kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?аза?станны? таби?аты

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыбы: ?аза?станны? таби?аты.
Саба? ма?саты: Елімізді? керемет к?ркем, ?сем де с?лу таби?атын о?ушылар?а таныстыру, ж?не таби?ат коріністерін бейнелей білуге ?йрету.
1. Білім берушілік: Перспектива за?дылы?тарын ?йретіп, акварельмен ж?мыс жасау техникасын ме?геру.
2. Т?рбиелік: Эстетикалы? тал?амын дамытып, таби?ат к?ріністерін бейнелеу ар?ылы, бейнелеу ?нері п?нін ж?не ?з еліні? таби?атын с?юге, ??рматтеуге т?рбиелеу.
3. Дамытушылы?: Ой - ?иялын сезімін, бай?ашты?ын, шеберлігін, шы?армашылы?ын дамытып. Таби?ат ??былыстарын бейнелеуде алуан ??былыстарды ме?гертуге да?дыландыру. Есте са?тау ?абілетін дамыту.
Саба? т?рі: аралас саба?.
П?н аралы? байланыс: география, жаратылыстану, ?дебиет, музыка.
К?рнекіліктер: Педогогикалы? суреттер, кітапта?ы суреттер, фото суреттер, слайдтар.
 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?аза?станны? таби?аты»

Сынып: 5

Тақырыбы: Қазақстанның табиғаты
Сабақ мақсаты: Еліміздің керемет көркем, әсем де сұлу табиғатын оқушыларға таныстыру, және табиғат коріністерін бейнелей білуге үйрету.
1. Білім берушілік: Перспектива заңдылықтарын үйретіп, акварельмен жұмыс жасау техникасын меңгеру.
2. Тәрбиелік: Эстетикалық талғамын дамытып, табиғат көріністерін бейнелеу арқылы, бейнелеу өнері пәнін және өз елінің табиғатын сүюге, құрматтеуге тәрбиелеу.
3. Дамытушылық: Ой - қиялын сезімін, байқаштығын, шеберлігін, шығармашылығын дамытып. Табиғат құбылыстарын бейнелеуде алуан құбылыстарды меңгертуге дағдыландыру. Есте сақтау қабілетін дамыту.
Сабақ түрі: аралас сабақ.
Пән аралық байланыс: география, жаратылыстану, әдебиет, музыка.
Көрнекіліктер: Педогогикалық суреттер, кітаптағы суреттер, фото суреттер, слайдтар.
Құрал - жабдықтар: Ақ қағаз А - 4, А - 3, қарандаш, қылқалам, акварель бояуы, палитра, және су құйғыш.
Пайдаланған әдебиеттер: « Алатау» Алматы, Қайнар баспасы 1985 ж. « Дала әуендері.», Алматы, Қайнар баспасы 1987 ж. « Абай елі» Алматы, Өнер баспасы 1994 ж.
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі 1 - 2 мин.
2. Тақырып бойынша сұрақтар 5 - 6 мин.
3. Ой қозғау 5 - 6 мин.
4. Презентация 4 - 5 мин.
5. Сергіту сәті 1 - 2 мин.
6. Перспектива заңдылықтарын түсіндіру 10 - 15 мин.
7. Тақырып бойынша жұмыс 6 - 7 мин.
8. Ұшты - ұшты ойыны 3 - 4 мин.
9. Үзіліс 5 мин.
1. Ұйымдастыру кезеңі: 1 - 2 мин. оқушыларды түгендеу, сабаққа бейімдеу, мақсатымен таныстыру.
2. Қазақстанның табиғат ерекшелігі қандай? (мысалы: таулы, жазық, шөл - шөлейт, құмды, орманды т. б ) Осылардын қайсысына жатады? Әлде осының барлығы біздің кең байтақ жерімізде кездесе ме? Шығыс Қазахстанның табиғаты басқа аймақтардан (табиғатына байланысты) несімен ерекшеленеді? Ал Семей өңірі ше?
3. Ақын Мұхтар Шахановтың «Қазақ жері» туралы ой - толғауын, аңыз - әңгәмесін оқып беру. Абай елі кітабынан суреттер корсету. Өздерің еліміздің табиғаты жақсы қандай аймақтарында болдыңдар?
4. Презентация жасау:
5. Сергіту сәті:
Тербеледі ағаштар
Алдымнан жел еседі
Кіп - кішкентай ағаштар
Биік болып өседі.
6. Табиғатты бейнелеудегі перспектива заңдылықтарын тақтаға сызып көрсету. Перспектива - сызықтық және ауалық деп бөлінеді. Сызықтық перспектива дегеніміз не? Белгілі бір бұрышпен көкжиек сызығына қарай бағытталған параллель сызықтар бір нүктеге барып қосылады. Ауалық перспектива дегеніміз не? Көрушіге жақын орналасқан заттардың түстері ашық, айқын, ал алыстағылардың түстері солғын түрінде қабылданады. Мысалы: алыстағы таулар көгілдір немесе күлгін болып келеді. Көкжиек сызығы көзіміздің деңгейіне дейін көрінетін жердің жиегін көкжиек сызығы немесе горизонт сызығы дейді. Ол сызық аспанды жерден, судан бөліп тұрады. Нүкте қандай сызық сурет болмасын, қағаз бетіне түскенде нүктеден басталады. Мысалы: өзен ағып жатыр дейік. Сол кездегі бергі жағы толық көрініп, арғы беті нүкте болып қалады. Міне, өстіп өзеннің ағуы нүктеден басталады.
7. Қысқа мерзімді сурет.
8. Ұшты - ұшты құлын ұшты.
Ұшты - ұшты мұрын ұшты.
Ұшты - ұшты кептер ұшты.
Ұшты - ұшты дәптер ұшты.
Ұшты - ұшты қарға ұшты.
Ұшты - ұшты арба ұшты.














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
?аза?станны? таби?аты

Автор: Бахытбек Досымжан

Дата: 30.03.2016

Номер свидетельства: 312402


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства