kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

ҰБТ нәтижесіне критериалды бағалаудың ықпалы

Нажмите, чтобы узнать подробности

11сыныпқа арналған тыс іс-шара.мақсаты:Алған білімдерін нақтылау,есте сақтау, сабақтастыру арқылы бағалаудың ықпалы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«ҰБТ нәтижесіне критериалды бағалаудың ықпалы»



Күні: 16.10. 2014 жылУақыты:

Тарих сабағы

Сыныбы: 11 «В»

Сабақ тақырыбы

ҰБТ нәтижесіне критериалды бағалаудың ықпалы

Жалпы мақсаты

Алған білімді нақтылау, есте сақтау, оқиғаларды сабақтастыруарқылы нәтижеге жету.

Оқу нәтижелері

Сабақ соңында:

Тарихтағы аттас хандарды ажыратып, олардың өз қоғамындағы орнын нақты анықтай алады; Әр кезеңдерде болған оқиғалардың тарихын дұрыс зерделеуге машықтанады; Оқулықпен жүйелі жұмыс жасау тәсілдерін меңгереді; Критериалды бағалау арқылы өздерінің әлсіз тұстарын табады, оны шешу жолдарын іздестіреді; Алдарына нақты мақсат қоюға, мақсатқа жету жолында әртүрлі әдіс-тәсілдерді күнделікті қолдануға үйренеді; ҰБТ ға дайындықта топпен жұмыстың артықшылықтарын сезінеді.

Кезеңі,

уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

І.Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу

1.Сабақтың мақсатымен таныстыру; Жүргізілетін жұмыстың шарттарымен таныстыру;

Сәлемдесу

Сабақтың мақсатымен танысады; Жұмыс шарттарын біледі;


Слайд №1




2.Сыныпты топқа бөлу:«Қазақстан ғимараттары», «кітап», «ту», «қыран құс» картиналары бойынша топтар құру.

Оқушылар қолына тиген картина-лар бойынша топқа бөлінеді, әр тақырыптық картиналардан бір топ жасақталады.


Үлестірмелі картиналар


3.Оқушыларға тілек жолдау


Жылы тілекті тыңдап, барлық күштерін өз білімдерін көрсетуге тырысады.

мадақтау


ІІ. «Ойлайық та табайық!» кезеңі

1- тапсырма« Хандар»Жәңгір хан, Есім хан, Бөкей хан, Абылай хан, Әбілқайыр хан; - Сабаққа қатысушы қонақтардан құрылған үйлестіруші топқа слайдтан тек үш ханды таңдауды ұсынады;

- Бейнешешу тапсырмасын ұсынады;

- Бағалау критерийлерін ұсынады;




-Әр топ бейнешешу тапсырмасын орындау арқылы хандарға таңдау жасайды;

- Тақырып бойынша постермен жұмыс





- Әр топ өз көршісін критерийге сүйене отырып, жеке-жеке бағалайды;

-Слайд (хандар) №2 Бейнематериал Постер Үлестірмелі материалдар




2- тапсырма: Тарихи шайқастар

Төменде көрсетілген шайқастар туралы тапсырмалар ұсынады.

а) Ақбұлақ шайқасы; б) Батпақ шайқасы в) Отырар опаты



- Әр топ тарихи оқиғаға қатысты сұрақтар құрады;

-Қарсы топтар сұрақтарға жауап береді;




Берілген жауап бойынша оқушылар бірін-бірі бағалайды;

Слайд №3

(Шайқас бейнелері)




3-тапсырма

Әртүрлі тапсырмалар ұсынады: А) Якка сардобасы (мозайкақұрастыру)

Б) Мәтінде жасырылған сөздер

В) Глоссариймен жұмыс


А)Мозайканы құрастырады, ол туралы мәліметті қорғайды.

Б)Мәтінді толық құрастырып, оқиғаның мазмұнын толық ашып береді;

В) Берілген сөздердің мағынасын ажыратады.


Тапсырманы орындау деңгейі бойынша оқушылар бірін-бірі бағалайды;

Тақырырыптық слайд №4

Мозайка

(ескерткіш суреті)

Оқулық негізінде алынған мәлімет

Глоссарий

ІІІ. «Тест- білім тексеру кілті»

кезеңі

Тестпен жұмыс түрлерін ұсынады:

А) Сәйкестендіру тесті

Ә) Бірнеше жауапты тест

Б)Бір дұрыс жауапты тест

В) Оқиғаларды реттік кезеңдерін анықтау тесті

С) «Иә немесе жоқ» жауапты тест

Д) «Қате» жауапты тест



Әртүрлі тест түрлерімен оқушылар жеке жұмыс түрін орындайды.



Өзін-өзі бағалау



Тест тапсырмалары

Бағалау

Критерий бойынша бағаланады




Рефлексия


«ҰБТ-де жетістікке жетудің жеті жолы» бейнематериал ұсынады,оқушы пікірін сұрайды.

Оқушылар бүгінгі сабақта алған әсерлері туралы ой-пікірлерін білдіреді.

Кері байланыс

Бейнематериал

ОІМ: Абдрашева Қ.О

Өткізген: Жоғары санатты, ілгері деңгейлі тарих пәні мұғалімі Рысмамбетова Б.

1 тапсырма« Хандар»оқушылардың өзара бағалауларыТақырыбы: Абылай хан



Бағалау шарттары

Абылай қолбасшы, саяси қайраткер

Абылай кезіндегі тарихи оқиғалар (жылдар сөйлейді)

Абылайдың сыртқы саясаты

Абылайдың

ішкі саясаты

ескертулер

Ақпарат толық дәйекті (3 балл)

+

+

+ +

+


Мәліметтолыашылмады (2 балл)

+

+


+


Қателіктер жіберілді (1балл)






Қорытынды балл- 21

5

5

6

5


Тақырыбы: Бөкей хан



Бағалау шарттары

Бөкей хандығының құрылуы

Бөкей хандығындағы тарихи оқиғалар (жылдар сөйлейді)

Бөкей Ордасындағы көтеріліс

Көтерілісті басуға әрекет етуші есімдер

ескертулер

Ақпарат толық дәйекті (3 балл)

+ +

+ +




Мәлімет толық ашылмады (2балл)



+

+


Қателіктер жіберілді (1балл)



+

+


Қорытынды балл- 18

6

6

3

3


Тақырыбы: Жәңгір хан

Бағалау шарттары

Жәңгір хан

Жәңгір хан тұсындағы тарихи оқиғалар (жылдар сөйлейді)

Жәңгір хандығындағы ірі оқиға

Шайқасты ұйымдастыруға ат салысқан есімдер

Ескертулер

Ақпарат толық дәйекті (3 балл)

+ +


+ +

+


Мәлімет толық ашылмады (2 балл)


+


+


Қателіктер жіберілді (1балл)


+




Қорытынды балл-20

6

3

6

5




2 тапсырма Тарихи шайқастарОқушылар бірін-бірі бағалайды

Шарты: Сұрақ жүйелі, оқулық негізінде нақты болуы керек.

Жәңгір тобы: Ақбұлақ шайқасы туралы жеті сұрақ құрастырды, оған қарсы Абылай хан тобы алты сұраққа жауап берді.

Бөкей тобы:Батпақ шайқасына қатысты жеті сұрақ құрастырды, қарсы Жәңгір тобы алты сұраққа толық жауап берді.

Абылайхан тобы: «Отырар опаты» оқиғасына қатысты жеті сұрақ құрастырда, оған Бөкей тобы толық жауап берді.



3 тапсырма әртүрлі тапсырмалар

Критерий бойынша бірін-бірі бағалады.Оқушылар теориялық білімдерін көрсетті. Әр топ «5» бағасымен бағаланды.

Бірінші топтық жұмыстың қорытындысы бойыншы:

Абылайхан тобы: 21+7+5=33

Бөкей хан тобы: 18+6+5=27

Жәңгір хан тобы: 20+6+5=31

Әр топ мүшелері толық сабаққа қатысты, бірін-бірі бағалау нәтижесінде барлығына «5» бағасы қойылды.

















ІІ кезең: тест тапсырмалары бойынша өзін-өзі бағалау, оқушыларға тесттік жұмыстың алты түрі ұсынылды.

Әр оқушы екі тапсырмадан жеке-жеке тест тапсырмасын орындап, нақты білімдерін ,дәлелді түрде көрсетті, сондықтан «5» бағасымен бағаланды.



Нәтижесінде сабаққа қатысқан 15 оқушы сабақ туралы өз пікірлерін төмендегідей көрсетті:

сұрақтар

өте жақсы

жақсы

қанағаттанарлық

1

Сабақтың кезеңдері сәтті ойластырылған ба?

15

-

-

2

Топпен жұмыс жасау ыңғайлы болды ма?

15

-

-

3

Сабақ барысында өз біліміңізді толықтыра алдыңыз ба?

13

2

-

4

Критериалды бағалау сіздің бағаңызды нақтылай ма?

10

5

-

5

Өз біліміңізді көрсете алдыңыз ба?

9

6

-



Оқушылардан алынған кері байланыс нәтижесі: оқыту мен оқуда жеті модульді ықпалдастырып

ұйымдастыруарқылы жоспарланған мақсатқа жетуге болатынын көреміз.










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс

Скачать
ҰБТ нәтижесіне критериалды бағалаудың ықпалы

Автор: Куанбаев Серік Дәулетшеұлы

Дата: 28.12.2016

Номер свидетельства: 374081


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства