?
Сьогодні настала і ваша черга спробувати відтворити у своїх роботах природу рідного краю.
4. Пояснення нового матеріалу.
Перед початком роботи нагадую: незабудьте визначити де буде знаходитись ваша лінія горизонту, точка сходження прямих лінії, центр вашої композиції, задній план, і що буде знаходитись на передньому плані вашого малюнка. Можливо головним персонажем нашої композиції буде річка з її широкими берегами, яка тече за обрій, або довга дорога яка пролягає в далечінь. Яку найменшу ширину ми побачимо?
Як змінюються предмети що віддаляються?
Яку пору доби й року, в яку погоду – вітряну чи тиху – ви хотіли б зобразити природу на своєму малюнку?
Які кольори додамо до кольорів неба?
Які мазки використовуємо, у якому напрямку?
Як відрізнятимуться зображення дерев дальнього плану від дерев першого плану?
Педагогічний малюнок на дошці.
Кожна команда отримує своє завдання:
Команди «Веселі живописці», « Уважні графіки» - для вас завдання виконання вашої композиції в альбомах – фарбами і олівцями;
а для команди «Кмітливі програмісти» - за комп’ютером.
За добре виконану роботу учні отримують червоні кружечки – 11 балів.
зелені – 10 балів
сині – 9 балів
6 найкращих робіт відбираємо і демонструємо класу.
5. Практична робота.
Самостійне виконання роботи учнями, учитель надає їм індивідуальну допомогу.
6. Закріплення нових знань і вмінь.
Бесіда.
1. Найкращі роботи
2. Що вам сьогодні сподобалося на уроці?
3. Що вам на уроці допомагало в роботі?
4. Чи змінилося ваше ставлення до краси нашого рідного краю?
5. Для зображення яких предметів треба було б використовувати точку сходження?
7.Підсумок уроку.
Аналіз проведеної роботи.
Д \ з. Доопрацювати свої малюнки, краще розфарбувати, спостерігайте за красою природи нашого рідного селища, та відтворюйте її.