kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бейнелеу п?ні "Та?ырыбы ойыншы?тар жасау"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: «Ат»  ойыншы?ын жасау

Саба?ты? ма?саттары:

Білімділік:  Т?рт т?лік малды? т?рлерімен, тіршілік таби?атымен, атасымен, ?адір-?асиетімен таныстыра отырып, «Ат» ойыншы?ын жасату.

Дамытушылы?ы: К?п ізденуге, шы?армашылы?пен  ж?мыс жасай оытырып, бірін-бірі ты?дау?а, ?з ойларын ашы? айту?а, е?бек да?дысын ?алыптасытру?а да?дыландыру.

Т?рбиелігі: Т?рт  т?лікті к?тіп, баптау?а, ?адірлеуге, тазалы??а, ?демілікке баулу.?й жануарларын с?юге, ?ор?ау?а т?рбиелеу.

Саба?ты? т?рі:Аралас саба?

Саба?ты? типі:Жа?а саба? ме?герту

Саба?ты? ?дісі: Т?сіндіру, жасап к?рсету, баяндау.

П?наралы? байланыс: Ана тілі, д?ниетану, музыка.

??рал-жабды?тар: ?атырма ?а?аз, мата, ма?та (синтефон), ине, жіп, ?айшы, ойма?.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Бейнелеу п?ні "Та?ырыбы ойыншы?тар жасау"»

Сабақтың тақырыбы: «Ат»  ойыншығын жасау

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік:  Төрт түлік малдың түрлерімен, тіршілік табиғатымен, атасымен, қадір-қасиетімен таныстыра отырып, «Ат» ойыншығын жасату.

Дамытушылығы: Көп ізденуге, шығармашылықпен  жұмыс жасай оытырып, бірін-бірі тыңдауға, өз ойларын ашық айтуға, еңбек дағдысын қалыптасытруға дағдыландыру.

Тәрбиелігі: Төрт  түлікті күтіп, баптауға, қадірлеуге, тазалыққа, әдемілікке баулу.Үй жануарларын сүюге, қорғауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:Аралас сабақ

Сабақтың типі:Жаңа сабақ меңгерту

Сабақтың әдісі: Түсіндіру, жасап көрсету, баяндау.

Пәнаралық байланыс: Ана тілі, дүниетану, музыка.

Құрал-жабдықтар: қатырма қағаз , мата, мақта (синтефон), ине, жіп, қайшы, оймақ.

Сабақ барысы:

I.Ұйымдастыру

Психологиялық дайындық

II.Үй тапсырмасын тексеру

2) Үйге берілген  «Құс» паоннасын тігу» тақырыбын тексеріп, сұрақ-жауап арқылы бектіту.

-Құстардың адамға пайдасы бар ма екен?

-Неге құсты адамның досы дейміз?

-«Менің жақсы көретін құсым» тақырыбына үйге берілген эсселерін оқытып қорытындылау.III .Жаңа сабақ:

1.Ой қозғау.

-Балалар, бүгінгі  сабағымызда біздер қатырма қағаздан ат ойыншығын жасаймыз.

-Ат туралы  не білесіңдер?

-Есімізге түсірейікші, батыр бабаларымыздың қандай жүйрік, жорға, тұлпарлары болған?

1.Қобыландының Тайбурылы

2.Алпамыстың Байшұбары            III –топқа бөлу

3.Төлегеннің Көкжорғасы

I топ Тайбурыл                II топ Байшұбар                 III топ Көкжорға

Әр топ өзінің  атын қорғап шығады.

I топ Тайбурыл                           II топ Байшұбар                         III топ Көкжорға

1)Жылқы мінсең-үсті жел        2) Жылқы - малдың патшасы           3) Жылқы туралы 5 жолды

Жылқы туралы  жалпы ойларын тыңдап, жаңа сабақты бастаймын.

 2.Мағынаны тану.

Енді, балалар «Ат» оыйншығын жасайық.

Қажетті құралдарымызды алып, дайындап қойдық.Үш топ енді жұмысымызды бастаймыз.Әр топ өзінің атына сай жұмыс жасау керек.

3)Оқулықтың 34-35 беттерін ашайық.

1.Суретке қарап отырып, ат кеудесі мен оның ұсақ бөлшектерінің қалып үлгісін дайындаймыз.



 

 2) Бір түсті қалың мата бетіне  ат кеудесінің қалып үлгісін түйреп, бормен жан-жағын сызып, сызық бойынша қиямыз.Ат құйрығы , жалы мен қалған ұсақ бөлшектерінің пішінін басқа түсті матадан қиып аламыз.

Сергіту сәті: Музыка ойнап тұрады.

«Қаражорға» биінің қимылы жасалады.

3.Алдымен матаның теріс бетінен кеудесінің екі бөлшегін  бір-біріне беттестіріп көктеп тігеміз.Ішіне мақта немесе синтепон толтырамыз.

Әр топ өздерінің  атына ат қойып, әдемі, көркем етіп жасалған өз жұмыстарына сәйкес бағаланады.

3.Ой толғанысы.

Кең даланы еркін шарлап, көшіп-қонған халқымыздың  тұрмыс-тіршілігі төрт түлікпен байланысты болған.

4)Қазақтың жері мал өсіруге қолайлы.Үйімізде де төрт түлікті қолда ұстап баптаймыз, өнімін аламыз.

Бүгінгі өткен (жасалған)  жылқының өсу жолына тоқталайық.

Жылқы-құлын,тай,жабағы,құнан,байтал,дөнен,құлық,бесті,бие,ат,сәурік,айғыр.

Олай болса балалар, бүгін біз ат жасап, ол туралы ткөп мәлімет алдық.

IV.Сабақты аяқтау.

V.Үйге тапсырма:  «Менің сүйікті жануарым» тақырыбына сурет салып келу.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Бейнелеу п?ні "Та?ырыбы ойыншы?тар жасау"

Автор: Н?ржанов Ерлан Еламан?лы

Дата: 10.02.2016

Номер свидетельства: 291192


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства