kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Холодні барви морського краєвиду

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тема: Холодні барви морського краєвиду

Мета: - закріпити знання з кольорознавства,   удосконалювати технічні прийоми         зображення акварельними фарбами,підбору кольорів;учити розвивати в малюнку обрану тему,передавати «настрій» пейзажу,

           - розвивати вміння сприймати колір,

           - формувати емоційно-естетичне відношення до дійсності

Тип уроку: комбінований

Техніка виконання: акварельні техніки.

Обладнання:

для вчителя - аудіозпис фрагментів опери М.Рильського «Корсакова», «Садко»(«Пісня Варязького гостя», «Пісня Індійського гостя»)репродукції карт с краєвидами морського пейзажу художників-мариністів: Айвазовського, Е.Джеганте, І. Куінджи та інших.

для учнів - альбом, акварельні фарби, пензлі, палітра, склянка з  водою, словник для запису термінів з образотворчого мистецтва.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Холодні барви морського краєвиду»

План уроку

Тема: Холодні барви морського краєвиду

Мета: - закріпити знання з кольорознавства, удосконалювати технічні прийоми зображення акварельними фарбами,підбору кольорів;учити розвивати в малюнку обрану тему,передавати «настрій» пейзажу,

- розвивати вміння сприймати колір,

- формувати емоційно-естетичне відношення до дійсності

Тип уроку: комбінований

Техніка виконання: акварельні техніки.

Обладнання:

для вчителя - аудіозпис фрагментів опери М.Рильського «Корсакова», «Садко»(«Пісня Варязького гостя», «Пісня Індійського гостя»)репродукції карт с краєвидами морського пейзажу художників-мариністів: Айвазовського, Е.Джеганте, І. Куінджи та інших.

для учнів - альбом, акварельні фарби, пензлі, палітра, склянка з водою, словник для запису термінів з образотворчого мистецтва.

Хід уроку

І. Організаціонний момент

Учитель організує виставу репродукцій картин художників - мариністів.

ІІ. Повідомлення теми уроку

ІІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь

Бесіда.

- як називається картина де зображено морський пейзаж?(Марина)

- які властивості та можливості акварельних фарб?(«Аква» із грецької –вода отже,усі їхні властивості подібні до властивостей води)

- із чого починаємо малювати пейзаж?(Проводимо ледве помітну холодну лінію трохи вище середини аркуша)

- які кольори відносять до холодних?

- чому лінію горизонту варто проводити холодним кольором?

- які кольори можна спостерігати на небі,коли заходить сонце-світлі чи темні?Де темніші?

ІV. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя

(Звучить аудіо запис шуму морського прибою)

Море - одне із чудовищ них явищ природи.

Кожний його стан настільки надзвичайний,що викликає у нас найрізноманітніші почуття. Коли ми бачимо штормове море,то у нас з’являється відчуття страху, незахищеності. Ми уявляємо себе крихітними та одинокими серед вируючої стихії.

Море на світанку викликає почуття безкінечності та впевненості. Удень ми просто насолоджуємося його величністю. А під час заходу сонця у нас раптом в душі пробуджується все найпрекрасніше,ми починаємо мріяти

Ще із давніх часів людина своє захоплення морем відображала в різних легендах та міфах. Вдало написаний краєвид сприяє більш повному відчуттю краси та величі природи. Ми на власні очі бачимо,як хвилюється на художньому полотні морська стихія або незрозуміло манить до себе спокійне вечірнє море уславленого майстра морських краєвидів І.К.Айвазовського. Роздивитися його роботи виконані у холодній гаммі : «На острові Крит», «Корабель», «Марія», «Під час шторму», «Сонячний день» - із презентації про художника на диску.(звучить аудіозапис)

Сьогодні ми будемо з вами малювати море, але не з чужих картин,а з власних поглядів.

V. Пояснення нового матеріалу

Бесіда

  • Які кольори використаємо для зображення моря?

  • Чим вони відрізняються від тих, які ви використовували при зображенні неба?

  • Де будуть найтемнішими кольори моря?

  • Де будуть кольори світлішими?

  • Як зробити колір світлішим або темнішим?

(демонстрація на аркуші прикріпленому до дошки малюнка)

Слово вчителя

Отже, від лінії горизонту, починаючи з теплих, світлих горизонтальних мазків, використовуючи плавне похолодання й затемнення кольору, створюємо образ моря. Між мазками можемо залишити невеличкі білі плями, що символізуватимуть гребені хвиль. Чим ближче, тим ці гребені будуть помітніші. Не забувайте про гармонію у поєднанні кольорів! Надлишки води зберіть сухим пензликом.

Усі предмети відображаються у воді, як у кривому дзеркалі; бо поверхню моря завжди зачіпає вітерець. Отже під зображенням морських хвиль холодними кольорами в поєднанні з відтінками моря виконайте декілька горизонтальних мазків.

VI. Практична робота.

Учні працюють в альбомах.

VII. Підсумок уроку.

Учитель аналізує й оцінює роботи учнів, разом з ними відбирає найкращі малюнки для шкільної виставки «Мала Трет’яковка»

VIII. Завершення уроку

Прибирання робочих місць.

IX. Домашнє завдання

Підготуватися до захисту проекту «Живопис» у образотворчому мистецтві «Осінь золота»


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Холодні барви морського краєвиду

Автор: Мурзенко Светлана Яковлевна

Дата: 09.03.2016

Номер свидетельства: 303385


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства