kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Скульптурна мова образотворчого мистецтва, види скульптури, засоби виразності. Створення анімалістичної композиції «Диво-птах».

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок с ИЗО для 5 класса по новой программе - Госстандарт (Украина)

План уроку:

 І. Організаційний момент.

ІІ. Повторення вивченого на попередніх уроках:

  • Метод «Мікрофон»

ІІІ. Актуалізація опорних знань:

  • Перегляд презентації «Дивовижний світ скульптури»

ІV. Мотивація знань учнів:

  • Гра «Дешифрувальник»
  • Складання «асоціативного куща»

V. Повідомлення теми і мети уроку

  • Очікування  «Дощечка сподівань»

VІ. Вивчення нового матеріалу:

  • Перегляд слайдів «Скульптура. Види скульптури»
  • Робота з «Словничком»
  • Перегляд відео фрагментів з мультфільму «Фіксики»: «Пластилін», «Солоне тісто»

VІІ. Закріплення вивченого матеріалу:

  • Гра «Плутанка»
  • Гра «Філворд»

Фізкультхвилинка «Райдуга»

 

VІІІ. Практична робота:

  • Перегляд відео «Диво-птахи»
  • Робота в групах

 

ІХ. Підведення підсумків виконання практичної роботи («Хвилинка слави»)

Х.Підсумок уроку:

  • Рефлексія
  • Метод «Прес»
  • Повернення до очікувань

ХІ. Домашнє завдання.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Скульптурна мова образотворчого мистецтва, види скульптури, засоби виразності. Створення анімалістичної композиції «Диво-птах». »

5 клас Урок 17

Урок розробила вчитель музичного та образотворчого мистецтва

Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Черкаської області

Царинна Людмила Геннадіївна

Тема уроку: Скульптурна мова образотворчого мистецтва, види скульптури, засоби виразності.

Створення анімалістичної композиції «Диво-птах».


Мета уроку: Познайомити учнів з поняттям «скульптура» та з різними видами

рельєфів (горельєф, барельєф, контррельєф);

      • формувати навички роботи з пластиліном: розмазування, розкачування, накладання, примазування;

      • уміння застосовувати стеки для вирівнювання, обрізування, загладжування;

      • розвивати почуття композиційного рішення;

      • прищеплювати любов до творів образотворчого мистецтва;

      • виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу.


Тип уроку: комбінований.


Методи навчання: словесні (розповідь, бесіда); наочні (ілюстрація, демонстрація); практичні (вправи).


Оснащення уроку:

  • Зоровий ряд: Колекція скульптурних статуеток, словничок термінів, рельєфні зображення, підручники, презентація «Скульптурна мова образотворчого мистецтва, види скульптури, засоби виразності. Створення анімалістичної композиції «Диво-птах», відео вставки «Дивовижний світ скульптури», «Що таке пластилін», «Як виготовити солоне тісто», відеофізхвилинка «Райдуга», гра «Філворд», гра «Дешифрувальник».

  • Матеріали та інструменти: роботи учнів, пластилін (пластичний матеріал), інструменти для ліплення – дощечка, стеки, основа під рельєф– вінілова платівка або СD-диски, паєтки, бісер, кольоровий картон, ножиці;

  • Обладнання: проектор, ноутбук


Терміни й поняття: «скульптура», «рельєф», «горельєф», «барельєф»,

«контррельєф»

Техніка виконання: ліплення


План уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Повторення вивченого на попередніх уроках:

  • Метод «Мікрофон»

ІІІ. Актуалізація опорних знань:

  • Перегляд презентації «Дивовижний світ скульптури»

ІV. Мотивація знань учнів:

  • Гра «Дешифрувальник»

  • Складання «асоціативного куща»

V. Повідомлення теми і мети уроку

  • Очікування «Дощечка сподівань»

VІ. Вивчення нового матеріалу:

  • Перегляд слайдів «Скульптура. Види скульптури»

  • Робота з «Словничком»

  • Перегляд відео фрагментів з мультфільму «Фіксики»: «Пластилін», «Солоне тісто»

VІІ. Закріплення вивченого матеріалу:

  • Гра «Плутанка»

  • Гра «Філворд»

Фізкультхвилинка «Райдуга»


VІІІ. Практична робота:

  • Перегляд відео «Диво-птахи»

  • Робота в групах


ІХ. Підведення підсумків виконання практичної роботи («Хвилинка слави»)

Х.Підсумок уроку:

  • Рефлексія

  • Метод «Прес»

  • Повернення до очікувань

ХІ. Домашнє завдання.








Хід уроку:

І. Організаційний момент:

Дзвоник всім нам дав наказ –

До роботи швидше в клас.

Попрацюєм всі старанно,

Щоб урок пройшов цей гарно.

ІІ. Повторення вивченого на попередніх уроках:

  • Метод «Мікрофон»

  • Що таке мистецтво?

  • Назвіть види образотворчого мистецтва?

ІІІ. Актуалізація опорних знань:

  • Перегляд презентації «Дивовижний світ скульптури» з коментарем

Пропоную зараз поринути в чарівний світ одного із видів мистецтва, я впевнена, що всі ви знаєте, що це за вид:

  1. Скульптура з піску – традиційні фестивалі проходять у різних куточках світу по декілька разів на рік. Пісок дуже популярний матеріал для скульптури.

  2. Крижана скульптура – теж досить популярна нині цу всіх куточках світу. Ви переглядаєте скульптури з традиційного фестивалю в бельгійському місті Брюгге.

  3. Скульптура з дерева – прийшла до нас ще з язичницьких часів, коли люди поклонялися різним божествам, вирізаних з дерева.

  4. Скульптура з пластикових пляшок – в одному з найбільших міст Бразилії – Ріо-де-Жанейро була побудована скульптура, матеріалом для якої стали пластикові пляшки та спеціальний клей, який з’єднував їх між собою. Це була риба велетенських розмірів дуже схожа на справжню.

  5. Скульптура із старих автомобільних покришок

  6. Скульптура з автомобільних дисків

  7. Скульптура з металевих труб «Співаюче дерево» - створена вона на одному з пагорбів Пекінських гір, де завжди дме вітер. Створили її Майк Тонкін та Анна Лю. Скульптура створена з декількох сотень металевих труб, які під напругою вітру працюють як орган та співають.

  8. Скульптура «Нарізані зображення» від корейського скульптора Чан Гел Парка

  9. Гігантські скульптури людей з металу від іспанського скульптора і художника Жауме Пленса і зібрані з літер

  10. Скульптури із фотознімків від корейського скульптора Гвона Осанга – і на кожну таку скульптуру використовується близько 300 знімків.

  11. Незвичайні скульптури з олівців від майстрині Дженніфер Maestre – уродженка африканської республіки а нині мешканка США штату Мічиган,відома своїми «колючими» скульптурами з олівців, які створює вже близько п’ятнадцяти років.

  12. Скульптури з металевої проволоки

  13. Скульптури із сірників – виготовляє не просто талановитий художник і скульптор, а й справжній великий оригінал – Девід Мек.

  14. Скульптури з пластиліну



ІV. Мотивація знань учнів:

  • Гра «Дешифрувальник» (додаток 1)


  • Для того, щоб назвати який вид образотворчого мистецтва ви щойно переглянули, спробуйте розгадати цей кросворд. Читати потрібно за годинниковою стрілкою. (Скульптура)

  • Які ще незвичайні скульптури ви знаєте?


  • Складання «Асоціативного куща» (додаток 2)


  • Пропоную скласти «Асоціативний кущ» до поняття «Скульптура», тобто, потрібно під стрілочками дописати слова, які характеризують дане слово.


V. Повідомлення теми і мети уроку:


  • Діти, погляньте на фото, де зображені різні вироби з пластичного матеріалу. Ці всі вироби об’єднує форма, об’єм, а різняться вони конструкцією, будовою.

Існує поняття, що допоможе нам розібратися в розмаїтті цих виробів.

Це поняття - «скульптура».

Тема нашого уроку - Скульптурна мова образотворчого мистецтва, види скульптури, засоби виразності. Створення анімалістичної композиції «Диво-птах». Ми ознайомимося з основними поняттями скульптури та її видами; закріпимо навички прийомів ліплення та виконаємо анімалістичну композицію «Диво-птах».




  • Очікування «Дощечка сподівань»


  • Діти, що ви очікуєте від уроку? (Ознайомитися з скульптурою, як одним із видів образотворчого мистецтва, збагатити свої знання про скульптуру, перевірити свої вміння в ліпленні)

  • Діти, у кожної групи є символічні дощечки для ліплення – це «дощечка сподівань та здійснення бажань». У вас у кожного є символічні цілі шматочки пластиліну, які ви прикріпите на дощечку, записавши на них свої сподівання від уроку. В кінці уроку, якщо ваші сподівання справдилися, то поверху цілого шматочка пластиліну ви прикріпите зім’ятий пластилін, а якщо не справдились, то залиште так як є.


VІ. Вивчення нового матеріалу:

  • Сьогодні, як ви зрозуміли, мова на уроці піде про скульптуру та її види.


  • Робота із «Словничком»


  • Слово «Скульптура» від латинського означає «вирізати», «висікати» - це один із видів образотворчого мистецтва, який художньо відтворює навколишній світ з допомогою об’ємної форми.

  • Скульптура буває круглою - її можна обійти навколо, або рельєфною – розміщена на площині.

Види рельєфу:

  • Барельєф - зображення невисоко підіймається над тлом (площиною).

  • Горельєф - зображення видається дуже сильно і стає майже круглою скульптурою.

  • Контррельєф – рельєф заглиблений, відбиток


  • Перегляд відео фрагментів з мультфільму «Фіксики»: «Пластилін», «Солоне тісто»



VІІ. Закріплення вивченого матеріалу:


  • Гра «Плутанка» (додаток 3)

Правильно розставивши слова у реченні, назвіть одне з визначень образотворчого мистецтва:

«Вид образотворчого завданням мистецтва якого основним є дійсності відтворення формах в об’ємних»


«Вид образотворчого мистецтва, основним завданням якого є відтворення дійсності в об’ємних формах»



  • Гра «Філворд» (додаток 4)

Зараз розгадайте філворд, у якому приховано слова, що стосуються скульптури. Будьте уважні, є слова, які не відносяться до цього терміну, назвіть їх.



Фізкультхвилинка «Райдуга»


VІІІ. Практична робота:

  • Перегляд відео «Диво-птахи»

  • Робота в групах

  • Прийоми роботи з пластиліном

  • Змішування кольорів



ІХ. Підведення підсумків виконання практичної роботи

(«Хвилинка слави»)

(Коментар до робіт в формі самооцінювання та взаємооцінювання. Групи виставляють оцінки одна одній по балах)


Х.Підсумок уроку:


  • Рефлексія

  • Як ви оцінюєте свою роботу?

  • Яке завдання виявилося найскладнішим? Чому ви так вважаєте?

  • Який етап уроку найбільше вас зацікавив?

  • Над чим ще потрібно попрацювати?


  • Метод «Прес»

Сьогодні на уроці:

Виконували…

Ознайомилися…

Переглядали…

Дізналися…

Запам’ятали…


  • Повернення до очікувань «Дощечка очікувань»

  • Діти, у кожної групи є символічні дощечки для ліплення – це «дощечка сподівань та здійснення бажань». Тож настав час, якщо ваші сподівання справдилися, то поверху цілого шматочка пластиліну ви прикріпіть зім’ятий пластилін, а якщо не справдились, то залиште так як є.


ХІ. Домашнє завдання.

  • Опрацювати за підручником матеріал про скульптуру та її види – ст.103-107


  • Підібрати репродукції, листівки чи фотокартки із зображенням скульптури і підписати, який вид зображено


Молодці! Дякую за увагу!





ДОДАТОК

  • Гра «Дешифрувальник» (додаток 1)

  • Складання «Асоціативного куща» (додаток 2)

  • Гра «Плутанка» (додаток 3)

  • Гра «Філворд» (додаток 4)



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Царинна Людмила Геннадіївна

Дата: 16.07.2014

Номер свидетельства: 110114


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства