kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сурет салуды, сурет салуды? за?дылы?тарын ж?не кезе?дерін ме?герту

Нажмите, чтобы узнать подробности

Т?рбиелігі:Бейнелеу  ?нері м?дениеттілігін таныстыру. О?ушылар?а эстетикалы? т?рбие беру.

??рал-жабды?тар: Сурет альбомы,акварель,?алам?ш,?шіргіш,?арандаш,о?у ??ралы,бейнелеу ??ралдары.

Саба?ты? т?рі: аралас саба?

Саба?ты? ?дісі: т?сіндіру,с?ра?-жауап,сараманды? ж?мыс

К?рнекіліктері: слайд материалдары,б?лме интереріні? плакаты, натюрморт (постановка)

Саба?ты? барысы: 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сурет салуды, сурет салуды? за?дылы?тарын ж?не кезе?дерін ме?герту»

Пән:Бейнелеу өнері

Сынып: 6 «Е»

Күні: 19.11.2015 ж

Тақырып: Сурет салуды,сурет салудың заңдылықтарын және кезеңдерін меңгерту.

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Оқушыларды сауатты сурет салуға үйрету.

Дамытушылығы: Оқушылардың сурет салуға деген,өнерге деген құштарлықтарын ояту.

Тәрбиелігі:Бейнелеу өнері мәдениеттілігін таныстыру. Оқушыларға эстетикалық тәрбие беру.

Құрал-жабдықтар: Сурет альбомы,акварель,қаламұш,өшіргіш,қарандаш,оқу құралы,бейнелеу құралдары.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: түсіндіру,сұрақ-жауап,сарамандық жұмыс

Көрнекіліктері: слайд материалдары,бөлме интерерінің плакаты, натюрморт (постановка)

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Амандасу

  2. Түгелдеу

  3. Сабаққа даярлығын тексеру

  4. Құрал-жабдықтарын тексеру

  1. Үй тапсырмасын тексеру

Үйге өткен тақырыптарды қайталау және бейнелеу өнерінің бір түріне графикаға байланысты сурет салу.

Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қоймас бұрын –

( 1. Тақтаға бөлме ішінің перспективалық көрінісінің суретті ілінеді. )



( 2. Бөлме іші жиhазсыз, осы бөлменің ішін жиhазбен толтыру керек. Ол үшін бізге сатушы және сатып алушы дизайнерлер керек.)


( 3. Жиhаз сатушыдан дизайнерлер жиhаз сатып алып,артындағы сұрақтарға жауап беріп бөлме ішіне орналастырады. )



( 4. Жиhаз сатушы дұрыс жауап берген (дизайнерлерге) оқушыға бес жұлдыз береді.)



Сұрақ-жауап

  1. Бейнелеу өнерінің түрлерін ата.

(графика,живопись,мүсін,сәнді-қолданбалы өнер,сәулет өнері)

  1. Бейнелеу өнерінің жанрларын ата.

(портрет,натюрморт,пейзаж,тарихи жанр, баталдық, маринистік, анималистік)

  1. Сызықтарды қағаз бетіне қалай және қандай бағытта түсіруге болады?

(сызықтарды қағаз бетіне заттың формасына байланысты оң бағытта,сол бағытта және түзу сызықтармен түсіруге болады)

  1. Штрих дегеніміз не?

(көптеген біртектес сызықтардың жиынтығы)

  1. Жарық пен көлеңке дегеніміз не?

( көлеңке- бір заттың бір жағы жарық болса,оның екінші жарық түспейтұрған жағы.

жарық- қандайда бір затқа сәуленің мол түсіп тұрған жерін айтады)

  1. Графика дееніміз не?

(қағаз немесе картон бетіне қарандаш,қылқаламмен,тушпен салынған суреттер)

  1. Тұтас көру дегеніміз-

(бейнелейтін дененің қандайда болсын қырынан қарай отырып, көрінбейтін жағын толық көз алдыңа келтіру)

  1. Графика түрлері

(станокты графика,кітап графикасы, қолданбалы графика,плакат, компьютерлік графика)


  1. Сергіту сәті

Балалар жаңа сабақты бастамас бұрын сергіту сәтінен бастайық.

Біз сабақты бастаймыз,

Партамызға отырып,

Табыс тілеп көзбенен,

Жаңа білім алуға,

Алға қадам бастаймыз.


IV.Жаңа сабақ

Бүгінгі ашық сабағымыздың тақырыбы: «Сурет салуды,сурет салудың заңдылықтарын және кезеңдерін меңгерту»

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға сауатты сурет салуға,сурет салу заңдылықтарына,сурет салу кезеңдеріне үйрету.


Сурет салуды меңгеру үшін көптеген байланыстарды орната білу керек

  1. Заттың өзіне қарап немесе елестету арқылы сурет салу тәсілдерін меңгеру

  2. Cурет салудың негізін білу,яғни затты және оның бейнесін бақылау.

  3. Сурет салудың басты талаптарын қадағалау-жалпыдан дараға және дарадан жалпыға.


Қандайда бір сурет салмайық,оның барлығына ортақ белгілі бір,кезеңі болоды. Мысалы:Натюрморт

  1. Зат бейнесінің орналасуын анықтау (компановка)

  2. Құрлымын табу

  3. Пішінін анықтау

  4. Суреттің аяқталуы





Натюрморттың орындалу кезеңдері

Қағаздың ортақ нүктесін тауып,заттардың шеткі нүктелерін анықтау. Нұсқаның толық көрінісін көмекші сызықтар арқылы шығарып алу. Нұсқадағы жалпы заттардың түстерін анықтау.Көлеңке жарығын белгілеу.Нұсқаның түстерін палитраның көмегімен анықтау.


  1. Практикалық жұмыс

Натюрморт орындау

Оқушылардың өз беттерінше жұмыс жасауларына уақыт бөлу. Оларды сырттай бақылап отыру, 4-кезеңін бақыла.













1-кезең

2-кезең











3-кезең

4-кезең


  1. Сабақты бекіту,қорытындылау.

Жұмыстары аяқталған оқушыларды бағалау

  1. Үйге тапсырма беру

Суретті аяқтап келу.

Соңынан сабақ ұнады



немесе ұнамады оқушылар өз пікірлерін жазу.







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Сурет салуды, сурет салуды? за?дылы?тарын ж?не кезе?дерін ме?герту

Автор: Жакитова Маржан Манатовна

Дата: 14.06.2016

Номер свидетельства: 334424


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства