Просмотр содержимого документа
«"Шуа?ты к?ктем" ашы? саба? »
Өмірзақова
Құндыз
Оралбайқызы
Тақырыбы : Шуақты көктем.
Мақсаты: Табиғи тастарға табиғат бейнесін салу технологиясы туралы түсініктерін тереңдету.
Міндеттері:
Бағалау
1. Пейжаз туралы мағлұматтарын кеңейту.
1. Пейзаж жайлы мағлұматтарын ортаға салады ,бірін-бірі толықтырады. Ассоциациялық карта.
2. Шығармашылық икемділігін дамыту.
2. Нобайға қарап суретсалу және басқаның суретін толықтыру.Кіші дөңгелек үстел.
3. Жеке, жұпта, топта жұмысты істеуді үйрету.
3. Үйренгендерін ортаға сала отырып, ой бөліседі.Бес жолды өлең.
Құралдар: Тастан жасалған кәдесый, салу ережесі , оқулықтар,сурет дәптері, гашь,маркер ,скоч.
Стратегиялар: Ассоциациялық карта, кіші дөңгелек үстел,бес жолды өлең.
Сабақ барысы:
1.Қызығушылығын ойяту. Ассоциациялық карта .
Оқушылар «пейзаж» туралы не білесің? Алымен жеке (1 мин) , одан кейін жұпта (1мин) , топта(2мин) , ақылдаса отырып, білетіңдеріңді жазып шығыңдар. Топ атынан ортаға шығарамыз. Сонымен:
Қоршаған орта Өмірді әсерлі бейнелеу Өмірдің нақ өзін бейнелеу
Әр кімнің өз көз қарасы Жыл мезгілдері
Табиғатты бейнелеу Көркем бейнелеу
құралдарымен және
қолда бар құралдарға
салу
Шындықты бейнелеу Шығарма
Перспективалық өзгеріс Үйлесімділікті таба білу
2-Мағынаны ашу. Кіші дөңгелек үстел .
Қазір балалар алдарыңдағы тастарға көңіл аударамыз бұл тастарды біздің өлкеде өте көп кездесетін «корунд» деп аталатын тас . Біздің ауылда көбінесе құрлыс материялдары ретінде қолданылады.Біз қазір бұл тасты безендіріп кәдесыйға айналдырамыз.
Табиғаты бейнелеу ережесін басшылықа ала отырып, алдарындағы берілген суреттерге қарап табиғат бейнесін қарандашпен саламыз. (3мин) енді топ ішінде сағат тілі бағыты бойынша жұмыстамызды толықтырамыз. (5мин) Өз жұмысымыз ауысып келгенде, толықтырулармен танысып бояуға кірісеміз . (5мин) Топта дайын жұмыстарды қарап шығайық.Ең үздік тақтаның жанындағы көрмеге қойямыз.
3-Ой толғау . Бес жолды өлең.
Енді суреттерге қарап отырып «көктем» тақырыбында 5 жолды өлең шығарамыз жеке (1мин) Жұпта (1мин) ,Топта (1мин), ақылдасып, топ атынан бірнеше үздік өлеңдерді топ атынан алдыға шығарып қойямыз.