kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?ималар. Тілік пен ?иманы? арасында?ы айырмашылы?ы №10 Графикалы? ж?мыс

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:

а) білімділік: Графикалы? ж?мыс ар?ылы ?ткен  саба?тарды пысы?тау,                                жатты?улар орындату, с?ра?тар ?ою ар?ылы білімдерін ке?ейту.

б) т?рбиелік: О?ушыларды тапсырмалар орындау барысында ??ыптылы??а, ?семдікке, эстетикалы? тал?ам?а т?рбиелеу. ?жыммен бірлесе ж?мыс жасай білуге баулу.

в) дамытушылы?: ойлау ?абілеттерін шы?дау, бай?а?ышты? ?абілеттерін дамыту

Саба?ты? ?дісі: т?сіндіру

П?наралы? байланыс: математика

Саба??а ?ажетті ??рал – жабды?тар: сыз?ыш, ?арындаш, А4 форматы.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?ималар. Тілік пен ?иманы? арасында?ы айырмашылы?ы №10 Графикалы? ж?мыс »




ЖББ Көгеріс негізгі мектебі

Сапарова Рима Абылаевна

Сызу және бейнелеу өнері пәнінің мұғалімі




Сызу 9 – сынып

Күні: 6. 02. 2015 жыл

Сабақтың тақырыбы: «№ 10 Графикалық жұмыс»

Сабақтың мақсаты:

а) білімділік: Графикалық жұмыс арқылы өткен сабақтарды пысықтау, жаттығулар орындату , сұрақтар қою арқылы білімдерін кеңейту.

б) тәрбиелік: Оқушыларды тапсырмалар орындау барысында ұқыптылыққа, әсемдікке, эстетикалық талғамға тәрбиелеу. Ұжыммен бірлесе жұмыс жасай білуге баулу.

в) дамытушылық: ойлау қабілеттерін шыңдау, байқағыштық қабілеттерін дамыту

Сабақтың әдісі: түсіндіру

Пәнаралық байланыс: математика

Сабаққа қажетті құрал – жабдықтар: сызғыш, қарындаш, А4 форматы.

Сабақтың барысы:


І. Ұйымдастыру бөлімі:

- Оқушылармен амандасу.

- Оқушыларды түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру.

- Оқушыларды топқа бөлу


ІІ. Өткен сабақты қайталау

Балалар, біздер өткен сабақта қима мен тілік арасындағы айырмашылық туралы өттік. Ендеше осы тақырыпты қайталау, пысықтау бағытында мен сіздерге тест тапсырмаларын беремін.


Тест тапсырмалары


1. Егер қиюшы жазықтықтар бір-біріне параллель болса, тілік қалай аталады?

А) сатылы тілік; В) сынық тілік; С) бойлық тілік; D) көлбеу тілік.

2. А-А қимасына қандай сурет сәйкес келеді?


А) В) С) D)




3. Мемлекеттік стандарт ережелеріне сай емес орындалған қима:

А) В) С) D)


4. Мемлекеттік стандартқа толығымен сәйкес орындалып, рәсімделген қима:

А) В) С) D)



5.Қиюшы жазықтық жалғыз болғанда тілік қалай аталады?

А) қарапайым; В) сатылы; С) сынық; D) негізгі.


6. Егер қиюшы жазықтықтар қиылысатын болса, тілік қалай аталады?

А) қарапайым; В) сатылы; С) сынық; D) негізгі.



7. Қандай сызбада радиустың өлшемі дұрыс белгіленбеген?



А) В) С) D)


8. R белгісі нені көрсету үшін қолданылады?


А) фасканың өлшемін; В) шеңбер диаметрінің өлшемін;

С) шеңбер радиусының өлшемін; D) еңісті.


9. Сызбада көрсетілген тетікбөлшекке қандай қиманы қолданған дұрыс болады?



А) қарапайым; В) сатылы; С) сынық; D) горизонталь.


10. Қай сызбада қарапайым тілік көрсетілген?


А) B) C)


0 – 1, қате «5»

2 – 3, қате «4»

4 – 5, қате «3»


ІІІ. Жаңа сабақ.

Бүгінгі жаңа сабағымыз №10 Графикалық жұмыс, яғни біздер бүгін қима мен тіліктерге арналған жаттығуларды орындаймыз. (кітаппен жұмыс)

1 – тапсырма. Басты көрініс пен алты қима берілген (4. 50 - сурет). Қимаға жазу жазылмаған. Қимаға қандай әріптік белгілер қою керек екенін дәптерге мына түрде жазыңдар:

Жазу үлгісі:


Қима

1

2

3

4

5

6

Әріптік белгіленуі

Д-Д

Г-Г

Б-Б

В-В

Е-Е

А-А


2 – тапсырма. Тетікбөлшектің басты көрінісі, сол жақ көрінісі және екеуі ғана берілген бөлшекке қатысты, бес қима берілген. Қималар тетікбөлшектің қай жеріне жататынын көрсететін әріптер қойылмаған. А-А және Б-Б қима сызықтарымен белгіленген орындары тетікбөлшектің көлденең пішінін анықтаушы қима нөмірлерін жазыңдар. (4. 51 сурет)


Жазу үлгісі:


Қима сызығын белгілеу

А-А

Б-Б

Қима

3

4


ІҮ. Практикалық жұмыс.

Әрбір топқа өткен тақырыптар бойынша тапсырмалар беріледі. Мысалы: қима және тіліктер тақырыбында тапсырмалар беріледі. Сол тапсырмаларды оқушылар А4 форматына орындайды. Оқушыларды қадағалау, бағыт – бағдар беру.


Ү. Қорытындылау, бағалау.

Оқушылардың тапсырмаларын тексеру.

Сабақты қорытындылау бағытында сұрақтар қою. Сонымен балалар бүгін біздер қима және тілік тақырыптары бойынша жұмыстандық. Ендеше мына сұрақтарға жауап берелік

  1. Күрделі тілік қарапайым тіліктен несімен ерекшеленеді?

  2. Тілік пен қима арасында қандай айырмашылық бар?

  3. Бір затқа тиесілі бірдей бірнеше қиманы қалай белгілейді?

  4. Сатылы тілік дегеніміз не?

  5. Сынық тілік дегеніміз не?

  6. Оңашаланған қима дегеніміз не?

  7. Қабаттасқан қима дегеніміз не? т.с.с сұрақтар қойылады.

Оқушылар тапсырмаларды орындауына қарай, бірін – бірі бағалайды, яғни әрбір тапсырмадан алған бағаларын қосып, қорытынды бағаны жариялайды

Сабақ аяқталды.

Сау болыңыздар!









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
?ималар. Тілік пен ?иманы? арасында?ы айырмашылы?ы №10 Графикалы? ж?мыс

Автор: Сапарова Рима Абылаевна

Дата: 26.03.2015

Номер свидетельства: 191540


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства