kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба?ты? та?ырыбы Суретті? ?нердегі р?лі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты: О?ушылар?а суретті? ?нердегі р?лі туралы ?нгімелеу.  

Білімділік        О?ушылар?а суретті? ?нердегі р?лі туралы  т?сіндіру,

                                Сурет ??ралдар туралы ма?л?мат беру

Дамытушылы?    Суреттегі сызы?тар ар?ылы о?ушыларды? ой-?рісін 

                               шеберліктерін, сурет п?ніне деген ?ызушылы?ын,

                              о?ушыларды? к?ркемдік білімін дамыту.

Т?рбиелік           ?р т?рлі сызы?тарды ?йлесімді байланыстыру?а  

                             жатты?тыру.   О?ушыны? к?ркемдік тал?амын  

                            ?алыптастыру.Ж?мыс барысында   таза ??ыпты орындау?а     

                            т?рбиелеу                 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы Суретті? ?нердегі р?лі»

Сынып 6 «А»

Күні:04.09.2015

Сабақ жоспары № 1

Сабақтың тақырыбы Суреттің өнердегі рөлі

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға суреттің өнердегі рөлі туралы әнгімелеу.

Білімділік Оқушыларға суреттің өнердегі рөлі туралы тұсіндіру,

Сурет құралдар туралы мағлұмат беру

Дамытушылық Суреттегі сызықтар арқылы оқушылардың ой-өрісін

шеберліктерін, сурет пәніне деген қызушылығын,

оқушылардың көркемдік білімін дамыту.

Тәрбиелік Әр тұрлі сызықтарды үйлесімді байланыстыруға

жаттықтыру. Оқушының көркемдік талғамын

қалыптастыру.Жұмыс барысында таза ұқыпты орындауға

тәрбиелеу

Сабақтың түрі Жаңа сабақ

Сабақтың әдісі Баяндау, мақсатты ізденіс

Көрнекілігі Графика түрлері

Сабақтың барысы

1.Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу, түгендеү,

сабаққа даярлығын тексеру

зейінін сабаққа аудару.

3.Жаңа тақырыпты меңгеру:

Әрбір суретші өз көргенін өзінше бейнелеиді деген бір ұлы суретші.

Графика бейнелеу өнерінін тұріне жатады. Графика деп бір түсті бояумен немесе жай қарандашпен тушьпен салынған суреттерді айтады.

Гафика –грек сөзі, жазамын, суретін саламын деген мағынаны білдіреді. Графиканың ең қарапайым түрі ақ кағаза қарандашпен, тушпен салынады.

Гафика түрлері-гравюра, линогравюра, офорт, ксилография, литография.

Офорт металға салынған көркем шығармаларды айтамыз

Ксилография дөнес гравюраның бір түрі, ағаш бетіне салынған сурет.

Литография арнаулы әк таска салынған көркем шығарманы аитады.

Линогравюра дегеніміз линолеум пайдалану арқылы орындалған сурет

Гафикада сызықтар, штрихтар , ашық және қара қоныр дақтардың арақатынасы жетекші манызға ие болады. Графика өнерінң кейбір түрлерінде түстер де пайдаланады.

Сарамандық жұмыс Жай қараңдашпен әр тұрлі суреттер бейнелеу

4. Қорытынды. Салған суреттеріне талдау

. Графика дегеніміз не?

Қандай сызық түрлері бар?


5. Бағалау

6.Үйге тапсырма: наброска салу

Тексерілді ----------------------


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Саба?ты? та?ырыбы Суретті? ?нердегі р?лі

Автор: Нурпеисов Елубай Курмангалиевич

Дата: 03.06.2016

Номер свидетельства: 332368


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства