Інтегрований урок образотворчого мистецтва, трудового навчання, 5-6 клас.
Інтегрований урок образотворчого мистецтва, трудового навчання, 5-6 клас.
Інтегрований урок образотворчого мистецтва, трудового навчання, природознавства 5-6 клас.
Тема: Будова природних форм. Випилювання силуетів птахів для дитячої іграшки та надання їм реалістичної форми.
Мета: - продовжувати закріплювати розуміння учнями будови природних форм; - навчати спостерігати за красою живої природи; - продовжувати навчати передавати форму, будову тіла, колір птахів, дотримуватися в зображенні пропорцій та розмірів; - розвивати в учнів комбінаторні здібності, прийоми випилювання лобзиком; - формувати образне, логічне, просторове мислення; - виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Інтегрований урок образотворчого мистецтва, трудового навчання, 5-6 клас. »
Інтегрований урок образотворчого мистецтва, трудового навчання, природознавства 5-6 клас.
Тема: Будова природних форм. Випилювання
силуетів птахів для дитячої іграшки та надання їм реалістичної форми.
Мета: - продовжувати закріплювати розуміння
учнями будови природних форм;
навчати спостерігати за красою живої природи;
продовжувати навчати передавати форму, будову тіла, колір птахів, дотримуватися в зображенні пропорцій та розмірів;
розвивати в учнів комбінаторні здібності, прийоми випилювання лобзиком;
формувати образне, логічне, просторове мислення;
виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу.
Обладнання: репродукції графічних робіт, таблиці із зразками будови тіла птахів , навчальні роботи з методичного фонду, роботи учнів, пісні “Танок маленьких каченят”, аудіозапис “Пташині голоси”, кросворд, карточки для групової роботи, шаблони з силуетами птахів, пензлі, фарби, гуаш, лобзик.
Девіз уроку:
“Ми - художники, митці.
Ми – таланти і творці”.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
- Пролунав і стих дзвінок,
Починаємо урок.
Будемо працювати старанно,
Щоб почути у кінці,
Що в нашім класі,
“Діти – просто молодці!!!”
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь.
Колективна робота.
(Поєднаємо слова з лівого стовпчика зі словами із правого стовпчика та скажемо як відтворюють або за допомогою чого передають люди різних професій свої враження.)
ПОЕТ МАЛЮНОК
КОМПОЗИТОР ОРНАМЕНТ
ХУДОЖНИК ВІРШ
МАЙСТЕР ДЕКОРАТИВНО- МЕЛОДІЯ
ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА
Відповіді учнів:(Поет – у поезії, композитор – у мелодії, художник – у малюнку, майстер декоративно-прикладного мистецтва – у вишуканих формах, орнаменті).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Природа, яка нас оточує, не лише велична та грандіозна, але й дуже уразлива. Рідкісні види тварин та птахів охороняються в заповідниках, національних парках. Види які зникають, занесені до Червоної книги. Чимало для збереження рідкісних тварин та птахів зробили працівники зоопарків. Для реалістичного зображення тварин та птахів художники свідомо обирають художні засоби й техніку виконання.
А зараз ми з вами попрацюємо над кросвордом. Коли ми з вами дамо правильні відповіді на запитання то дізнаємось як називається самостійний вид графіки з яким ми сьогодні будемо працювати.
Кросворд:
І
Л
Ю
С
Т
Р
А
Ц
І
Я
Ж
И
В
О
П
И
С
К
О
Л
А
Ж
С
К
У
Л
Ь
П
Т
У
Р
А
П
Е
Й
З
А
Ж
Н
А
Т
Ю
Р
М
О
Р
Т
1
2
3
4
5
6
Картина, що пояснює зміст тексту. (Ілюстрація)
Один із видів образотворчого мистецтва; створення зображення на полотні, деревині, стіні за допомогою фарб. (Живопис)
Мистецтво створення зображення за допомогою клею та найрізноманітніших матеріалів. (Колаж)
Вид образотворчого мистецтва, в якому зображення, створене з металу, каменю або глини, має не уявний, а справжній об’єм. (Скульптура)
Зображення світу, що нас оточує. (Пейзаж)
Зображення неживих, нерухомих предметів, квітів, овочів, фруктів. (Натюрморт)
Метод “Асоціація”.
- Діти, коли я говорю силует, з чим це у вас асоціюється?
(відповіді дітей)
ІV. Повідомлення теми уроку.
У 18 ст. у Франції жив міністр фінансів Етьєн де Силует, на якого одним бідним художником була намальована карикатура у вигляді тіньового профілю. Малюнок усім дуже сподобався, і з того часу подібні до тіні контурні зображення стали називатися силуетом. Потім так назвали вид графічної техніки в образотворчому мистецтві, яка давала площинне однотонне зображення фігур і предметів. Сьогодні на уроці ми ознайомимося із цим самостійним видом графічної техніки - силуетом. Силует – це одноколірне площинне зображення людини, тварини, предмета, намальоване або вирізане з паперу, тканини, дерева. Ось і ми виконаємо силуети птахів з дерева, а потім придамо їм чіткості та виразності, щоб як найліпше передати будову та характер моделі.
V. Вивчення нового матеріалу.
Птахи – дивовижні, прекрасні створіння. Адже вони можуть те, про що здавна мріяли люди. (Демонстрація картин на яких зображені птахи).
птахи
Птахи вміють літати! Скільки сил витратило людство, щоб навчитися літати подібно до птахів: повітряні кулі й дельтаплани, дирижаблі й літаки, гелікоптери й ракети. У птахів є лише один, проте дивовижний інструмент для польоту, - крила.
Якою є характерна відмінність птахів від інших представників тваринного світу?
(Відповіді учнів: тіло вкрите пір’ям).
Загадка:
Відгадавши загадку ми дізнаємося над силуетами яких птахів нам доведеться працювати.
Попищали, попищали,
Дружно просо, зернятка позбирали,
І до матері стрибочком
Жовті збіглися клубочки,
Заховались під крило,
Наче їх і не було.
Треба загадку кінчати,
Ці клубочки – то… (циплята, каченята)
VІ. Практична робота.
Творче завдання №1.
“Чарівна скринька”
В скриньці знаходяться шаблони з птахами: півень, качка, курча, гуска та інші.
Гра “Впізнай мене”.
Учні по черзі дістають по одному шаблону з “Чарівної скриньки” та відгадують кого нагадує їм даний шаблон.
Оберітьсобі шаблон-силует птаха якого ви будете виконувати на сьогоднішньому уроці. Обведіть шаблон-силует на дереві після чого випиляйте його.
Індивідуальна робота за творчим завданням №1.
Перед початком роботи слід повторити “Правила випилювання лобзиком”.
Під час виконання роботи учитель трудового навчання стежить за роботою учнів і за потреби допомагає.
Фізкультхвилинка.
Пісня “Танок маленьких каченят”
Творче завдання №2.
Перед початком малювання давайте ще раз уважно розглянемо зображення птахів. Поверхню тіла птахів вкриває пір’я. Пір’їнки щільно вкривають усе тіло птаха в напрямку від голови до хвоста. На голові та черевці пір’я маленьке, на крилах та хвості – велике, та часто яскраво забарвлене.
Вам необхідно буде самостійно обрати техніку виконання малюнка, але так, щоб обрана вами техніка дозволила намалювати птаха як найбільш реалістично.
Індивідуальна робота №2.
- Під час виконання роботи учитель образотворчого мистецтва стежить за роботою учнів і за потреби допомагає.
- Під час виконання роботи звучить аудіозапис “Пташині голоси”.
VІІ. Підбиття підсумків.
Обговорення виконаних робіт.
(Вчитель пропонує учням розглянути роботи один одного та визначити їх переваги і недоліки. Виявляючи помилку, учень має запропонувати свій варіант її виправлення.)
Із робіт створити виставку “Пташине коло”.
Підсумок уроку.
- Про що говорили і де побували ми сьогодні на нашому уроці?
- Що нового ви дізналися?
- Над чим примусив вас замислитися наш урок?
Сьогодні ви познайомилися ще з одним самостійним видом графічної техніки – силуетом. Хоч на короткий час ви знову стали майстрами, ваша уява літала по чудовій країні мистецтва. Успіхів вам і хай ніколи у вас не зникає бажання творити красу. Отже, сьогодні ви дещо згадали, дечого навчились та отримали оцінки за свою роботу.
(Оцінити словесно роботу учнів на уроці)
- Ви сьогодні були молодці, всі гарно працювали на уроці, сподіваюсь, ви будете
пам’ятати про те, чого навчилися на сьогоднішньому уроці і наш урок стане у пригоді вам в подальшому житті.