kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Походження та види образотворчого мистецтва.

Нажмите, чтобы узнать подробности

          План  уроку 

Тема: Походження та види образотворчого мистецтва.

Мета : - Дати поняття про мистецтво його види та жанри,

           - сформувати уявлення про образотворче мистецтво,його походження перших   мистецьких творів.

       - визначити специфічні  з асоби виразності в кожному із видів образотворчого мистецтва.

         - дати поняття про проекти ознайомити із проектного технологією історією виникнення,видами проектів послідовністю роботи над проектом, його захистом.

         - розвивати уміння планувати свою роботу,формувати задачі проекту обґрунтовувати захист;

        - виховувати зацікавленість у здобутті знань здатність працювати з іншими членами над проектом, повагу історичного мистецтва,розвитку культури.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Обладнання:  для вчителя фотографії розписів печер, речей найдених на стоянках первісної    людини,виставка репродукцій картин різних жанрів.

для учнів: словник для запису термінів образотворчого мистецтва 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Походження та види образотворчого мистецтва.»

План уроку

Тема: Походження та види образотворчого мистецтва.

Мета : - Дати поняття про мистецтво його види та жанри,

- сформувати уявлення про образотворче мистецтво,його походження перших мистецьких творів.

- визначити специфічні з асоби виразності в кожному із видів образотворчого мистецтва.

- дати поняття про проекти ознайомити із проектного технологією історією виникнення,видами проектів послідовністю роботи над проектом, його захистом.

- розвивати уміння планувати свою роботу,формувати задачі проекту обґрунтовувати захист;

- виховувати зацікавленість у здобутті знань здатність працювати з іншими членами над проектом, повагу історичного мистецтва,розвитку культури.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Обладнання: для вчителя фотографії розписів печер, речей найдених на стоянках первісної людини,виставка репродукцій картин різних жанрів.

для учнів: словник для запису термінів образотворчого мистецтва

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми уроку

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Бесіда

  • Як ви думаєте,коли людина почала малювати?

  • Що вона хотіла показати у своїх малюнках?(відповіді дітей)

Слово вчителя

По-перше Сьогодні ми дослідимо походження перших мистецьких творів, виконаних рукою людини,та зародження різних видів образотворчого мистецтва.

Вдруге Познайомимося з проектною технологією,з послідовністю роботи над проектом.

ІV.Пояснення нового матеріалу

Розповідь учителя

Мистецтво - частина духовної культури,характерного особливістю якої є образне(художнє) зображення життя. Усі види мистецтва

Можна класифікувати на такі групи:

а) Часові – види мистецтва, що існують обмежений час , не маючи просторового носія (музика,декламація,література в ній дія розгортається в часі);

б) Просторові – існують у просторі обмеженому об’ємі необмежений час (архітектура, образотворче мистецтво)

в) Просторово – часові змішані театр, опера, естрадно циркове мистецтво, балет, Вони існують обмежений час і мають просторових носіїв – артисти, декорації.

Образотворче мистецтво – це реальне або фантастичне відображення дійсності в зримих художній образах. Залежно від того як з якого матеріалу, якого технікою виконано твір, розрізняють такі види образотворчого мистецтва: живопис, графіка, скульптура, декоративно-прикладне мистецтво,дизайн.

(Робота над формуванням термінів у словниках учнів з образотворчого мистецтва)

Розповідь учителя

З історії відомо, що розвиток первісної людини відповідно й культури, має й такі етапи (запис на дошці)

1)палеоліт (старокам’яний вік)-35 -10 тис до н.е.

2)мезоліт (середньокам’яний вік)-10-6 тис до н.е.

3)неоліт (новокам’яний вік)-6-2 тис. до н.е.

4)епоха бронзи _2 тис. до н.е.

Мистецтво виникло разом з іншими видами первісної культури в період становлення первісної людини як соціальної істоти. Найдавніші художні твори – відбитки людської руки,малюнки звірів «штрихами або заплутаними лініями». Пізніше наскальні малюнки зображали звірів, сцени полювання отже, найдавнішим видом мистецтва є графіка. Живопис уперше з’явився близько 40 тис. років тому на спинах печер. Перші скульптурні твори також належать до первісного мистецтва . Це були жіночі фігурки – символи родючості, скульптурні або рельєфні зображення звірів.

З розвитком і ускладненням людського суспільства розвивається і мистецтво ,виникають нові його види. Ще у первісних людей з’явилася потреба прикрашувати свій одяг ,речі,якими вони користувалися ,зароджується декоративно-прикладне мистецтво. Демонстрацій Декоративне мистецтво живе на основі спадковості традицій і розвивається як колективна народна художня діяльність . Поряд із цим видом розвивається мистецтво художнього конструювання різноманітних предметів. А вже з 60-70 рр.19тс. зароджується комплексне проектування предметного середовища, тобто становлення нового виду мистецтва – дизайну. Залежно від того, що намалював художник, розрізняють жанри: побутовий батальний, пейзаж, анімалістичний, історичний портрет, натюрморт.

(Демонстрація презентації - «Жанри образотворчого мистецтва»)

Завдання класу

Уважно роздивитися виставку репродукцій картин ,що зображено на них (Учні аналізують репродукції)

Робота над формуванням термінів . Учитель дає визначення жанрів образотворчого мистецтва ,учні записують їх у свої словниках.

V. Закріплення нових знань :вмінь опитування

- що таке мистецтво?

- коли воно виникло?

- назвіть види образотворчого мистецтва?

- які найперші графічні твори виконані людиною?

- коли з’явився живопис?

- чим працювали первісні художники

- назвіть приклади перших скульптурних творів

- назвіть приклади перших витворів декоративно - прикладного мистецтва ?

- які жанри образотворчого мистецтва запам’ятали ?

VI. Підсумок уроку

За результатами опитування виставляю оцінки.

VII.Домашнє завдання

  1. Інструкції про проектну технологію

  2. Історичні данні виникнення цієї технології

  3. Послідовність роботи

  4. Розподіл класного колективу на групи

  5. Завдання кожній групі





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Походження та види образотворчого мистецтва.

Автор: Мурзенко Светлана Яковлевна

Дата: 09.03.2016

Номер свидетельства: 303389


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства