Просмотр содержимого документа
«Кляксографія, силуетне зображення»
Тема . Речі, форми, силует. Практична робота «Хто сховався в плямі ?»
Мета. Поширити знання учнівв галузіграфічного мистецтва; ознайомити із змістом поняття « кляксографія » ; формувати уміння передавати силуетне зображення тварини за уявленням; відпрацьовувати навички роботи фарбами, кистю; розвивати творчість, фантазію, уяву; виховувати естетичне сприйняття витворів образотворчого мистецтва, виховувати співпереживання.
Обладнання: кулька -бруднулька, картки з плямами для роботи в парах, малюнки дітей.
Хід уроку
Організаційний момент.
Лиш дзвіночок забринить,
Стаєш серйозним в цю мить.
До роботи час, бо багато її в нас!
Актуалізація отриманих знань.
Як називають людину, яка малює картини?
Чим працює художник?
Як треба робити кистю? (Учні імітують рух рук)
Назвіть правила роботи фарбами.
Мотивація учбової діяльності.
Розповідь вчителя. ( На дошці кріпиться кулька-бруднулька)
- Одного разу художник намалював свої роботи і залишив їх сушитися. Але прибігла кулька – бруднулька і всі малюнки перетворила на плями.
Робота в парах . ( На партах картки з плямами). Учні фантазують і «перетворюють плями на звірів».
Повідомлення теми уроку.
Ми з вами знайомились з творчістю художників – живописців, які малюють красками, художників – графіків , що користуються чорнилами, тушшю, якими проводять лінії і роблять штрихи. А сьогодні ми познайомимось з новою технікою – технікою кляксографії. Ця техніка старовинна. До винаходу кулькових ручок писали і малювали гусячим пір’ям: умочували в туш і чорнило. Діти робили помилки, садили на листах плями. А сьогодні ми зробимо пляму нашим другом, перетворимо її на певне зображення.
У якій казці герой умочив свій ніс у чорнило? (Буратино)
Чому він так зробив?
Вивчення нового матеріалу.
Демонстрація учителя.
Учитель ставить на аркуші велику пляму, дме з трубочки на пляму.
- На що схоже зображення? Що треба добавити, щоб з’явилось інше зображення?
Робота з ілюстраціями на дошці. ( учитель проказує на аркуші з плямами, учні фантазують)
Гра «Домалюй » ( На дошці намальовані геометричні фігури, діти домальовують деталі.
Фізкульхвилинка.
Два прихлопи, два притопи.
На носок і каблучок.
Руки вліво, руки вправо, Ми танцюєм «казачок».
Раз - присіли, два – присіли
І за парти тихо сіли.
Практична робота учнів. (Робота в групах – рядах)
Пояснення вчителя.
Сьогодні на уроці ми будемо виконувати техніку кляксографії в групах-рядах. Кляксографію поділимо на:
кляксографія звичайна;
кляксографія з трубочкою;
кляксографія з ниточкою.
Показ вчителя - інструктаж. ( На дошці малюнки)
Спосіб здобуття зображення при звичайній кляксографії: треба пензликом зачерпнути фарбу і вилити на папір. Потім на цей аркуш накласти інший і притиснути. ( Можна зігнути вихідний аркуш навпіл, на одну половину налити фарби, а іншій прикрити). На верхньому аркуші розглянути зображення і визначити на що воно схоже. Бракуючи деталі домальовувати.(Малюнок 1.)
Щоб здобути зображення за допомогою трубочки, треба на пляму на аркуші подути з трубочки так, щоб кінець її не торкався ні плями, ні паперу. Бракуючи деталі домальовувати. (Малюнок 2).
Спосіб здобуття зображення: учень опускає нитку у фарбу, віджимає її, потім на аркуші паперу викладає з нитки зображення. Після цього зверху викладає інший аркуш, притискує, притримуючи рукою, і витягує нитку за кінчик. Бракуючи деталі домальовувати. (Малюнок 3.)
Проба виконання.
Учні вчаться виливати фарбу на папір.
Самостійна робота учнів.
Завершення уроку .
Виставка робіт учнів.
Колективне обговорення дитячих робіт
Подивиться, скільки ви намалювали тварин, пейзажів.
Хто вам більше сподобався і чому?
Як ви вважаєте , ви впоралися з роботою?
А з дошки зникла кулька - бруднулька. Ви впорались. Молодці!
Домашнє завдання
Розкажіть своїм батькам, як можна перетворити пляму на певне зображення.