(О?ушылар екі ше?бер болып т?рады, ішкі ж?не сырт?ы ше?бер болып т?рады ж?не сырт?ы ше?бер ішкі ше?берге с?ра?тар беріледі)
1 ше?бер(сырт?ы ше?бер) Адам скелеті нешеге б?лінеді?
2. ше?бер ( ішкі ше?бер) Адамны? бас с?йегі?
Жа?а саба?
?кіл стратегиясын пайдалану
О?ушылар?а м?тін б?ліп беріледі (
О?ушылар тапсырманы орындап бол?ан со? І топ ІІ топ?а ІІІ топ І топ?а ІІ топ І топ?а барып ?з т?сініктерін айтады (?з т?сініктерін ?зара орта?а салыды.
Шаршылар мен нолдерь ( шаршы?а с?ра?тар жазылып т?рады о?ушылар санды? белгіні та?дап с?ра?тар?а жауап береді)
Мысалы
С?ндік
?олданбалы ?нер
?аза?ты? ?лтты? киімдері
С?ндік ?нер
О?ушылар д?рыс жауап берсе Х ?ойылып барады, ал егер ?ате жауап берсе О ?ойылады) топпен жауап берсе де болады. Топта? ?здері ойласып с?ра?ты та?дайды.
?орытынды
1 топ С?зж?мба? ( с?ндік ?нер)
2 топ Бейнелеу ?неріні? т?рлерін тап ( о?ушылар?а суреттер беріледі соны? ішінен б?гінгі та?ырып?а байланысты бейнелеу ?нерін табады)
Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы: С?ндік ?олданбалы ?нер »
Сабақтың тақырыбы: Сәндік қолданбалы өнер
Мақсаты А. Оқушыларға сәндік қолданбалы өнер түрлерімен және ою-өрнектердің түрлерімен таныстыру арқылы бұйымдарды пішініне сәйкес әшекейлей білуге үйрету.
Ә. Оқушылардың өз бетінше сәндеу , ойлау есте сақтау қабілеттерін дамытуға баулу
Б. Оқушыларға сәндік қолданбалы өнер түрлерін жас ұрпаққа үйрете отырып , адамгершілікке , тазалыққа ,эстетикалық тәрбие беру.
Пән аралық байланыс ; әдебиет . тарих, технология
Көрнекіліктер; плакаттар ,фламестерь т.б.
Құрал –жабдықтар түрлі – түсті карындаш, плакаттар
Типі; жаңа білімді меңгеру
Әдіс-тәсілдер; іздену, сұрақ-жауап, практикалық жұмыс, топпен жұмыс
Сабақтың барысы: ұйымдастыру
Сыныппен амандасу
Түгендеу
Топқа бөлу
Оқушыларды түрлі –түсті бояулар арқылы топқа бөлу (қызыл, көк, жасыл)
Психологиялық дайындық
Қарады күн күліп маған
Қарады күн күліп саған
Жайылып кетті шуағы
Сыйладым оны саған
Үй тапсырманы сұрау
Әткеншек әдісі бойынша үй тапсырманы сұрау
(Оқушылар екі шеңбер болып тұрады, ішкі және сыртқы шеңбер болып тұрады және сыртқы шеңбер ішкі шеңберге сұрақтар беріледі)
1 шеңбер(сыртқы шеңбер) Адам скелеті нешеге бөлінеді?
2. шеңбер ( ішкі шеңбер) Адамның бас сүйегі?
Жаңа сабақ
Өкіл стратегиясын пайдалану
Оқушыларға мәтін бөліп беріледі (
Оқушылар тапсырманы орындап болған соң І топ ІІ топқа ІІІ топ І топқа ІІ топ І топқа барып өз түсініктерін айтады (Өз түсініктерін өзара ортаға салыды.
Практикалық жұмыс
Топтарға суреттер бөлініп беріледі ( оқушыларға постер беріледі)
1 топ ісмер ( ұлттық киімдер ) суреттерін салыды
2 топ шебер ( сандық , домбыра ) суреттерін салады)
3 топ Зергер ( сырға , сақина) суреттерін салады
Әр топ өздерінің салған суреттерін тақтаға топпен біреге шығып өзге топтарға түсінідіреді).
Сергіту сәті
(видиоролик тегі жаттығуды қайталайды)
Сабақты бекіту
Шаршылар мен нолдерь ( шаршыға сұрақтар жазылып түрады оқушылар сандық белгіні таңдап сұрақтарға жауап береді)
Мысалы
Сәндік
Қолданбалы өнер
Қазақтың ұлттық киімдері
Сәндік өнер
Оқушылар дұрыс жауап берсе Х қойылып барады , ал егер қате жауап берсе О қойылады) топпен жауап берсе де болады. Топтақ өздері ойласып сұрақты таңдайды.
Қорытынды
1 топ Сөзжұмбақ ( сәндік өнер)
2 топ Бейнелеу өнерінің түрлерін тап ( оқушыларға суреттер беріледі соның ішінен бүгінгі тақырыпқа байланысты бейнелеу өнерін табады)
3 топ сәндік қолданбалы өнер туындысын анықтау ( суреттер арқылы салыстырып)
Кері байланыс ( оқушылар тақтадағы не білдім , үйрендім , үйрегнім келеді) ағашқа өздерінің пікірлерін жазып іледі.
Бағалау
Оқушыларға сабақ басынада бағдаршам беріледі сол бағдаршамда өзін баңалау немесе бағалау қағазы беріледі ) сабақ соңында қорытынды жасалады.