Мета: - дати поняття про хроматичні головні другорядні кольори
учити вільно володіти прийомами роботи з фарбами;
розвивати естетичний та художній смак, здібності емоційно сприймати красу мистецтва та природи.
Тип уроку: комбінований
Техніка виконання: акварельний живопис
Обладнання: для вчителя - таблиці, « Види та жанри живопису, « Хроматичні та ахроматичні кольори» у програмі дистанційного навчання – диск, презентація про видатного художника У.К. Айвазовського, аудіо запис шуму морського прибою,
для учнів - альбом акварельні фарби, пензлі, склянка з водою, палітра простий олівець гумка, словник для запису термінів з образотворчого мистецтва.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Чарівні фарби кольорового дощу»
План уроку
Тема:Чарівні фарби кольорового дощу
Мета:- дати поняття про хроматичні головні другорядні кольори
учити вільно володіти прийомами роботи з фарбами;
розвивати естетичний та художній смак, здібності емоційно сприймати красу мистецтва та природи.
Тип уроку: комбінований
Техніка виконання: акварельний живопис
Обладнання:для вчителя - таблиці, « Види та жанри живопису, « Хроматичні та ахроматичні кольори» у програмі дистанційного навчання – диск, презентація про видатного художника У.К. Айвазовського, аудіо запис шуму морського прибою,
для учнів - альбом акварельні фарби, пензлі, склянка з водою, палітра простий олівець гумка, словник для запису термінів з образотворчого мистецтва.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ . Повідомлення теми уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь
ОПИТУВАННЯ - Назвіть види та жанри живопису ( за таблицею з ілюстраціями в різних жанрах, дидактичні картки).
Що є виражальним засобом живопису? (Колір)
На які групи поділяються кольори? ( ахроматичні та хроматичні)
Назвіть ахроматичні кольори ( чорний білий сірий)
Виконання вправ на комп’ютері за програмою малювання – тема Ахроматичні кольори та хроматичні.
ІV.Мотивація навчальної діяльності слово вчителя
Природа подарувала нам багато різних кольорів, і це велике щастя, що ми можемо їх бачити. Подивіться на цю цифру ( учитель показує цифру 10 000 000). Як ви гадаєте про що вона нам повідомить? ( варіанти відповідей)
Виявляється , наше око розрізняє до 10 млн. кольорів відтінків. Із величезної групи кольорів виділяються лише три головні: червоний, жовтий та синій. Основні , або головні їх називають тому що ці кольори неможливо отримати шляхом змішування кольорів інших. ( Учні роблять запис у словниках з образотворчого мистецтва). Але з них можна отримати другорядні, Сьогодні ми спробуємо це зробити.
V. Пояснення нового матеріалу
Завдання класу.
Учитель пропонує учням показати як за допомогою фарб формуються хмари, що несуть дощ. (Як будь-яке явище природи, дощ має початок і кінець. Спочатку дощик несміливий, потім стає грізним. Синім та фіолетовим кольорами учні малюють хмари, прямими лініями зверху вниз показують дощ).
ЗАПИТАННЯ ДЛЯ КЛАСУ.
Дощ може бути не тільки грізним але й веселим. Якого кольору в цей період небо?
Розповідь вчителя
Колір предметів не є постійним, він залежить від освітлення. Чим менше світла падає на предмет тим темніше його зображення. Колір для художника є виразником змісту його твору, що передає певний настрій. Що ж таке колір? Яка його природа? Чому одні предмети сині – інші червоні, треті зелені. (Про це нам повідомлять учні з групи «дослідники» )
Діти розповідають :
Виявляється причиною тому є сонце, його промені, які освітляють усе на своєму шляху.
Англійський фізик І.Ньютон зробив таке відкриття, що сонячні промені переломлюються на веселку. Учений розклав білий колір на сім кольорів спектра і пояснив, що їх змішування є головною причиною багатства кольорів.
Слово вчителя.
Усі кольори спектра та їх похідні належать до групи хроматичних кольорів. Пізніше, на уроках фізики, ви ближче ознайомитесь із відкриттям Ньютона, а зараз, щоб ви краще запам’ятали порядок розташування кольорів веселки, пропоную вивчити таку промовку (вивішує на дошку таблицю з написом«Чарівна Осінь Жовта-золота Грає своїми фарбами»). Перша літера в кожному слові означає назву кольору веселки. Погляньте, як зобразив веселку на своєму малюнку художник-мариніст І.К. Айвазовський Демонструється картина «Веселка»)
Запитання до класу.
Які ще картини цього художника ви пам’ятаєте? Чому І.К. Айвазовського називають художником – мариністом? (відповіді учнів)
Підтвердження розгляд презентації про відомого художника та його твори. (У словники з образотворчого мистецтва учні записують прізвище художника, роки його життя, назви картин)
Хвилинка психологічного настроювання
Подивіться на ввімкнене світло прижмуривши очі. Що ви бачити? (Веселку)
Тепер розітріть долоні, щоб вони були теплими, заплющить очі й легенько прикрийте їх долонями. Уявіть собі, що ви опинилися біля моря (Звучить аудіо запис).
VI. Практична робота.
Учні малюють веселку після літнього дощу.
VII. Закріплення нових знань і вмінь.
Бесіда - Чого ви навчилися на уроці і про що дізналися?
Розв’яжіть приклади на дошці
Ч+Ж=? (О)
Ж+С=? (З)
Ч+С=? (Ф)
Разом скажемо промовку про кольори веселки
Про якого художника ішла мова на уроці?
VIII. Підсумок уроку Рефлексія
Учитель аналізує учнівські роботи, називає найактивніших учнів, виставляє оцінки.
IX. Домашнє завдання 1) Домалювати сонечко і дощик біля веселки та спробувати отримати другорядні кольори шляхом змішування двох фарб. 2) Групам проекту підготуватися до захисту. ( «редактори» - вірші про осінь, «дослідники» - репродукції картин з зображенням осені біографічні данні, «художники» ескізи з зображенням осені, «експерти» до оцінювання).