Саба?ты? та?ырыбы“Перспективада?ы аллеяны? келбетін серуендеуші адамдармен бірге бейнелеу»
Ма?саты:бейнелеудегі перспектива за?дылы?тарын пысы?тау негізінде білімді, шеберлікті шы?дау ар?ылы о?ушылар?а эстетикалы? т?рбие беру
Саба?ты? т?рі:практикалы?
Саба?ты ?ткізу т?сілі:плэнерлік кескіндеме
П?наралы? байланыс:адам анатомиясы,жаратылыстану
Пайдаланыл?ан ?дебиет:В.С.Кузьмин «Методика преподавания изобразительного искусства»
Саба?ты? барысы:
1.Техника ?ауіпсіздігі ережелерін пысы?тау
2.Негізгі білімді ?зектендіру:
а/ ?зен жа?алауыны? ерекшеліктеріне назар аударту,
?/ таби?атты? осы мезеттегі к?рінісін талдау,
б/ перспектива за?дылы?тарын еске т?сіру,
в/ сызы?ты? перспективасы мен ауа перспективасына талдау жасау ж?не оларды ?алай бейнелеп к?рсету керектігіне машы?тандыру
г/ серуендеуші адамдарды? іс-?имылдарына назар аударту
3.О?ушыларды? таби?ат к?рінісі мен адамдарды? ?арым-?атынасыны? ?йлесіміндегі ?здеріне ?на?ан с?тін кескіндеу,долбар жасау ?сынылады.
4:Долбар-кескін ж?мыстарды ?осымша штрихтармен ?рлеу.
5.Ж?мыстарды талдау,пікір алмасу
6.Ж?мыстарды тияна?тау,ба?алау
Просмотр содержимого документа
«Разработка урока на тему "Перспективада?ы аллеяны? келбетін адамдармен ?оса бейнелеу.". »
Сабақтың тақырыбы“Перспективадағы аллеяның келбетін серуендеуші адамдармен бірге бейнелеу»
Мақсаты:бейнелеудегі перспектива заңдылықтарын пысықтау негізінде білімді, шеберлікті шыңдау арқылы оқушыларға эстетикалық тәрбие беру
Сабақтың түрі:практикалық
Сабақты өткізу тәсілі:плэнерлік кескіндеме
Пәнаралық байланыс:адам анатомиясы,жаратылыстану
Пайдаланылған әдебиет:В.С.Кузьмин «Методика преподавания изобразительного искусства»
Сабақтың барысы:
1.Техника қауіпсіздігі ережелерін пысықтау
2.Негізгі білімді өзектендіру:
а/ өзен жағалауының ерекшеліктеріне назар аударту,
ә/ табиғаттың осы мезеттегі көрінісін талдау,
б/ перспектива заңдылықтарын еске түсіру,
в/ сызықтық перспективасы мен ауа перспективасына талдау жасау және оларды қалай бейнелеп көрсету керектігіне машықтандыру
г/ серуендеуші адамдардың іс-қимылдарына назар аударту
3.Оқушылардың табиғат көрінісі мен адамдардың қарым-қатынасының үйлесіміндегі өздеріне ұнаған сәтін кескіндеу,долбар жасау ұсынылады.
4:Долбар-кескін жұмыстарды қосымша штрихтармен әрлеу.
5.Жұмыстарды талдау,пікір алмасу
6.Жұмыстарды тиянақтау,бағалау