Бекітемін:
Сабақтың №
14
Мерзімі
14.10; 16.10; 17.10
Сыныбы
9-А,Б,В,Г,Д
Пәні
Сызу
Сабақтың тақырыбы
Түзу сызық кесіндісі мен жазық фигураның эпюрін салу
Сілтеме (дереккөздері)
9-сынып кітабы, тапсырмалар
Мақсат
Оқушыларға түзу сызық кесіндісі мен жазық фигураның эпюрі туралы меңгерту
Міндеттері
- Білімділік
- Дамытушылық
- Тәрбиелік
Оқушыларға түзу сызық кесіндісі мен жазық фигураның эпюрі туралы түсіндіру
Оқушыларға түзу сызық кесіндісі мен жазық фигураның эпюрін салуды үйрету.
Оқушыларды ұқыптылыққа,тиянақтылыққа,эстетикаға тәрбиелеу.
Оқыту нәтижелері
Оқушыларға нүктені проекциялауды үйрету.
Сабақтың көрнекілігі
9-сынып оқулығы,
Сабақтың әдіс-тәсілдері
СТО,топтық,,жұптық
Сабақтағы орындалатын жұмыстар
Уақыты
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Топқа бөлу
3 мин
Амандасып,оқушылардың көңіл- күйін біледі.Оқушыларды түстер жазылған қағаздар арқылы топқа бөлу.(Қызыл,жасыл,көк)
Оқушылар алған қағаздары бойынша топқа бөлінеді.Топ-
тың мүшелері бір-біріне тілек айтады.
Миға шабуыл
(Араласып кеткен оқиғалар)
Пікірталас,
(Жұпта,топта талқылау, талдау)
Практикалық
жұмыс
5 мин
5 мин
23 мин
Әр топқа сұрақтарды таратады және сұрақтарға дұрыс жауап табу тапсырылады.
Оқушылар түзу сызық кесіндісі мен жазық фигураның эпюрі туралы түсінгендерін айтады.
2.14-сурет,2.15-сурет,2.16-суреттерді орындау тапсырылады.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп отырады.
Әр оқушы жеке ойланып,одан соң жұпта,топта талдап,бір шешімге келеді де,қағазға түсіріп отырады.
Әр оқушы өздігінен жұмыс орындайды.
Сергіту сәті
Эссе(Бір айналым сұхбат)
Үйге тапсырма,
қорытындылау,
бағалау
Рефлекция
3 мин
3 мин
2 мин
1 мин
Сергіту сәтін ұйымдастырады.
Сабақта не түсінгендері,түйгендері туралы айтады.
Түзу сызықтың кесіндісі мен жазық фигураның эпюрін салу тапсырылады.
Сабақ туралы қандай пікір айтасыңдар?(Не ұнады,не ұнамады) Нені түсінбедіңдер?
Оқушылар барлығы қатысады.Әр топ
не түсінгендері
бойынша бір ауыз сөз айтады.Оқушы-
лар өздерін,сынып-н
бағалауы тиіс.
Ойларын стикерге жазып іледі.