Розвивати емоційно-почуттєву сферу, образне мислення, спостережливість виховувати любов до природи та бережливе ставлення до неї.
Тип уроку: проект.
Техніка виконання:акварельний живопис.
Обладнання: для вчителя – репродукції картин видатних художників: І. Левітана, В. Чагодар, Д. Левицького, К. Коровіна та інші; малюнки учнів з методичного фонду, роздавальний матеріал (ілюстрації пейзажу) аудіозапис музичного твору П.І. Чайковского «Пори року», «Осінь»; для учнів альбом, акварельні фарби, пензлі склянка з водою, простий олівець, гумка, палітра словник для запису термінів образотворчого мистецтва, повідомлення та презентації учнів про художників
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Тепла гама «Золотої осені» (пейзажний етюд)»
План уроку
Тема.Тепла гама «Золотоїосені»(пейзажний етюд)
Мета: - Поширити знання з кольорознавства,
Учити створювати композицію етюду
Удосконалювати вміння змішувати кольори
Розвивати емоційно-почуттєву сферу, образне мислення, спостережливість виховувати любов до природи та бережливе ставлення до неї.
Тип уроку: проект.
Техніка виконання:акварельний живопис.
Обладнання: для вчителя – репродукції картин видатних художників: І. Левітана, В. Чагодар, Д. Левицького, К. Коровіна та інші; малюнки учнів з методичного фонду, роздавальний матеріал (ілюстрації пейзажу) аудіозапис музичного твору П.І. Чайковского «Пори року», «Осінь»; для учнів альбом, акварельні фарби, пензлі склянка з водою, простий олівець, гумка, палітра словник для запису термінів образотворчого мистецтва, повідомлення та презентації учнів про художників.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення теми уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь.
Бесіда
Що таке краєвид?
Які дві основні частини присутні в краєвиді?
Що розділяє ці дві частини?
Як можна урізноманітнити частину картинної площі з умовою назвою «Земля»
Звідки на малюнку можуть починатися дерева?
Де на картинній площі зображуються дерева?
Які кольори називають теплими, а які холодними?
Наведіть приклади живописних творів.
Які написані телій кольоровій гаммі; холодній кольоровій гаммі?
(Демонстрація репродукцій картин художників які працювали фарбами теплих кольорів, та які, що віддавали перевагу холодним кольорам)
ІV. Мотивація навчальної діяльності
Бесіда.
А в яких ви кольорах бачити осінь?
Що відчули, побувавши на екскурсії?
(Світлу радість задоволення від осіннього золотого убору дерев та кущів від жовтого багряного листя, що тихо падало, кружляючи в повітрі.)
Послухайте, як красиво описує чарівницею – осінь поет Володимир Сосюра.
Облітають квіти, обриває вітер
Пелюстки печальні в синій тишині
По садах пустинних іде гордовито
Осінь жовтокоса на баскім коні.
А ось що почула поетеса Ліна Костенко:
Красива осінь вишиває клени червоним ,
Жовтим, срібним, золотим,
А листя просить: - виший нас зеленим!
Ми ще побудем, ще не облетим.
Діти, а які ви підготували вірші про осінь?
Кого з відомих художників, що присвятили свою творчість зображенню золотої осіні, ви знаєте?
(Демонстрація репродукцій картин художників, та презинтацій) группа дослідників
Слово вчителя.
Сьогодні ми будемо виконувати в пейзажний етюд. Нам буде необхідно застосувати всі свої знання про перспективу та пропорції.
V. Пояснення нового матеріалу, завдання класу.
Придумати кілька ескізів з характерними ознаками золотої осені. Група художників
Дати образну назву ілюстрації пейзажу(1 – архітектурний краєвид у пейзажі; 2 – краєвид з долиною чи полем та деревами; 3 – краєвид за вікном)
Бесіда
Чи бачите ви на цих картинах знайомі кольори осені?
Як зображені на них близькі предмети? А далекі?
Чи спостерігали ви такі явища в природі ( Пам’ятаєте, близьки предмети ми бачили виразнішими, а далекі – бліднішими, світлішими, і вони здавалися меншими).
Який колір мала далечінь?
Робота над формуванням термінів
У словники з образотворчого мистецтва так учні записують визначення «пейзажний етюд».
VІ. Практична робота
Слово вчителя
Перший етап – це вирішити, що найбільше сподобалося вам в осінньому краєвиді, зафіксуйте на папері те, що вималювалося у вашій уяві. Це буде перший начерк вашого малюнка на тему.
За допомогою лінії ви компонуєте, визначаєте пропорції та форми предметів, відповідно до законів перспективи, будуєте простір і в ньому розміщуєте різні об’єкти (будинки, людей, дерева тощо)
Як завжди, ведіть малюнок у всіх його частинах
Далі визначайте звідки буде освітлення. Коли світить сонце, чітко проступають контрасти холодних і теплих кольорів, це треба виявити у малюнку, особливо пейзажному. Від прокладання основних кольорів поступово вводьте нові барви та відтінки.
Звучить аудіо запис, учні працюють під контролем учителя
VII. Підсумок уроку. Рефлексія.
Учитель аналізує й оцінює роботи учнів проводить конкурс на кращу назву малюнка.
Гра «Мікрофон»
Що сподобалось у проекті?
Що вийшло найкраще?
Які труднощі виникли?
Ваші побажання щодо майбутніх проектів.
Група проекту «експерти» допомагають у оцінюванні творчих робіт.
VIII. Домашнє завдання
Підготувати роботи до тематичної виставки у школі.