kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?ндістан. П?кстан

Нажмите, чтобы узнать подробности

?ндістан мен П?кстанны? саяси-?леуметтік дамуы ж?не елдерді?  дамуында?ы ерекшеліктерін ?арастыру. Елдерді? даму кезе?деріне сипаттама беріп, экономика, саясаты саласына талдау жасай алады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?ндістан. П?кстан»

Қаралды _________ күні _____________

оқу ісінің меңгерушісі: К. Идирисова

Сыныбы: 11 «Ә»

Пәні: Дүниежүзі тарихы

Күні: 07.03.2016 жыл

Сабақтың тақырыбы

Үндістан. Пәкстан

Мақсаты

Үндістан мен Пәкстанның саяси-әлеуметтік дамуы және елдердің дамуындағы ерекшеліктерін қарастыру.

Күтілетін нәтиже

Елдердің даму кезеңдеріне сипаттама беріп, экономика, саясаты саласына талдау жасай алады.

Сабақтың әдісі

Сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері ОүБ.

Барлық оқушыларды сабаққа тарту жұмысы

Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай тапсырмалар, сұрақтар беру арқылы.

Құрал-жабдықтар

Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар

Сабақтың барысы:

І. Кіріспе

ІІ. Негізгі бөлім

ІІІ. Қорытынды бағалау.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақыт



Кіріспе

Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару

Сұрақ-жауап арқылы үй тапсырмасын сұрау.

  1. Үндістан қай жылы тәуелсіздік алды?

  2. Қай жылы Үндістанның тәуелсіздігі туралы заң қабылданды?

  3. Бұрынғы Үндістанның аумағында қандай мемлекеттер пайд болды?

  4. Елдердегі мемлекетаралық жанжалдарға себеп болып отырған қандай жағдай?

  5. Үндістан мен Қазақстаннның қарым-қатынасы туралы не білеміз?


Сұрақ-жауап арқылы назарын сабаққа аудару.


Берілген сұрақтарға жауап береді.

3 минут





5 минут








Негізгі бөлім

«Ой қозғау» әдісі арқылы жаңа сабақты ашу. Тақырыппен танысу. Сұрақ –жауап арқылы жаңа тақырыптың мәнін ашу. Негізгі ұғымдар.оқулықпен жұмыс.

1-тапсырма. Үндістан мен Пәкстанның саяси даму ерекшеліктері туралы қысқаша мәлімдеме дайындаңдар.


2-тапсырма. 1988 жыл билік басына келген Б. Бхутто қызметіне баға беріңдер.

3-тапсырма. Кестемен жұмыс.

Жылдар

Негізгі оқиғалар

1

1956 жыл

Екі провинцияға Батыс,Шығыс болып бөлінді.

2

1958 жыл

Әскери төңкеріс болды

3

1962 жыл

Конституция қабылданды.

4

1965 жыл

Аюбха Пәкстанның президенті болды.


Өз ойларын білдіре отырып, жаңа сабақ тақырыбын ашады.



Берілген тапсырманы орындап тақырып бойынша түсініктерін баяндайды.


Тапсырманы дәптерлеріне орындайды.




5 минут





10 минут




10 минут


Қорытынды

Диолог әдісі арқылы сабақты қорытындылау.


Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.


5минут


Бағалау

Критерийлер бойынша және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.


5 минут

Рефлексия

бүгінгі сабақтан не туралы білдік?

Оқушылар сабақ жайлы өз ойларын айтады


Үй тапсырмасы

§27 оқып келу.

Күнделіктеріне жазу

2 минут


Қаралды _________ күні _____________

оқу ісінің меңгерушісі: К. Идирисова


Сыныбы: 10 «Ә»

Пәні: Дүниежүзі тарихы

Күні: 7.03.2016 жыл

Сабақтың тақырыбы

Азиядағы Араб елдері.

Мақсаты

Араб елдерінің дүниежүзілік соғыстан кейінгі дамуының негізгі бағыттары туралы тақырыпен таныса отырып білімдерін толықтырады.

Күтілетін нәтиже

Өз ойын пікірін еркін жеткізеді, салыстырады,

қорытынды жасай алады.

Сабақтың әдісі

Сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері ОүБ.

Барлық оқушыларды сабаққа тарту жұмысы

Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай берілген тапсырмаларды орындайды және сұрақтарға жауап береді.

Құрал-жабдықтар

Дүниежүзінің саяси картасы,

кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар.

Сабақтың барысы:

І. Кіріспе

ІІ. Негізгі бөлім

ІІІ. Қорытынды бағалау.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақыт



Кіріспе

Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару

Сұрақ-жауап арқылы үй тапсырмасын сұрау.

  1. Үндістан мемлекеті туралы не білеміз?

  2. Үндістан қай мемлекеттің отары болды?

  3. Үндістанды отарлау барсында ағылшындар қандай саясат жүргізген болатын?

  4. М. Ганди ілімін қандай бағалайсындар?

  5. Екінші дүниежүзілік соғыс жылдарында елдің саяси өмірі қалай дамыды?


Сұрақ-жауап арқылы назарын сабаққа аудару.


Берілген сұрақтарға жауап береді.

3 минут





5 минут








Негізгі бөлім

Диолог әдісі арқылы жаңа сабақты ашу. Тақырыппен танысу. Сұрақ –жауап арқылы жаңа тақырыптың мәнін ашу.

  1. Азиядағы араб елдеріне қай елдер жатады?

  2. Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі кезеңде Азия елдерінің дамуы туралы қандай деректер білесіңдер?

1-тапсырма. Кестемен жұмыс.

Жылдар

Негізгі оқиғалар

1



2




Өз ойларын білдіре отырып, жаңа сабақ тақырыбын ашады.


Берілген тапсырманы орындап тақырып бойынша түсініктерін баяндайды.


Тапсырманы дәптерлеріне орындайды.


5 минут



10 минут




10 минут


Қорытынды

Диолог әдісі арқылы сабақты қорытындылау.

Бүгінгі сабақта біз қай мемлекеттің тарихы мен таныстық, сабақ қалай өтті деп ойлайсыңдар?

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.


5минут


Бағалау

Формативті бағалау,

өзін-өзі бағалау, жиынтық бағалау


5 минут

Рефлексия

бүгінгі сабақтан не туралы білдік?

Оқушылар сабақ жайлы өз ойларын айтады


Үй тапсырмасы

тақырыпты оқып келу.

Күнделіктеріне жазу

2 минут




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
?ндістан. П?кстан

Автор: Карашбаева Тамара Парахатовна

Дата: 20.05.2016

Номер свидетельства: 329033


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства