kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Графічне мистецтво, понятття кляксографії

Нажмите, чтобы узнать подробности

Использование техники кляксографии на уроках из при изучении графики в изображении силуэтов предметов.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Графічне мистецтво, понятття кляксографії»

Тема . Речі, форми, силует. Практична робота «Хто сховався в плямі ?»

Мета. Поширити знання учнів в галузі графічного мистецтва; ознайомити із змістом поняття « кляксографія » ; формувати уміння передавати силуетне зображення тварини за уявленням; відпрацьовувати навички роботи фарбами, кистю; розвивати творчість, фантазію, уяву; виховувати естетичне сприйняття витворів образотворчого мистецтва, виховувати співпереживання.

Обладнання: кулька -бруднулька, картки з плямами для роботи в парах, малюнки дітей.

Хід уроку


  1. Організаційний момент.

Лиш дзвіночок забринить,

Стаєш серйозним в цю мить.

До роботи час, бо багато її в нас!

  1. Актуалізація отриманих знань.

  • Як називають людину, яка малює картини?

  • Чим працює художник?

  • Як треба робити кистю? (Учні імітують рух рук)

  • Назвіть правила роботи фарбами.

  1. Мотивація учбової діяльності.

    • Розповідь вчителя. ( На дошці кріпиться кулька-бруднулька)

- Одного разу художник намалював свої роботи і залишив їх сушитися. Але прибігла кулька – бруднулька і всі малюнки перетворила на плями.

    • Робота в парах . ( На партах картки з плямами). Учні фантазують і «перетворюють плями на звірів».








  1. Повідомлення теми уроку.

  • Ми з вами знайомились з творчістю художників – живописців, які малюють красками, художників – графіків , що користуються чорнилами, тушшю, якими проводять лінії і роблять штрихи. А сьогодні ми познайомимось з новою технікою – технікою кляксографії. Ця техніка старовинна. До винаходу кулькових ручок писали і малювали гусячим пір’ям: умочували в туш і чорнило. Діти робили помилки, садили на листах плями. А сьогодні ми зробимо пляму нашим другом, перетворимо її на певне зображення.

  • У якій казці герой умочив свій ніс у чорнило? (Буратино)

  • Чому він так зробив?

  1. Вивчення нового матеріалу.

  1. Демонстрація учителя.

Учитель ставить на аркуші велику пляму, дме з трубочки на пляму.

- На що схоже зображення? Що треба добавити, щоб з’явилось інше зображення?

  1. Робота з ілюстраціями на дошці. ( учитель проказує на аркуші з плямами, учні фантазують)

  1. Гра «Домалюй » ( На дошці намальовані геометричні фігури, діти домальовують деталі.


  1. Фізкульхвилинка.

Два прихлопи, два притопи.

На носок і каблучок.

Руки вліво, руки вправо,
Ми танцюєм «казачок».

Раз - присіли, два – присіли

І за парти тихо сіли.

  1. Практична робота учнів. (Робота в групах – рядах)

  1. Пояснення вчителя.

  • Сьогодні на уроці ми будемо виконувати техніку кляксографії в групах-рядах. Кляксографію поділимо на:

    1. кляксографія звичайна;

    2. кляксографія з трубочкою;

    3. кляксографія з ниточкою.

  1. Показ вчителя - інструктаж. ( На дошці малюнки)

      • Спосіб здобуття зображення при звичайній кляксографії: треба пензликом зачерпнути фарбу і вилити на папір. Потім на цей аркуш накласти інший і притиснути. ( Можна зігнути вихідний аркуш навпіл, на одну половину налити фарби, а іншій прикрити). На верхньому аркуші розглянути зображення і визначити на що воно схоже. Бракуючи деталі домальовувати.(Малюнок 1.)

      • Щоб здобути зображення за допомогою трубочки, треба на пляму на аркуші подути з трубочки так, щоб кінець її не торкався ні плями, ні паперу. Бракуючи деталі домальовувати. (Малюнок 2).

      • Спосіб здобуття зображення: учень опускає нитку у фарбу, віджимає її, потім на аркуші паперу викладає з нитки зображення. Після цього зверху викладає інший аркуш, притискує, притримуючи рукою, і витягує нитку за кінчик. Бракуючи деталі домальовувати. (Малюнок 3.)

  1. Проба виконання.

Учні вчаться виливати фарбу на папір.

  1. Самостійна робота учнів.

  1. Завершення уроку .

    • Виставка робіт учнів.

    • Колективне обговорення дитячих робіт

  • Подивиться, скільки ви намалювали тварин, пейзажів.

  • Хто вам більше сподобався і чому?

  • Як ви вважаєте , ви впоралися з роботою?

  • А з дошки зникла кулька - бруднулька. Ви впорались. Молодці!

  1. Домашнє завдання

Розкажіть своїм батькам, як можна перетворити пляму на певне зображення.




























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Графічне мистецтво, понятття кляксографії

Автор: Зотова Виктория Модестовна

Дата: 23.05.2016

Номер свидетельства: 329716
