-Ал балалар конвертті? ішін ашса? 4 т?рлі ертегі мазм?нына ?арай жасал?ан ?иы?шаларды к?реміз Енді оны ??растырып ?андай ертегілер екенін тауып к?рейік/Ну, погади!, Том и Джейри, Дара, Маугли/
-Жарайсындар, ал уйге ?андай тапсырма берілді
-Алдар к?се ертегісіне иллюстрация жасау /?й тапсырмасын шолып шы?у/
-Жарайсынар! Жа?а саба??а к?пір ретінде Абайды? 4 жыл мезгілі жайлы жаз?ан ?ле? шума?тарын б?ліп-б?ліп таратып беру
Балалар ?ле? шума?тарын тез ??растырып о?ып берулері тиіс
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Абай шы?армаларына иллюстрация жасау»
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ «ӨРЛЕУ»БІЛІКТІЛІКТІ АРТТЫРУДЫҢ ҰЛТТЫҚ ОРТАЛЫҒЫ АҚ филиалы «Алматы облысы бойынша педагог қызметкерлердіңбіліктілігін арттыру институты»
Бейнелеу өнері
ТАҚЫРЫБЫ «Абай шығармаларына иллюстрация жасау»
Орындаған Э.Ербатырова
Л.Нұрмағанбетова
Е.Джапабаев
Қарасай ауданы
Талгар ауданы
6 сынып
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ
Оқушыларды әдеби шығарма желісіне ілесе отырып сурет салуға үйрету
Сабақтың міндеті
Білімділігі Абай шығармалары туралы білімдерін кеңейтеді оны талдай білуге түсінуге үйренеді
Дамытушылығы Оқушы есте сақтау көз алдына келтіру елестету қабілеттерін дамытады
Тәрбиелік мәні Абай өлеңдерінің мәнін түсіну арқылы отанын сүю
мен табиғатты аялауға бағыттау эстетикалық тәрбие беру
СЫН ТҰРҒЫСЫНАН ОЙЛАУДЫ ДАМЫТУ ТЕХНОЛОГИЯСЫ
Әлемді шарлау стратегиясы
Көрнекі құралдар слаидттар суреттер карточкалар құрастырма суреттер өлеңдер тб
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
Ұйымдастыруы Амандасу түгендеу топқа бөлу назарларын сабаққа аудару
Қызығушылықтыояту
Амандасу түгендеу топқа бөлу мақсатында оқушылар сыныпқа
кіре бергенде төрт түрлі түсті /сары көк жасыл күлгін/ конверттерді араластырып таратып беру
Сол конверттің түсіне қарай оқушылар төрт топқа бөлініп отыра қалады /төрт үстелдің үстіндгі төрт түсті белгі бойынша/
-Ал балалар конверттің ішін ашсақ 4 түрлі ертегі мазмұнына қарай жасалған қиықшаларды көреміз Енді оны құрастырып қандай ертегілер екенін тауып көрейік/Ну, погади!, Том и Джейри, Дара, Маугли/
-Жарайсындар, ал уйге қандай тапсырма берілді
-Алдар көсе ертегісіне иллюстрация жасау /үй тапсырмасын шолып шығу/
-Жарайсынар! Жаңа сабаққа көпір ретінде Абайдың 4 жыл мезгілі жайлы жазған өлең шумақтарын бөліп-бөліп таратып беру
Балалар өлең шумақтарын тез құрастырып оқып берулері тиіс
-Жарайсыңдар! Олай болса тақтаға назар аударайық
2 КЕЗЕҢ
Мағынаны
тану
Суретті сұрақ
Сыншы
Композитор
Ұлы ақын
Аудармашы
Философ
Махаббат лирикасы
Табиғат лирикасы
АБАЙДЫҢ ТАБИҒАТ ЛИРИКАСЫ
Абайдың табиғат лирикасы жалаң келмей, жамыраңқы келеді. Оның пейзажы қимылға, адаммен қарым-қатынасқа, мағыналыққа толы. Абайдың пейзажы біздің қанымызға дарып, санамызға сіңіп кеткен. Көктем келсе, біз Абайдың сөгілген бұлтын, ойнаған найзағайын еске аламыз. Жаз шықса, біз Абайдың көкорай шалғынына аунағандай боламыз. Күз болса, біз Абайдың дымқыл су бүріккен тұманына шомылғандай әсерленеміз. Қыс түссе, біз қалтыраған ақ сақалды шалды көз алдымызға елестетеміз. Абайдың самалы, сағымы, желі, жаңбыры, үскірігі, аязы баяғы күйінде тұрғандай сезінеміз. Оның байлығы баршамызға жетіп жататындай. Абайдың бір ұлылығы осында.
Сұрақ Тағы қандай өлең шумақтарын білеміз?
Қандай мезгіл?
Не суреттеледі?
Шығармашылық жұмыс
Абайдың өлеңдеріне иллюстрация
жасау
3 кезең
Ой толғаныс
Әр топқа А2 қағазы беріледі, әр түрлі жыл мезгілдері боиынша өлеңдерге иллюстрация салу тапсырылады
20 минут көлемінде суретті аяқтауы тиіс
-Ал жарайсындар балалар,болсақ әр топта өздерін таныстыратын 1 баяндаушы қалады да қалғанымыз сағат тілі
бойынша әлемді шарлаймыз. Қайтіп орнымызға кеп қалған