kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сызбада көріністерді орналастыру.Жергілікті көрініс.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жаңа білім беру мазмұны бойынша сабақ жоспарының үлгісі. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сызбада көріністерді орналастыру.Жергілікті көрініс.»

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Кескіндердің негізгі түрлері және оны құрастыру

Орта мерзімді жоспар тарауы:

Қималар мен тіліктер

Мектеп: № 34 ЖОББМ

Күні: 27.04.2018

Мұғалімнің аты-жөні: Жаксылыков Тлек Толеужанович

Сынып: 10

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Сызбада көріністерді орналастыру.Жергілікті көрініс.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.2.4.1 Сызбада көріністерді орналастыру. Жергілікті көріністер.


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Негізгі көріністердің сызбада орналасуын атап өту

Көптеген оқушылар:

Көріністердің аксонометриялық проекциясы бойынша орындай алу

Кейбір оқушылар:

Фронталь, горизонталь, профиль проекциясы бойынша негізгі көріністерді сызбада орындайды, салыстырады, талдай алу

Бағалау критерийі

Қима, тілік көріністерін көрсете алады;

Жазықтықта алатын негізгі алты көріністер туралы айта алады

Тетіктің үш көрінісін сыза алады;

Тілдік мақсаттар


Оқушыларда проекциялаудың маңызы мен оны сипаттау дағдысы дамиды.

Пәндік лексика және терминология:

Көрініс- вид-view

Проекция- проекция- projection

Тетік-деталь- detail

Жергілікті көрініс-местный вид- local view

Диалог/жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:

Тетікті бір немесе бірнеше жазықтықпен ойша қиғанда алынатын кескін … деп аталады.

Фигураның кескінін... деп аталады, себебі қиюшы нәрсені жазықтықпен ойша қиғанда...

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» бағдарламасы бойынша өмір бойы білім алу, құрмет, ынтымақтастық құндылықтарға баулу арқылы іске асырылады

Пәнаралық байланыс

Математика, геометрия

Алдыңғы білім

Сызбаларды орындау және оқу

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Әдістері

Мақсаты

Уақыты

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы





Алдыңғы сабақта алған білімдерді пысықтау.


Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Сиқырлы таяқша».


«Бағдаршам» әдісі


Сәлемдесу.

Оқушыларға жағымды ахуал туғызу.

Топқа бөлу.

Заттың үш көрінісі(графикалық,) сурет бөліктері арқылы үш топқа бөліну


Тапсырма 1.

Оқушылар алдыңғы сабақта алған білімдерін жұптасып пысықтайды. Ол үшін, сұрағы бар таяқшалардың біреуін таңдап, ішіндегі сұраққа жауап береді. (Таяқшалардың ішінде сұрақсыз таяқша да бар екен)


Жүру барысы: Әр топ бір-бір таяқшадан алады, сұрақтарын талқылап еске түсіреді.


Топтар бір-бірінің жауабын тыңдайды, бағалайды.



1 2 3

1-дұрыс жауап берді!

2-жауабы толық емес, мен толықтырамын!

3-жауабы қате, мен жауап беремін!



Таяқшаның ішіндегі сұрақтар:

Конус дегеніміз не?

Цилиндірдің толық жасбасы...(мысал)

Призма неше түрге бөлінеді...(мысал келтір)

Пирамида табаныдеп нені айтамыз... (мысал келтір)

Текше мен параллельпипед беттерінің жазбаларына ... (мысал келтір)

Пирамиданың қабырғаларының шамаларын салу үшін нені білу керек.. ( мысал келтір)

Мұғалім: қалыптастырушы бағалауды жүргізіп отырамын.




Сұрағы жазылған таяқшалар (6-7 сұрақ-таяқша)


Сигналды қағаздар (Қызыл, Сары, Жасыл) (6 данадан)






Сабақтың ортасы





Жеке жұмыс

Негізгі түсініктерді жинақтау, есте сақтау, жазылым дағдысын дамыту

Бағалау «Табыс баспалдағы»

Білімді анықтау, зерттеушілік, ізденушілік, тұжырым жасау.











«ДЖИГСО» әдісі

Бағалау «Жұлдызша»

Мағынаны ажырату

2- тапсырма

Топтық жұмыс. Оқулықпен жұмыс

Ақпарат алу, өңдеу, талқылау, бақылаушы рөлі арқылы өзінің іс-әрекеттерін талдау, оқылым, айтылым, тыңдалым дағдыларын дамыту

«Тыңдап отырған үштік» әдісі

Зерттеуші (тақырыппен таныстырады)

Тілші (көмектесіп айтып отырады және түсініктеме беруді сұрайды)

Хатшы (қажетті жерлерін түртіп алып, әңгіме соңында қорытынды береді)

Дескриптор:

Көріністерді атайды, таныстырады

сызбаныңөлшембірліктерінпайдаланып, көріністерді сызаалады

Сызбадағы қима мен тіліктердің біртұтастығының маңыздылығын біле отырып, сыза алады .

І топ: проекция жазықтықтарында көріністерді сызады

ІІ топ: Тетіктердің үш көрінісін сыза алады

ІІІ топ: Жергілікті көріністерді кескіндей алады


3-тапсырма

Джигсо әдісі бойынша постерді қорғау

Бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек»


Оқулық

А3, маркер

http://ok-t.ru/studopedia/baza1/1222365114040.files/image225.gif

http://actiondraw.ru/simples/akson.png

http://imgal.ru/usrfile/img/ploskosti-chertej.jpg

http://900igr.net/up/datas/92259/017.jpg




Оқулық.

10-сынып, дәптер



Сабақтың соңы

Топтық жұмыс

Бағалау

«Әткеншек» әдісі


Үй жұмысы


Рефлексия

«Бәрі менің қолымда» әдісі

Өз ойларымен бөлісу, еркін жеткізу

Кері байланыс


- Бүгін Сіз не білдіңіз?

- Бүгін Сіз үшін не ең керемет /таң қаларлық, қызықты, пайдалы\ болды?

-Сіз нені басқаша істер едіңіз?



Сұқ саусақ – нақты ақпарат берілді

Бас бармақ- әлі ізденіс керек

Ортан терек- маған ұнамады

Шылдыр шүмек –психологиялық ахуал

Кішкентай бөбек – менің ұсынысым

Алақан - менің тілегім


Тарсия бағдарламасы







Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Оқушыларға қиындық тудырған сұрақтарына, ақпараттың өлшем бірліктеріне басқа өлшем бірлігіне ауыстыруға бағыт- бағдар беріп көмек көрсетемін.



«Бағдаршам», «Жұлдызша»,

«Екі жұлдыз, бір тілек»

бағалау парағы бойынша бағаланады.

«Бәрі менің қолымда» әдісі


кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін сақтау

Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Сызбада көріністерді орналастыру.Жергілікті көрініс.

Автор: Жаксылыков Тлек Толеужанович

Дата: 15.06.2019

Номер свидетельства: 514882


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства